Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. märtsil kell 09.24 teatati häirekeskusele, et Kristiine linnaosas Linnu teel asuvas eramus on juba tükk aega tunda kärsahaisu, aga selle allikat ei suudeta leida. Päästemeeskonna saabudes oli maja esimene korrus tõesti suitsu täis ning loetud minutitega tegid päästjad kindlaks, et selle allikaks oli lillepoti sisse asetatud viiruk. Ohtlikuks kippunud olukord likvideeriti ning elanik tuulutas ise kõik ruumid.

11. märtsil kell 15.34 andis mööduja häirekeskusele teada, et Põhja-Tallinna linnaosas Sitsi tänaval asuva kahekordse puidust elamu teise korruse aknast on näha suitsu. Kohale saabunud päästjad avastasid tulekahju ühes teise korruse korteris, kus küdevast kaminast välja kukkunud põlevmaterjal oli süüdanud selle esise. Kaks elanikku ise magasid sel ajal. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 15.46 ning tuulutasid korteri. Kiirabi kontrollis elanike tervisliku seisundi üle ning hospitaliseerimist nad ei vajanud.

Harjumaa

11. märtsil kell 10.07 kutsuti päästjad Paldiski linna, kus Lille tänaval oli tugeva tuule tõttu elektriliinidele kukkunud puu. Päästjad eemaldasid puu liinidelt.

Lõuna päästekeskus

Olulisi operatiivsündmusi Lõuna-Eesti regioonis ei olnud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

11. märtsil kell 14.50 said päästjad väljakutse Tapale Kalevi tänavale, kus eramaja hoovis põles lahtise leegiga sõiduauto. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse sõiduauto mootoriruumist, põlengu täpne põhjus on väljaselgitamisel. Tulekahju lokaliseeriti kell 15.01.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

11. märtsil kell 17.53 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Järva vallas Kagavere külas. Auto sõitis teelt välja ning päästjad aitasid autosse kinni kiilunud inimese välja ning andsid üle kiirabile.

Pärnumaa

11. märtsil kell 12.25 teatati häirekeskusele, et Tammistes Uuekalda teel on läbi jää vajunud koer. Peremees, kes teda päästma tõttas, vajus samuti läbi jää. Päästjad aitasid esimesena välja inimese, kes anti kiirabile tervisekontrolliks üle ning siis toodi välja ka koer. Tegemist oli õnneliku lõpuga sündmusega, kus kõik osapooled jäid terveks.

12. märtsil kell 5.15 said päästjad väljakutse Pärnu linna Papiniidu tänaval asuvasse Ranna haruraamatukokku. Laes oli suitsema hakanud elektripirn. Kohale saabunud päästjad tuvastasid läbi põlenud elektripirni, võtsid kilbist voolu välja ning edasi tegelesid olukorra lahendamisega elektrikud.