Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

30. märtsil kell 09.19 saabus häirekeskusele teade, et Pirita rannas on väikesel hülgepojal kalakonks läbi nina. Päästjad konsulteerisid keskkonnaameti spetsialistiga, kes palus neil hülgepoja loomakliinikusse viia. Seda päästjad ka tegid ning kui arstid olid loomakesele esmaabi osutanud, viidi ta randa tagasi.

30. märtsil kell 14.58 helistas häirekeskusesse murelik kodanik, kes teatas, et Ülemiste järves on märgata kedagi või midagi uppumas. Kohale saabunud päästemeeskond koostöös politseiga tuvastas pea kaks tundi kestnud otsingute käigus, et ühtegi abivajajat vees ei ole ning illusiooni sellest tekitas hoopis jää vahel helkiv veesilm.

Harjumaa

30. märtsil kell 08.22 sai häirekeskus teate, et Turba alevikus Jaama teel põleb kahekordne mahajäetud maja. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga, kuid ohtu kõrval asuvatele hoonetele õnneks ei olnud. Samuti ei olnud majas inimesi. Tulekahju likvideeriti kell 15.01 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

30. märtsil kell 16.49 said päästjad väljakutse Maardusse, kus Keemikute tänaval asuvas pakendite vastuvõtupunktis põles taaraautomaat. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.32 ning inimesed selles viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. märtsil kell 14.06 teatati järelevalveta lõkkest Äksi alevikus Karjamõisa teel. Päästjad leidsid eest põleva viiemeetrise läbimõõduga ehitusjäätmete hunniku. Keskkonda saastav ja ümbrust ohustav lõke kustutati.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

31. märtsil kell 7.58 sai häirekeskus teate, et Järva vallas Vaali külas on öösel maha põlenud elumaja ning alles on jäänud vaid korsten. Päästjate saabudes põlesid vaid maja jäänused veel väikese leegiga. Hetkel puudub info nii võimalike hukkunute kui ka tulekahju tekkepõhjuste kohta. Õnnetuse asjaolude selgitamisega tegeletakse.

Pärnumaa

30. märtsil kell 10.49 vajati päästjaid appi Saarde vallas Kalita külas. Pull oli kukkunud karjamaal olevasse septikukaevu. Looma tagumised jalad ulatusid põhja, nina ja esimesed jalad jäid kaevu ääre peale. Päästjad alustasid kiirelt päästetöödega, asetades looma alt läbi tõstelindid ning kaasates traktori, millega loom kaevust välja tõmmati. Kuna veise seisund oli eluohtlik, hakkasid päästjad looma masseerima ning kohalik mees tegi südamemassaaži nii kaua, kuni loom tõusis taas jalgadele. Loodetavasti looma tervis paraneb ning tegemist oli tema jaoks õnneliku lõpuga õnnetusega.