Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. märtsil kell 07.05 said päästjad teate tulekahjust Lasnamäel Kärberi tänava kandis. Kohale saabudes leidis päästemeeskond eest maha põlenud koormakilest ehitatud istumispaigakese, mis oli süüdanud ka paar lähedal asunud puud. Tulekahju likvideeriti kell 07.34 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

16. märtsil kell 19.07 teatati, et Loksal Rahu tänaval põleb parklas sõiduauto. Päästjad likvideerisid saabudes tulekahju ning põlengu tagajärjel sai tulekahjustusi sõiduki esiosa. Inimesed põlengus kannatada ei saanud ning selle tekkepõhjused selgitab välja politsei.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

16. märtsil kell 20.51 teatati, et Kanepi vallas Sirvaste külas on teel metskitse korjus. Päästjad tõmbasid liiklust ohustava korjuse teelt eemale. Info hukkunud kitse kohta anti riigiinfotelefoni 1247 kaudu edasi kohalikele jahimeestele.

Tartumaa

16. märtsil kella 18.52 ajal käisid päästjad Tartu vallas Maarja-Magdaleena külas Parkla teelt eemaldamas murdunud ja sõidusuunad sulgenud puud.

Võrumaa

16. märtsil kella 19.04 ajal põlesid Võru vallas Kõrve külas sõnnikulaoturile pandud kütusemahutist väljuvad diisliaurud, maha valgunud kütus ja laoturi rehvid. Päästjad kustutasid põlengu ja jahutasid mahutit. Tulekahju tekkepõhjus esialgu ei selgunud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

16. märtsil kell 20.43 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Koluvere külla, kus teataja sõnul oli põlema süttinud garaaž. Päästjad alustasid lausleekides põleva garaaži kustutamisega ning samal ajal kaitsesid süttimise eest teisi läheduses olnud hooneid. Kella 21ks oli suurem tuli maha surutud, ohtu enam kõrval asunud majadele ei olnud ning jätkati garaaži kustutamisega. Tulekahju likvideeriti kell 21.58. Esmasel hinnangul võis tulekahju alguse saada elektrisüsteemi rikkest.

16. märtsil kell 20.50 sõitsid päästjad Haapsalu linna Panga külla, kus Kooli tänaval põletati lõkkes muu prügi seas autorehve. Päästjad teavitasid Keskkonnainspektsiooni keskkonnaohtlike jäätmete põletamisest ning likvideerisid lõkke.

17. märtsil kell 7.28 vajati päästjaid appi Haapsalus Harjava külas juhtunud liiklusõnnetusele, kus väikebuss oli kokku põrganud põdraga. Õnnetuse tulemusel oli teele valgunud tosool ja õli. Päästjad katsid reostuse absorbentainega.