Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. märtsil kell 16.50 said päästjad väljakutse Piritale, kus väike abitu hülgepoeg oli kaldale sattunud ning iseseisvalt tagasi merre kuidagi ei pääsenud. Päästjad konsulteerisid keskkonnainspektsiooni spetsialistiga ning said juhised loomake veepiirile lähemale aidata, mida päästemeeskond ka tegi.

Harjumaa

24. märtsil kell 15.55 teatati, et Keila linnas Uuel tänaval imbub kahekordse puumaja ühest korterist suitsu. Kuna ust ei avatud, sisenesid päästjad korterisse jõuga ning tegid selgeks, et elanik oli kütnud ahju, mis ajas tugevalt suitsu sisse. Korteris kehtis varasemalt peale pandud kütmise keeld. Päästjad tuulutasid ruumid ning elanik kiirabi abi ei vajanud.

24. märtsil kell 17.33 saabus häirekeskusele teade, et Paldiski linnas Lääne tänaval põleb mahajäetud garaaž. Päästjad tuvastasid, et tuld oli võtnud sinna ladustatud praht ning põleng likvideeriti kell 17.50. Inimesed viga ei saanud. Täpne tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

24. märtsil kell 10.30 teatati, et Valga vallas Supa külas põleb kõrvalhoone, mis koosneb garaažist, varjualusest ja puukuurist. Päästjate saabudes oli garaažiosa katus sisse kukkunud ja suur osa ehitisest leekides. Omanik oli suutnud hoonest välja toimetada murutraktori, sõiduauto, ATV, motorolleri ja kaks mootorsaagi. Pool kõrvalhoonest hävis täielikult, ülejäänud osa sai tugevaid kuuma- ja veekahjustusi. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Päästeamet sai 24. märtsil kaks väljakutset kulupõlengutele. Kell 14.07 tuli teade Kohtla-Järvelt Järveküla teelt, kus põles 5 ruutmeetrit pinnast, mille oli teataja jõudnud päästjate saabumise ajaks ise ära kustutada. Kell 15.21 tuli Olgina alevikust Töökoja tänavalt järgmine teade, kus põles umbes 10 ruutmeetrit kulu. Teataja sõnul oli läheduses märgatud lapsi ära jooksmas.

24. märtsil kell 15.34 sai Häirekeskus teate, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänaval on kortermaja aknast märgatud suitsu ja tunda on tugevat põlemise lõhna. Päästjad tegid kindlaks korteri, kus oli toit läinud kõrbema. Korterielanik oli veega ohtliku olukorra likvideerinud, kuid ei olnud korterisse paigaldatud suitsuandurit. Päästjad viisid läbi kodunõustamise ning paigaldasid suitsuanduri.

24. märtsil kell 17.43 said päästjad väljakutse Narva Tallinna maanteele, kus kortermaja trepikojas oli tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad kontrollisid üle korterid, kust aga gaasilekkeid ei avastatud. Kuna trepikojas oli siiski tuntav gaasilõhn, keerati tsentraalne gaas kinni ning kutsuti kohale gaasiteenistus.

Lääne-Virumaa

24. märtsil kell 21.17 kutsuti päästjad Lepna alevikku Energia puiesteele, kus kolmekordses kortermajas oli tunda põlemise lõhna. Esialgsetel andmetel oli kaminalõõris tekkinud tahmapõleng, mis ei vajanud päästjate poolt kustutamist. Läbi viidi kodunõustamine ning olukorra vaatab üle korstnapühkija.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

24. märtsil kell 23.55 said päästjad väljakutse Paide linna Ehitajate teele. Teataja sõnul tuli kortermaja neljanda korruse aknast suitsu. Päästjad tuvastasid korteris põlenud teki, mis oli süttinud suitsetades magama jäämise tõttu. Ruumid ventileeriti ning kiirabi vaatas ka elaniku üle.

Raplamaa

25. märtsil kell 00.59 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Sipa külas on pelletitehases tulekahju. Päästjate saabudes põles pakkimisliini kohal olev puitlagi umbes 2 ruutmeetri ulatuses. Omanik alustas koheselt ise tulekahju kustutamisega, kasutades kastmisvoolikut ning suutis suurema tule maha suruda. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult kella 01.11ks.

Saaremaa

24. märtsil kell 16.16 teatati häirekeskusele, et Ratla külas on süttinud kilesaun. Päästjate saabumise ajaks oli saun ära põlenud. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult kella 16.50ks.