Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-29. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. märtsil kell 16.28 teatati häirekeskusele, et Haabersti linnaosas põleb mahajäetud sõjaväehoone. Päästjad tuvastasid, et hoones põles prügi. Põleng kustutati kell 16.50 ning selle tekkepõhjus ei ole veel selgunud.

27. märtsil kell 20.20 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Päevalille tänaval põleb mahajäetud maja. Kohale rutanud päästjad leidsid eest lahtise leegiga põleva hoone ning likvideerisid põlengu kell 21.14. Inimesed viga ei saanud ning tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

27. märtsil kell 11.45 said päästjad väljakutse Kuusalu valda, kus Tapurla külas põles maja hoovis kaater. Teataja oli seda püüdnud küll ise kustutada, kuid kuna see suitses edasi, likvideerisid põlengu lõplikult kohale saabunud päästjad. Kerge põletushaava saanud teataja anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 10 väljakutset, mis olid seotud kulupõlengute likvideerimisega.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. märtsil kell 3.44 teatati, et Kambja vallas Soinaste külas on hotellihoones suits. Administraator käivitas signalisatsiooni ja alustas inimeste evakueerimist. Päästjad leidsid toa, kus oli kuuma rauaga pliit. Kott kõrbenud toiduga oli peidetud voodi alla ja automaatse tulekahjusignalisatsiooni andur oli kinni kaetud. Elanikule selgitati tuleohutusnõudeid. Edasine ohutuse tagamine jäi hotelli esindajate ülesandeks.

Valgamaa

27. märtsil kella 10.43 ajal põles Valgas Energia tänaval hektari ulatuses kulu, mille päästjad materdades ja veejoaga kustutasid.

28. märtsil kell 14.31 teatati, et Otepää vallas Sihva külas paugub ja suitseb kortermaja elektrikilp. Elanikud summutasid leeke pulberkustutiga ja evakueerusid hoonest. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutiga lõplikult. Kilbist edasi tuli ei levinud. Rikke parandamiseks tulid kohale elektrikud.

Võrumaa

27. märtsil kell 9.30 teatati, et Võrus Petseri tänava piirkonnas rikuvad viis kalameest jääle mineku keeldu ning on ennast järvel ohtu pannud. Päästjad vestlesid nelja kalamehega, kes jäält vabatahtlikult lahkusid. Viies kalamees ohutusteemadel vestlema ei soostunud ning põgenes läbi roostiku.

28. märtsil kella 17.16 ajal põles Võrus Põllu tänaval soisel alal pool hektarit kulu, mille päästjad kustutasid.

Lõuna-Eesti pommigrupp

28. märtsil tegid demineerijad kahjutuks Võru linnakalmistult leitud käsigranaadi ja Tartu maakonnast Peipsiääre vallast Pala külast leitud mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. märtsil kell 11.21 kutsuti päästjad Kukruse küll, kus põles umbes 10 ruutmeetrit Uikala prügilat. Tulekahju likvideeriti kell 13.28.

26. märtsil kell 14.37 teatas tähelepanelik mööduja, et Jõhvis Soo tänaval on hoovis märgata leeke. Kohale saabunud päästjad leidsid eest põleva kompressori. Tulekahju arvatavaks tekkepõhjuseks olid kompressori kõrvale kallatud kuumad söed. Lähedal asuv garaaž jäi õnneks tulest puutumata. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

26. märtsi õhtul kell 18.43 tuli ärev teade Sillamäe sadamast, kus ühest vagunist lekkis ammoniaak. Kuna tööle rakendus veesein, tõsist kahju ei tekkinud. Ohtlik olukord lokaliseeriti kell 20.06.

Kell 18.59 said päästjad väljakutse Narva Kangelaste prospektile, kus kortermajas oli kuulda suitsuanduri alarmi. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et ühes korteris oli pliidile unustatud toit. Elamispind tuulutati ning omanikule viidi läbi kodunõustamine.

27. märtsil kella 13 paiku tuli päästjatel sõita Narva Kreenholmi tänavale, kus märgati ühest korterist tumedat suitsu. Elanik oli jätnud elutuppa lauale küünla põlema ja ise läinud kööki toimetama. Küünal oli arvatavasti ümber läinud ning süüdanud laudlina. Naabrid olid suitsulõhna peale kohale tulnud, kustutanud tulekahju veega ja avanud korteri aknad. Kohale saabunud päästjad tuulutasid korteri, viisid läbi kodunõustamise ning paigaldasid suitsuanduri.

27. märtsil kell 14.11 tuli häirekeskusele kõne lapselt, kes andis teada, et Kiviõlis Kalevi tänaval põleb kulu. Päästjad leidsid eest umbes 35 ruutmeetrit põlevat pinnast, mis kululuudade abil ära kustutati.

27. märtsi õhtul kell 22.45 kutsuti päästjad Narva Kooli põik tänavale, kus põles sõiduauto. Päästjad kustutasid tulekahju ja hoidsid ära läheduses seisnud sõidukite süttimise. Põlengu täpsema põhjuse selgitab välja edasine uurimine.

28. märtsil kell 20.36 teatati, et Kohtla-Järvel Käva tänaval põleb hoone. Kohale saabunud päästjad leidsid eest ühekordse suvila, mis oli lausleekides. Hoone hävines täielikult ja päästjad lõpetasid oma töö kell 23.08. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

27. märtsil kell 1.18 teatati häirekeskusele, et Sääse alevikus Sääse tänaval põleb sõiduauto lahtise leegiga. Päästjad kustutasid põlengu ning takistasid tule leviku lähedal asuvale garaažile. Kahjuks hävines sõiduauto täielikult. Tulekahju tekkepõhjus selgub edasise uurimise käigus.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

26. märtsi hommikul tuvastasid päästjad kontrollreidi tehes Paide tehisjärvel olnud vanema naisterahva, kellel paluti jäält lahkuda. Prouale selgitati kevadisel vesisel jääl viibimise ohtlikkust ning tutvustati Eestis kehtivat jääle mineku keeldu. Naisterahvas lahkus jäält. Kell 12.37 teatasid tähelepanelikud kodanikud häirekeskusele taas Paide tehisjärvel istuvast kalastavast inimesest. Päästjad tuvastasid, et tegemist oli sama naisterahvaga, kellele hommikul jää ohtlikkust juba selgitati. Seekord vestlesid inimesega ka politseinikud.

Läänemaa

26. märtsil kell 16.02 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Vaba tänavale, kus põles umbes 50 ruutmeetrit roostikku. Päästjad likvideerisid põlengu kululuudadega kella 16.23ks.

27. märtsil käisid päästjad abistamas perekonda, kelle autouksed olid ootamatult sulgunud ning autosse oli jäänud paarikuune laps. Päästjad avasid autouksed ning aitasid lapse taas õnnelikult vanemate juurde.

27. märtsil kell 15.56 teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Koluvere külas on põlema süttinud metsaveotraktor Belarus koos käruga. Täisleegis põlev traktor kustutati kella 17.16ks. Traktor hävis tules täielikult. Kõrval asunud traktor suudeti süttimisest päästa.

28. märtsil kell 2.49 vajati päästjaid appi Lääne-Nigula valda Rõude külla. Kortermaja ühes korteris oli häiresse läinud suitsuandur. Teataja ronis rõdu kaudu korterisse ning tuvastas valget suitsu täis korteri ning seal magava inimese. Kiirabi vaatas inimese üle ning päästjad ventileerisid ruumid. Korter oli suitsu täis valgunud liiga vara suletud siibri tõttu.

Raplamaa

26. märtsil kell 22.49 süttis Märjamaa alevis Pargi tänaval põlema tootmishoone kuivatusseadmesse kogunenud värvitolm. Kohal olnud inimesed likvideerisid põlengu, päästjad kontrollisid hoone ohutuse tagamiseks üle.

Pärnumaa

27. märtsil kell 8.34 said päästjad väljakutse Saarde valla Kanakülla, kus elumaja korstnas oli põlema süttinud tahm. Päästjad kustutasid põlengu korstnajalas.

Saaremaa

27. märtsil kell 13.15 paluti päästjaid appi Kuressaare linna Liiva tänavale, kus koer oli endale õnnetult metallist lambikupli kaela tõmmanud ning jäi kupli auku kinni. Päästjad lõikasid kupli lõiketangidega katki ning vabastasid koera pea metallrõnga haardest.

27. märtsil kell 20.24 teatati häirekeskusele järelevalveta jäetud lõkkest Lahekülas Lahe teel. Kohalikud elanikud alustasid 1,5 meetri suuruse läbimõõduga ja laiali  minema kippuva lõkke kustutamist ämbritega. Päästjad kustutasid lõkke lõplikult veejoaga.

28. märtsil kell 15.49 käisid Kuressaare päästjad aitamas hülgepoega, kes merest kümmekonna meetri kaugusele oli uidanud. Keskkonnainspektor palus päästjate abi, et juhtida GO Spa juures murul olnud hüljes mere poole tagasi.

Lääne-Eesti pommigrupp

27. märtsil tehti kahjutuks Saaremaalt Easte külast leitud mürsk ja Lõu külast leitud kaks mürsku.