Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.- 5. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. aprillil kell 23.27 helistati häirekeskusesse teataega, et Lasnamäe linnaosas Linnamäe teel on üheksakordse elumaja eelviimasel korrusel asuvast korterist näha tugevat suitsu. Kohale saabunud päästjad sisenesid kiiresti korterisse ning leidsid sealt eaka mehe, kelle elustamine kiirabil tulemusi ei andnud. Korteris puudus suitsuandur. Tulekahju likvideeriti kell 00.30 ning selle käigus said veekahjustusi ka kaks alumist korterit. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

3. aprillil kell 02.32 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Telliskivi Loomelinnakus on tulekahju. Kui päästjad kohale jõudsid, oli näha paksu suitsu kivihoone neljandalt korruselt. Tuvastati, et põleng leidis aset neljandal korrusel asuvas toas, kust 5 inimest olid omal jõul välja saanud, üks neist anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Tulekahju likvideeriti kell 04.10. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada elektrilühisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

3. aprillil kell 17.20 said päästjad väljakutse Läänemere teele, kus oli tuld võtnud elumaja trepikoja ees olev trepialune panipaik. Inimesed proovisid seda ka ise kustutada, kuid kahjuks ei saanud sellega hakkama. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.46 ning esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada panipaika sattunud suitsukoniga, mis süütas sinna kogutud vanapaberi. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

4. aprillil kell 19.16 käisid päästjad väljakutsel Mustamäel, kus Sääse tänaval asuva 5-kordse elumaja teise korrusel rõdul põles prügikast. Kohale saabunud päästjad sisenesid tõmbredeli abil rõdule ning likvideerisid põlengu kell 19.31. Korterielanikke kodus ei olnud.

Harjumaa

3. aprillil kell 15.55 saabus häirekeskusele teade, et Lääne-Harju vallas Kurkse külas põleb elumaja vahetus läheduses suitsusaun. Päästjate saabudes olid sauna katusest leegid väljas. Tulekahju asuti kiiresti kustutama ning see likvideeriti lõplikult kell 18.23. Inimesed viga ei saanud ning täpne tekkepõhjus ei ole veel selgunud.

3. aprillil kell 18.54 teatati, et Harku vallas Muraste külas põleb elumaja vahetus läheduses grillmaja. Kohale kiirustanud päästjad likvideerisid tulekahju kell 19.15 ning esialgsetel andmetel sai see alguse suitsuahjust. Inimesed viga ei saanud ning täpsema tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

3. aprillil kella 23.34 paiku käis päästemeeskond abiks inimesel, kes oli Anija vallas Pillapalu külas maasturiga üsna sügavale metsa läinud ning sinna kinni jäänud. Ka sõiduki aku oli tühjaks saanud. Kuna suur päästeauto sündmuskohale ligi ei pääsenud, kasutati abivajajani jõudmiseks pääste ATV-d. Hätta sattunud inimene toodi koos tema autoga metsast välja ning kiirabi abi ta õnneks ei vajanud.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 23 väljakutset, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega ning kulupõlengute likvideerimisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. aprillil kella 15.54 ajal põles Jõgeva vallas Liivoja külas 200 ruutmeetrit kulu, mille päästjad veejoaga kustutasid.

2. aprillil kella 23.20 ajal käisid päästjad Jõgeva vallas Endla külas kustutamas põlevaid ehitusjäätmete hunnikuid. Prügilõkete süütajaid esialgu tabada ei õnnestunud.

Põlvamaa

3. aprillil kella 21.03 teatati, et Põlva vallas Tilsi külas on kortermajas plastmassi põlemise lõhn. Päästjad selgitasid, et ühe korteri köögis olid kärsanud elektripliidi pistik ja juhtmed. Päästjad kontrollisid tuleohutust. Elanikel keelati pliiti kasutada ja anti juhis kutsuda elektrik.

Tartumaa

2. aprillil kella 16.15 ajal käisid päästjad Tartu vallas Voldi külas kustutamas kahel hektaril põlevat kulu. Ära hoiti tule levik metsa ja majale. Selgus, et põlengu põhjustas kulu süütanud mees. Ohuolukorra tekitanud elanikule selgitati, et kulupõletamine on keelatud ning korduva rikkumise järel ootab teda karistus.

3. aprillil kell 00.53 teatati, et Külitse alevikus Kullerkupu tänaval on elumaja suitsu täis. Käivitunud oli ka suitsuanduri häire. Päästjad selgitasid, et tahmapõlengu tagajärjel kuumenes ja hakkas liitekohtadest suitsu sisse ajama tuleohutusnõudeid eiravalt ehitatud korsten. Kuumenev korsten ähvardas süüdata otse korstna vastu ehitatud vahelage. Päästjad lõikasid osa vahelage tuleohutuse tagamiseks lahti. Lisaks puudus ahju eest plekk- või muu põrandakate, mis koldest lendavate sädemete või pudenevate süte eest põrandat kaitseks.

Kell 10.51 teatati, et Tartus Ujula tn tuleb mahajäetud majast suitsu. Päästjad avastasid, et suitsu tekitas köetud ahi. Tuleoht kõrvaldati, päästjad varisemisohtlikust hoonest inimesi ei leidnud. Maja lahtikistud uks suleti kruvidega. 

4. aprillil kella 19.17 ajal käisid päästjad Tartus Raatuse tn piirkonnas kustutamas 300 ruutmeetrile levinud kulupõlengut.

5. aprillil kella 00.59 ajal põlesid Kastre vallas Igavere külas lausleegis kaks kõrvalhoonet. Tugev tuul oli süüdanud kulu ning põleng ähvardas elumaja. Päästjate saabudes oli täisleekides söögimaja (8 x 18 m) ja marjakuur (7 x 17 m). Peremees oli kulupõlengu suutnud piirata. Tugevaid tulekahjustusi saanud hooned kustutati kell 2.48. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Viljandimaa

3. aprillil kella 3.39 ajal põles Abja-Paluojal Karja tänaval köetav plastkasvuhoone puidust osa, mis oli kasutusel kanalana. Tulekahju kustutati, kanad pääsesid eluga. Põleng süttis puitseinale liiga lähedale paigaldatud ahju kütmisel.

4. aprillil kella 20.19 ajal põles Mulgi vallas Laatre külas 1,2 hektarit kulu. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud põlengu ise kustutanud. Väidetavalt oli kulu süttinud kogemata hooletusest lahtise tule kasutamisel. 

Võrumaa

1. aprillil kell 22.20 teatati, et Setomaa vallas Ulaskova külas on traktor tiiki vajumise ohus. Päästjad selgitasid, et traktorile oli unustatud peale panna seisupidur ning see oli esirattaga tiiki vajunud. Traktor tõmmati ohutusse kaugusesse veest.

Lõuna-Eesti pommigupp

1. aprillil tehti kahjutuks:
- Põlva maakonnast Põlva vallast Mammaste külast leitud 122-millimeetrine mürsk;
- Valga maakonnast Tõrva vallast Piiri külast leitud 75-millimeetrine mürsk.

2. aprillil tehti kahjutuks:
- Tartu linnast Rahinge külast leitud kolm mürsku ja Tartu vallast Kämara külast leitud 150-millimeetrine mürsk.

3. aprillil tehti kahjutuks:
- Võru maakonnast Võru vallast Mäe-Kõokülast leitud mürsk;
- Viljandi maakonnast Viljandi vallast Viiratsi alevikust leitud kaks unitaarlasukomplekti ja käsigranaat.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. aprillil kell 13.53 teatati Häirekeskusele, et Narvas Kreenholmi tänaval on korteris tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks gaasilekke, sulgesid torustiku ning tegid korteriomanikule selgitustööd.

1. aprillil kell 16.38 kutsuti päästjad Sillamäele Viru puiesteele, kus oli süttinud sõiduauto. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse masina elektrijuhtmetest. Omanik kustutas suurema põlengu tulekustutiga, päästjad aitasid järelkustutamisega ning viisid läbi sõiduki kontrolli.

1. aprillil kell 17.48 said päästjad väljakutse Soldina külla, kus täisleekidega põles mahajäetud garaaž. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 19.24.

1. aprillil kell 22.56 suundusid päästjad Alutaguse valda Ereda külla, kus oli süttinud garaaž. Tulekahju kustutati ning hoiti ära kõrvalasuvate hoonete süttimine. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

2. aprillil kell 5.24 sai Häirekeskus teate, et Kukruse külas põleb Uikala prügila. Päästjad kustutasid 100 ruutmeetrit prügila pinnast, kuid järelkustutustöid käidi tegemas veel kahel korral.

2. aprillil kell 14.55 kutsuti päästjad Jõhvi Malmi tänavale, kus oli puhkenud tulekahju garaažis. Esialgsetel andmetel oli süüdatud praht. Täpsem põlengupõhjus on selgitamisel.

2. aprillil kell 17.06 said päästjad väljakutse Sõtke külla, kus põles puidust kuur lahtise leegiga. Tuli saadi kontrolli alla kell 18.41. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

2. aprillil kell 21.42 teatas pealtnägija, et Narvas Spordi tänaval põleb sõiduauto lahtise leegiga. Kohale saabunud päästjad likvideerisid tulekahju. Esialgsetel andmetel oli tegemist süütamisega, kuid põlengu täpse põhjuse selgitab välja edasine juurdlus.

3. aprillil kell 1.55 kutsuti päästjad taas Sõtke külla, kus aiandikooperatiivis oli süttinud puidust kuur, mis põles lahtise leegiga. Päästjad lõpetasid kustutustööd kella neljaks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

3. aprillil kell 11.08 sai Häirekeskus teate, et Narvas A. Puškini tänaval on kuulda suitsuanduri signaali ning tunda suitsulõhna. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et toit oli unustatud pliidile. Korter tuulutati.

Samal päeval kell 14.13 toimus Narvas Uusküla tänaval järjekordne toidukõrbemine. Päästjad tuulutasid korteri ja tegid kindlaks, et korteris puudus suitsuandur. 

3. aprillil kell 20.36 kutsuti päästjad Jõhvi Narva maanteele, kus tööstushoones põlesid praht, põrand ja osaliselt teise korruse lagi. Tulekahju likvideeriti ja selle tekkepõhjus on selgitamisel.

3. aprillil kell 20.59 said päästjad väljakutse Narva-Jõesuusse Vabaduse tänavale, kus sõiduauto oli sõitnud vastu tänavavalgustuse posti, mille küljes oli elektrikilp. Sõidukijuht oli ilmselgete joobetunnustega. Päästjad eemaldasid süttimisohu ja korjasid absorbendiga mootoriõli kokku. Kiirabi kontrollis autojuhi üle ja edasi tegeleb temaga politsei.

4. aprillil kell 14.56 sai Häirekeskus teate, et Narvas Viinamarja tänaval põles lahtise leegiga aiamaja. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 16.10. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks kutsuti päästjaid viiel korral kulupõlengutele.

Lääne-Virumaa

1. aprillil kell 20.57 kutsuti päästjad Rakverre Pikale tänavale, kus oli tööle rakendunud teataja naabri suitsuandur. Kohale saabunud päästjad pidid korterisse sisenema akna kaudu ja tegid kindlaks, et tegemist oli toidukõrbemisega. Kui omanik koju jõudis, viisid päästjad läbi selgitustöö ning paigaldasid suitsuanduri.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

3. aprillil kell 19.43 teatati häirekeskusele tulekahjust Ülendi külas. Põlesid elumajas asuva sauna sein ja lagi. Tulekahju põhjustas ehitusviga. Metallkorstna ja puitkonstruktsiooni vaheline ohutuskuja oli liiga väike ning mööda puitkonstruktsioone levis tuli esimeselt korruselt pööningule, kus süttis hein. Tulekahju kustutati kella 21.10ks. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Läänemaa

3. aprillil kell 14.10 teatati häirekeskusele maastikutulekahjust Lääne-Nigula vallas Liivi külas. Teadmata põhjusel oli süttinud kulu, mis põles umbes ühe hektari suurusel alal. Inimesed suutsid põlengu ise maha suruda ning päästjad jahutasid põlenud ala ohutuse tagamiseks üle.

4. aprillil kell 12.46 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Österby külla, kus oli lõkke tegemisest alguse saanud kulupõleng. Tuli levis umbes 300 ruutmeetrile ning ohustas lähedal asunud metsa. Päästjad likvideerisid põlengu kell 13.21. Kulupõleng sai alguse lõkkest, mille ohutusnõuded ei olnud täidetud.

Pärnumaa

3. aprillil kell 18.34 teatati häirekeskusele tulekahjust Põhja-Pärnumaa vallas Tootsi alevis. Kortermaja teisel korrusel asuva köögi ja toa akendest tuli musta suitsu. Päästjad sisenesid hoonesse ning alustasid kustutustöödega. Tuli oli levinud kahe korteri vahelakke, mistõttu avasid päästjad tulekahju likvideerimiseks umbes 1 m2 lage. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole. Inimesed kannatada ei saanud.

5. aprillil kell 06.13 teatati Häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Kihlepa külas, kus kahekorruselises korterelamus põles elutuba. Põleng sai arvatavalt alguse hooletust suitsetamisest. Toast välja toodud 62-aastane mees toimetati Pärnu haiglasse. Kustutustööd lõpetati kell 06.53.

4. aprillil kell 7.42 teatati häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa vallas Reinumurru külas on põlema süttinud indiaanitelk. Tõenäoliselt ülekütmisest alguse saanud püstkojapõleng likvideeriti kell 7.56. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

4. aprillil kell 14.05 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Põhja-Pärnumaa vallas Libatse külas. Okste põletamisest sai alguse kulupõleng, mis levis ca 300 ruutmeetrile. Tulekahju likvideeriti kell 14.26

Raplamaa

3. aprillil kell 15.31 said päästjad väljakutse Rapla valda Kasvandu külla. Lõkketegemisest oli süttinud umbes 300 ruutmeetri ulatuses ümbritsevat kulu. Inimesed suutsid põlengu ise maha suruda, päästjad kontrollisid ala ohutuse tagamiseks üle.

Saaremaa

2. aprillil kell 12.18 leiti Saaremaalt Kailuka külast umbes põlvekõrgusest veest 2-3 meetri kauguselt kaldast meesterahva surnukeha. Päästemeeskond kutsuti kohale isiku veest väljatoomiseks. Surma põhjuse selgitab välja kohtuarstlik ekspertiis.

4. aprillil kell 12.04 said päästjad väljakutse Talila külla. Lõkketegemisest oli alguse saanud kulupõleng, mis levis umbes 0,5 hektarile. Päästjad kustutasid kulupõlengu kell 12.32.