Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-22. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. märtsil kell 09.05 teatati, et Peterburi teel põleb autoremonditöökoja juures sõiduauto. Kohale saabunud päästjad said põlevalt autolt leegid maha kella 09.15 paiku ning inimesed selles õnnestuses viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

19. märtsil kell 16.44 said päästjad teate, et Pirita linnaosas Lilleherne teel põleb eramaja. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et tuld oli võtnud elumaja katusealune ning paralleelselt kustutustöödega alustati koheselt otsima ka inimesi, keda põlevast majast ei leitud. Tulekahju lokaliseeriti kella 17.48 paiku ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

20. märtsil kell 00.11 teatati päästjatele, et Juurdeveo tänaval on kahekordse elumaja korterist tunda suitsuhaisu ning töötab ka andur. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kust suitsu levis, ning kuna keegi ust ei avanud, siseneti jõuga. Selgus, et korteris toimus toidukõrbemine, mille elanik küll ise likvideeris, ent unustas ruume seejärel tuulutada ja läks hoopis magama. Seepärast oli jätkuvalt häires ka suitsuandur. Päästjad tuulutasid kõik ruumid. Elanik kiirabi abi ei vajanud.

20. märtsil kell 01.02 sai häirekeskus teate, et Roseni tänaval asuva elumaja rõdudel turnib meesterahvas. Teatamise ajal oli isik viiendal korrusel. Kohale saabunud päästjad püstitasid koheselt redeli ning leidsid mehe teise korruse rõdult. Isik toodi alla ning anti üle politseile.

20. märtsil kell 01.15 anti häirekeskusele teada, et Vesivärava tänaval asuva elumaja trepikojas on tunda põlemise lõhna. Kohale saabunud päästjad leidsid korteri, kus oli aset leidnud toidukõrbemine, mis likvideeriti kella 01.50 paiku. Inimesed viga ei saanud.

20. märtsil kell 12.09 said päästjad väljakutse Nõmmele Lehola tänavale, kus eramaja tubades oli vingulõhn ning korstnast tuli paksu suitsu. Päästjad tegid kindlaks, et vanas ning hooldamata küttesüsteemis oli kerge põlemine ning ohtlik olukord likvideeriti. Elanikel paluti kiiremas korras kohale kutsuda korstnapühkija ning enne seda kütmist mitte jätkata.

21. märtsil kell 16.24 said päästjad teate, et Lasnamäe linnaosas Kesk-Sõjamäe tänaval on kahekordses hoones tunda põlemise lõhna ning kuulda seinapistiku särisemist. Päästjad tegid kohale saabudes kindlaks, et tegemist oli elektrilühisega, mille tõttu põles valgusti lüliti. Päästemeeskond lülitas hoonest elektri välja ning likvideeris ohtliku olukorra. Elanikul paluti kiiremas korras kohale kutsuda elektrikud.

21. märtsil kell 16.43 teatati, et Nõmme linnaosas Seljaku tänaval tuleb kahekordse elumaja korstnast tuld. Päästjad kinnitasid saabudes, et tegemist oli tahmapõlenguga, mis likvideeriti kella 17.39 paiku. Lahkudes kehtestasid päästjad elanikele ohtlikus olukorras küttesüsteemist tingituna kütmise keelu ning palusid kiiremas korras paigaldada elamisse ka suitsuandurid.

22. märtsil kell 04.39 teatati häirekeskusele, et Haabersti linnaosas Paldiski maanteel põleb teiste autode vahetus läheduses sõiduauto. Kohale kiirustanud päästjad likvideerisid põlengu kella 05.16 paiku ning esialgsetel andmetel sai tuli alguses mootoriruumist. Inimesed õnnetuses viga ei saanud, küll aga sai veidi tulekahjustusi lähedal parkinud sõiduk.

Harjumaa

20. märtsil kell 13.09 teatati, et Kiili vallas Sõmeru külas põleb eramajas soojamüür. Päästjad selgitasid saabudes, et kütmise tagajärjel oli küttesüsteemi soojamüüris tekkinud hõõgumine, mis ajas läbi tahmaluugi ruumidesse suitsuhaisu. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning kontrollisid termokaameraga üle kogu maja. Elanikel paluti olukorral hoolsalt silm peal hoida.

20. märtsil kell 16.33 käisid päästjad abiks Harku vallas Tiskre külas toimunud liiklusõnnetusel, kus sõiduauto oli halbade teeolude tõttu sügavasse kraavi sõitnud. Autojuht oli sõidukist ise välja pääsenud ning kiirabi teostas talle tervisekontrolli, juhil kaebuseid ei olnud. Päästjad tõmbasid auto kraavist välja ning paigaldasid kraavi lekkinud kütuse ja mootoriõli levimise peatamiseks poomid.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

19. märtsil kella 23.34 ajal jooksis Adavere alevikus Tallinna mnt tanklas kütuse ümberlaadimisel maha ligi 100 liitrit diiselkütust. Päästjad tagasid tuleohutuse ja katsid kütusereostuse absorbentainega ning pühkisid selle kokku. Jääkide utiliseerimine jäi tankla ülesandeks.

20. märtsil kell 18.18 teatati, et Jõgeva vallas Painkülas lendab elumaja korstnast välja leeke ja sädemeid. Päästjad selgitasid, et puhastamata korstnalõõrides põleb tahm. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust, tuli korstnast välja ei levinud. Elanike ülesandeks jäi enne järgmist kütmist korstnapühkija kutsuda.

Tartumaa

22. märtsil kella 1.47 ajal põles Kambja vallas Suure-Kambja külas sõiduauto Volkswagen, mille esimesena kohale jõudnud Tõrvandi vabatahtlikud päästjad kustutasid. Inimesi auto juures ei olnud ja ilmselt oli sõiduk maha jäetud. Asjaolusid hakkas selgitama politsei.

Võrumaa

20. märtsil kella 11.50 ajal käisid päästjad ATVga Rõuge vallas Kadõni külas aitamas kiirabiautoni transportida matkarajal libedusega kukkunud ja vigastusi saanud noormeest.

Lõuna-Eesti pommigrupp

20. märtsil tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Põltsamaa linnas Lille tn hoone pööningult ehitustööde käigus leitud käsigranaadi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. märtsil kell 14.22 sai Häirekeskus teate, et Narvas Kulgu tänaval oli teadmata põhjusel süttinud garaažis seisnud veoauto. Väidetavalt garaažis mingeid remonttöid ei tehtud. Veokit püüti traktoriga välja tõmmata, kuid raske koorma ja seisupidurite tõttu see ei õnnestunud. Põleng kustutati kell 15.39. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

19. märtsil kell 21.56 kutsuti päästjad Narvas Partisani tänavale, kus hoovis põles prügikonteiner. Tulekahju kustutati ning selle tekkepõhjus ei ole teada.

20. märtsil kell 1.40 vajati Päästeameti abi Narva-Jõesuus Kudruküla tänaval. Nimelt tunti kortermajas tugevat põlemislõhna. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks korteri, kust probleem alguse sai. Päästjad kustutasid tulekolde ämbritäie veega. Tegemist oli tualettruumis suitsetamise käigus süttinud paberirullidega. Ukse avanud isik oli ilmselgete joobetunnustega. Korteris puudus suitsuandur. Omanikule viidi läbi selgitustöö, kortermaja tuulutati ning naabrid rahustati.

20. märtsil kell 14.23 tuli päästjatele väljakutse Kahula külla Virumarja tänavale, kus lahtise leegiga põlesid puukuur ja kuivkäimla. Päästjad said tule kontrolli alla ning takistasid kõrval oleva kuuri süttimise. Tulekahju likvideeriti kell 16.13. Tekkepõhjus on selgitamisel.

21. märtsil kell 5.56 teavitati Häirekeskust, et Narvas Ilma tänaval põleb lahtise leegiga puusaun. Päästjate saabudes oli tuld võtnud ka kõrval asuv kuur. Päästjad likvideerisid tulekahju ja hoidsid ära teise puukuuri ning elumaja süttimise. Majas viibinud inimesed olid ise hoonest välja saanud ning ei vajanud selleks päästjate abi. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

19. märtsil kell 17.26 teatati häirekeskusele põlengust Saarde vallas Tali külas. Päästjad tuvastasid elamu korstnas tahmapõlengu ning kustutasid selle kella 18.23ks.

21. märtsil kell 14.43 reageerisid päästjad Põhja-Pärnumaa vallas Valistre külas toimunud liiklusõnnetusele. Halbade teeolude tõttu oli auto külili vajunud. Päästjad aitasid juhi kühvelraami abil autost välja ning andsid üle kiirabile. Autol likvideeriti süttimisoht.

Järvamaa

19. märtsil kella 9.56 paiku käisid päästjad Järva vallas Märjandu külas likvideerimas süttimisohtu kahel kokkupõrganud veoautol. Lisaks kaeti mahavoolanud kütus ja õli absorbentainega ning puhastati tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

20. märtsil kell 10.36 teavitati häirekeskust, et Järva vallas Puiatu külas, on elumaja kõrval olnud auku kukkunud kährikukutsikas. Imavere vabatahtlikud päästjad aitasid kährikupoja ca 60 cm sügavusest august välja ning loom aidati tagasi loodusesse.

Läänemaa

20. märtsil kell 12.47 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Risti alevikku, kus kahekordse maja soojamüüris ja korstnalõõris põles väga intensiivselt tahm. Päästjad kontrollisid, et põleng poleks hoonesse edasi levinud ning kustutasid pliidi alt tule. Korstnaharjaga korstnalõõri puhastades vaibus põleng ka soojamüüris. Päästjad soovitasid edasise ohutuse tagamiseks kutsuda koheselt korstnapühkija.

Raplamaa

21. märtsil kell 00.10 teatati Häirekeskusele, et Märjamaa vallas Vana-Vigala külas põleb lahtise leegiga sõiduauto. Autol hävis mootoriosa ja salongis armatuur. Tulekahju tekkepõhjuste uurimisega tegeleb edasi politsei.

Saaremaa

21. märtsil kell 11.12 said päästjad väljakutse Tahula külla, kus elumajas süttis pikalt puhastamata korstnas põlema tahm. Päästjad kustutasid põlengu ning kohale jõudnud korstnapühkija puhastas küttesüsteemid.