Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

Hoolimata 17. märtsil kehtima hakanud siseveekogude jääle minemise keelust said päästjad möödunud ööpäeval kokku 3 väljakutset, kus teatati, et ohtlikul jääl on mängimas lapsed. Kahel korral olid lapsed jääl Tallinnas Pae karjäärides ning ühel korral Punase tänava kandis asuval veekogul. Ühel korral õnnestus päästjatel lastele selgitustööd teha, kuid teistel kordadel jooksid lapsed ära.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. märtsil kell 00.36 ajal teatati, et Jõgeva vallas Kurista külas on katlamajas põleng. Päästjad selgitasid, et katelde elektrisüsteemi rikke tõttu oli ruumidesse imbunud suits. Päästjad tagasid tuleohutuse ja tuulutasid ruumid. Õnneks tõsisemat tuleohtu hoonele ei tekkinud. Katla edasisse normaalse töö ja ohutuse tagamine jäi ettevõtte kohale kutsutud esindaja ülesandeks.

Valgamaa

22. märtsil kella 13.05 ajal põles Valgas Rükkeli tänaval 25 x 25 meetri suurusel alal elektriliinidealune kulu, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

22. märtsil kella 18.56 ajal süütas Mulgi vallas Pornuse külas purunenud elektriliin postialuse pinnase. Vool lülitati alajaamast välja, mille järel päästjad põlengu kululuudadega materdades kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. märtsil kell 11.28 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Pärna tänavale, kus oli korteris tunda tugevat gaasilõhna. Selgus, et eakas korteriomanik oli unustanud gaasipliidi kinni panna. Päästjad sulgesid gaasi ja tuulutasid korteri. 

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

22. märts 9.35 teatati häirekeskusele naftareostusest Käina Olerexi tanklas. Tankuri püstol oli tankimise ajal paagist välja kukkunud ning seetõttu tekkis ca 25 meetri pikkune ja 1,5 meetri laiune kütusereostus. Päästjad likvideerisid reostuse.