Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. märtsil kell 19.30 teatas murelik naaber häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Aru tänaval asuva kahekordse puidust elamu ühes korteris on põleng. Kohale saabunud päästjad avastasid tulekahju esimese korruse korterist, kus põlesid kardinad ja sein. Korterist toodi välja elanik, kes anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Põleng lokaliseeriti 10 minutiga. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

15. märtsil kell 23.29 sai häirekeskus teate, et Faehlmanni tänaval asuva maja korstnast tuleb paksu suitsu ning ka terve tänav on suitsu ja suitsuhaisu täis. Päästjad leidsid saabudes maja, kus põletati ahjus mööblijääke. Päästjad tegid elanikule selgitustööd, et ahju kütmiseks ei tohi kasutada värvitud, immutatud või muul moel kemikaalidega töödeldud puitmaterjali. Samuti ei tohi küttekoldes põletada plastikut, kilet, tekstiili ega lakk-või värvaineid sisaldavaid materjale, näiteks puitplaati. Puidus olev keemia talletub kergesti küttekeha seintele ning võib kaasa tuua suured kahjud ning keskkonnareostuse.

16. märtsil kell 00.52 käisid päästjad väljakutsel Lasnamäe linnaosas, kus Punasel tänaval asuva viiekordse elumaja esimese korruse trepikojas põles elektrikilp. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tuli oli läbi šahti levinud ka teisele korrusele. Kell 01.02 said päästjad põlengu kontrolli alla ning kiirabile anti tervisekontrolliks üle šahti kõrval asuvas korteris elanud eakas naisterahvas. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.