Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-15. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. märtsil kell 10.29 teatati häirekeskusele, et Mustamäel Ehitajate teel asuva elumaja ühes korteris ning trepikojas on tunda suitsuhaisu ning töötab suitsuandur. Päästjad püüdsid tuvastada korterit, kust suitsu levis, sest välised põlengu tundemärgid puudusid. Kontrolliti üle mitmetel korrustel asuvad eluruumid ning põleng avastati neljandalt korruselt, kus ühes korteris põles diivanvoodi. Voodis maganud elanik toodi koheselt välja ning anti üle kiirabile. Tulekahju likvideeriti kell 11.03 ning seejärel kontrolliti veel kord üle ka naaberkorterid. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

13. märtsil kell 17.10 said päästjad väljakutse Viimsi valda, kus Lubja külas põles elumaja vahetus läheduses saun. Täpsemalrt põles sauna vahesein ning esialgsetel andmetel võis põleng saada alguse kerisest. Tulekahju likvideeriti kell 18.08 ning inimesed selles kannatada ei saanud. Täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

12. märtsil kella 16.41 ajal süttis Räpinas Võhandu tänaval sõiduauto pakiruum, mille omanik lumega kustutas. Põlegu põhjustas rike akujuhtmetes.

Tartumaa

14. märtsil kell 1.30 teatati, et Tartus Põhja puiesteel on kortermaja koridoris suitsulõhn. Päästjad sisenesid jõuga korterisse, kus pliidil kõrbesid kartulid. Magama jäänud korteriomanik aeti üles ja tuleoht kõrvaldati. 

Kella 15.10 ajal põles Vahi alevikus Nõmmeringi teel elumaja korstnas tahm. Päästjad kontrollisid elamu tuleohutust ja õnneks tuli korstnast välja ei levinud. Elanikele anti juhis enne kütmist lasta korstnapühkijal kütteseadmeid hooldada. Maja lähedalt prügikastist leidsid päästjad kuuma tuha ja sellest süttinud kilekoti, mis kustutati. 

Viljandimaa

12. märtsil kella 15.54 ajal süttis Viljandis Kõpu tänaval asuva korteri pliidi soojamüüri lõõrides tahm. Elanik summutas tule  kuuekilose pulberkustutiga ning põleng sumbus. Tema ülesandeks jäi enne järgmist kütmist lasta korstnapühkijal kütteseadmed üle vaadata ja korralikult ära puhastada.

13. märtsil kella 19.31 ajal põletati Viljandis Uku tänaval tuulise ilmaga lõket, millest lendavad sädemed ohustasid maja. Päästjad andsid korralduse ohtlik lõke kustutada.

14. märtsil kella 3.02 ajal andis Viljandi vallas Pulleritsu külas vingugaasiandur märku elumaja ruumidesse imbunud vingugaasist. Pere ärkas häire peale üles ning lahkus majast. Päästjad leidsid ahjukoldest hõõguva tuki, mis oli sinna jäänud liiga vara suletud siibri tõttu. Tänu vingugaasiandurile seekord keegi tõsisemalt viga ei saanud.

Võrumaa

13. märtsil kella 4.45 ajal põles Võru vallas Pulli külas kõrvalhoone, milles lauda, küüni ja puukuuri osa (suurusega 20x8 meetrit). Puukuuri osa oli puid täis. Päästjad kaitsesid tule eest elumaja ja sõiduautot, mille süttimine ära hoiti. Tulekahju kustutati kell 7.27. Hoone puitkonstruktsioonid hävisid. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Kella 17.38 ajal andis suitsuandur Võrus Jüri tänaval asuvas kortermajas märku toidukõrbemisest. Toidu pliidile unustanud magav mees ärkas ja tuleoht kõrvaldati. Päästjad seadsid suitsuanduri uuesti töökorda.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. märtsil kell 17.47 sai häirekeskus väljakutse Kohtla-Järvele Olevi tänavale, kus trepikojas oli tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid trepikojas gaasitoru lekke. Tsentraalne gaas suleti ning kohale kutsuti gaasiteenistus.

14. märtsil kell 9.07 said päästjad sarnase teate Kohtla-Järvelt Katse tänavalt, kus naaberkorterist tunti gaasilõhna. Päästjate saabudes oli korteris väga tugev gaasilõhn, korteri omanik anti kiirabile tervisekontrolliks üle. Õnneks oli tervisega kõik korras. Gaasileket asus likvideerima kohale kutsutud gaasiteenistus.

Lääne-Virumaa

14. märtsil kell 9.56 kutsuti päästjad Vinni valda Veadla külla, kus talumaja korstnas oli süttinud tahm. Elanikud suutsid päästeametilt saadud juhiste järgi ohu ise likvideerida ning selleks ajaks, kui päästjad kohale jõudsid, oli põleng juba kustutatud. Majas oli olemas suitsuandur.

14. märtsil kell 13.45 sai häirekeskus väljakutse Tapa linna Jaani tänavale, kus suitsulõõris ja korstnas oli süttinud tahm. Päästjad eemaldasid pliidi alt põlevmaterjali, viisid läbi kontrolli ja kodunõustamise. Majas oli olemas vingugaasiandur.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

12. märtsil kell 16.47 teatati häirekeskusele, et Järva vallas Väinjärve külas on põlema süttinud saunahoone. Tõenäoliselt ülekütmisest alguse saanud tulekahju levis katusele ning päästjate saabudes olid leegid katusest väljas. Tulekahju likvideeriti kella 18.17ks. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

Pärnumaa

13. märtsil kell 13.05 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Roosi tänaval on põlema süttinud sõiduauto. Päästjate saabudes põles sõiduauto lahtise leegiga ning tänav oli suitsu täis. Põleng likvideeriti kella 13.25ks. Tõenäoliselt süttis sõiduk elektrisüsteemi rikke tõttu ning hävis praktiliselt täielikult.

13. märtsil kell 17.33 sõitsid päästjad Pärnus Väike-Posti tänaval asuvasse majja, kus hoolimata kütmiskeelust oli ühes korteris pliidi alla tuli tehtud. Inimene ise magas ning tuba oli suitsu täis valgunud. Päästjad alustasid koheselt ruumide ventileerimisega ning püüdsid inimesele selgitada olukorra tõsidust.

14. märtsil kell 20.31 ajal andis vinguandur Häädemeeste vallas Majaka külas asuvas eramajas märku vingugaasi kogunemisest ruumidesse. Saunaruumis oli põleng, mida peremees asus kiiresti tulekustutiga summutama. Päästjate saabudes põles kaks saunaruumi, mis kustutati kella 21.44ks. Tulekahju tekkepõhjus teada ei ole.