Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. märts

Põhja päästekeskus

Harjumaa

17. märtsil kell 13.28 anti häirekeskusele teada, et Maardus Ringi tänava ristmikul põleb auto. Päästjate saabudes põles sõiduk lahtise leegiga ning koheselt alustati selle kustutamisega. Põleng likvideeriti kell 13.54 ning inimesed ega teised sõiduautod selles kannatada ei saanud. Miks sõiduk keset liiklust põlema süttis, ei ole hetkel veel teada.

17. märtsil kell 16 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Audevälja külas põlevad garaaž ning sõiduauto. Päästjate saabudes selgus, et sõiduk oli remondi ajal garaažis süttinud ning kaks meest asusid seda kohe välja lükkama ja garaaži iseseisvalt kustutama. Kella 16.30 paiku said päästjad põlevalt autolt leegid maha ning veendusid, et tulekoldeid ei ole enam ka garaažis. Kaks meest, kes said põletushaavu, anti üle kiirabile. Põlengu täpne tekkepõhjus ei ole veel selge.

Lõuna päästekeskus

Eile kella 13.03 ajal käisid päästjad Elvas Arbi järve jäält ära kutsumas inimesi, kes ei olnud ohtu hinnanud ja jääle mineku keelust kuulnud. Kella 14.28 ajal selgitasid päästjad Valgamaal Otepää vallas Pilkuse külas ohte ja jääle mineku keeldu Kaarnajärvele läinud kalamehele. Mees sai veast aru ning lahkus järvelt.

Lõuna-Eesti pommigrupp

17. märtsil tegid demineerijad kahjutuks Valga maakonnas Tõrva vallas Helme aleviku kalmistu piirkonnast leitud väikse lennukipommi.

Ida päästekeskus

17. märtsil kell 11.22 sai Häirekeskus väljakutse, kus paluti kiiresti abi Maksu- ja Tolliameti teenistuskoera päästmiseks. Koer oli kukkunud treeningu käigus Narvas Kreenholmi saarel Kuivajõesängi. Kuna antud kohas puudub kaitsemüür, siis koer ei märganud seda ning hüppas alla. Kukkumine toimus ligi 8 meetri kõrguselt ja loom jäi abitus seisundis kalda äärde lamama. Kohale saabunud päästjad panid teenistuskoera kolmnurkrakmetesse ja tõstsid nööripäästevarustuse abil üles. Koer toetus üles jõudes oma jalgadele ning ta viidi Narva loomakliinikusse kontrolli. Päästeametile anti teada, et teenistuskoer on paranemas.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.