Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. märtsil kell 08.47 teatas mööduja, et Männiku karjäärides on keelust hoolimata jää peal kaks kalameest. Päästjad tõid kalamehed jää pealt ära ning selgitasid, et siseveekogude jääle minek on alates 17. märtsist keelatud. Kell 16.33 saabus häirekeskusele teade, et kolm kalameest tegutsevad keelust hoolimata ka Kuusalu liivakarjäärides. Kaks meest tulid kohale saabunud päästjate kutsumise peale kohe jäält ära, kuid kolmanda jaoks oli tarvis kohale kutsuda politsei.

25. märtsil kell 13.26 helistas Tammsaare teel asuva üheksakordse maja elanik häirekeskusesse ja teatas, et kusagilt tuleb kõrbehaisu. Kohale saabunud päästjad leidsid neljandalt korruselt korteri, kust suitsulõhna immitses ning kuna kedagi kodus ei olnud, siseneti elamisse akna kaudu. Ohtlik olukord likvideeriti ning politsei abil saadi ühendust ka elanikuga, kelle saabudes tehti ka selgitustööd.

25. märtsil kell 15.15 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Harku karjääri läheduses põleb kulu. Päästjad tuvastasid saabudes, et kulupõleng oli enda alla matnud u 30 ruutmeetrit ning see likvideeriti kella 15.39 paiku.

25. märtsil kella 18.23 paiku käisid päästjad abiks liiklusõnnetusel, mis toimus Kristiine linnaosas Endla tänaval. Kahe sõiduauto kokkupõrkes oli kannatada saanud üks inimene, kelle päästjad autost välja aitasid ning kiirabile üle andsid. Maha voolanud mootoriõli kaeti saepuruga. Sündmust menetleb edasi politsei.

25. märtsil kell 18.33 saabus häirekeskusele ärev teade Meriväljalt, kus paarisaja meetri kaugusel kaldast oli hätta sattunud surfar, kes ka ise kätega SOS märguandeid edastas ning samal ajal ujuda püüdis. Kohale kiirustanud päästjad jõudsid jetiga kannatanuni kella 18.49 paiku. Alajahtunud surfar, kes pealtnägijate ütluste põhjal oli külmas vees olnud üle 15 minuti, toodi kaldale ning anti üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

25. märtsil kell 12.02 teatati, et Jõgevamaal Puurmani alevikus vajus inimene keset Pedja jõge paarikümne meetri kaugusel kaldast läbi jää. Õnnetust märkas ja andis sellest häirekeskuse kaudu päästjatele teada lähedal asuva maja elanik. Paari minutiga kohale jõudnud Puurmani vabatahtlikud päästjad nägid kannatanut, kes oli küll jääaugust välja rabelenud, kuid kaldale enam roomata ei suutnud. Päästevestides vabatahtlikud aitasid 29-aastase mehe jääle toetatud redelitega turvates ja päästenööri kasutades kaldale. Kiirabi viis kannatanu, kes oli enda sõnul ligi 20 minutit külmas vees viibinud ja jääl päästmist oodanud, haiglasse.

Kella 21.36 ajal põles Põltsamaa vallas Annikvere külas lausleekides kasvuhoone (5 x 15 meetrit) ja selle ümber ladustatud saematerjal ning turbakotid. Tulekahju kustutati kell 22.51. Kasvuhoone hävis tules täielikult. Esialgsetel andmetel põhjustas tulekahju kasvuhoone küttekoldele liiga lähedale pandud põlevmaterjal. Päästjad hoiatavad, et kütteseadme koldesuu ette või kuumenevate osade lähedale ei tohi panna süttida võivaid materjale.

Põlvamaa

25. märtsil kella 20.07 ajal käisid päästjad Põlva vallas Himma külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid katusel autost välja turvavöösse kinni jäänud juhi. Põrutusi saanud mees viidi haiglasse.

Valgamaa

25. märtsil põles Valgas Rükkeli tänaval 50 ruutmeetri ulatuses kulu, mille päästjad kustutasid. 

Viljandimaa

25. märtsil kella 17.59 ajal põles Kolga-Jaani alevikus W. Reimani tänaval garaaži katlamaja puudehoiuruum. Esimesena kohale jõudnud Kolga-Jaani vabatahtlikud alustasid päästetegevustega ja tulekahju levik piirati paarikümne minutiga. Tulekahju kustutati kell 18.51. Esialgsetel andmetel algas tulekahju hooletusest lahtise tulega. Katlasse mitte mahtunud puu lükati tagasi riita, kuid see oli juba tuld võtnud ja süütas ümbruse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Ööpäeva jooksul said päästjad järjekordseid väljakutseid, mille põhjustasid gaasilekked. 25. märtsil kell 12.51 kutsuti päästjad Sillamäele Mere puiesteele, kus korteri tualettruumis oli tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad avastasid lekke gaasikatla torustikust. Päästjad sulgesid gaasikraanid ja kutsusid kohale gaasiteenistuse.

Samal päeval kell 18.47 teatati, et Narvas A.-A. Tiimanni tänaval on kortermaja trepikojas tugev gaasilõhn. Päästjad tegid kindlaks, et gaasikraaniventiil lekkis. Kohale saabunud gaasiteenistus vahetas lekkiva membraani ning oht likvideeriti.

25. märtsil kell 19.25 sai Häirekeskus teate, et Sillamäel Tallinna maantee ääres on märgatud tuld. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks kulupõlengu. Kustutada tuli 9 ruutmeetrit pinnast.

Kell 20.13 tuli päästjatel suunduda Kohtla-Järvele Ehitajate tänavale, kus põles järelevalveta lõke. Esialgsetel andmetel olid lõkkes mööbel ja kaltsud.

Lääne-Virumaa

25. märtsil kell 16.24 said päästjad väljakutse Vinni alevikku, kus põles laadurkopp lahtise leegiga. Oli oht, et läheduses asuvad hakkepuiduhunnikud võivad süüdata ka hooned. Päästjad likvideerisid kell 17.21 põlengu ning hoidsid ära suurema kahju tekkimise. Tulekahju tekkepõhjus selgub edasise uurimise käigus.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. märtsil kell 10.49 reageerisid päästjad liiklusavariile, mis toimus Paide linnas Tööstuse tänaval. Kahe auto kokkupõrke tulemusel ei saanud ühest autost juht ilma päästjate abita välja. Uks eemaldati ning inimene anti üle kiirabile. Päästjad likvideerisid autode süttimisohu ning katsid teele valgunud õli ja tosooli absorbentainega.

Pärnumaa

25. märtsil kell 13.01 teatati häirekeskusele, et Audru alevikus Naaritsa teel on järelevalveta jäetud lõke. Päästjad kustutasid ligikaudu viiemeetrise diameetriga lõkke, kus põletati ehitusprahti.