Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.- 6. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. aprillil kell 06.30 helistati häirekeskusesse ning anti teada, et Saku vallas Tiigi tänaval läks ridaelamuboksis põlema seinakontakt. Päästjate saabudes olid elanikud põlemise küll ise kustutada suutnud ent kuna oli kahtlus, et ka seina sees võib midagi veel hõõguda, teostasid päästjad kontrollavamised, et edasises ohutuses veenduda. Õnneks ohtu ei tuvastatud.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

5. aprillil kella 10.08 ajal põles Mulgi vallas Karksi külas täisleekides vana kõrvalhoone. Päästjad kustutasid hoonejäänused kell 12.34. Omanikust mees aitas kustutustööde hõlbustamiseks vana lauda jäänused väikse ekskavaator-tõstukiga kokku tõsta. Päästetöö juhi hinnangul süttis tulekahju tõenäoliselt hoone juurde tehtud lõkkest. Mehele selgitati tuleohutusnõudeid. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. aprilli hommikul kell 6.51 teatati Häirekeskusele tulekahjust Toila vallas Vaivina külas. Põlengu avastas naaber, kes telefonitsi pererahvast kätte ei saanud, kuigi sõiduautod seisid hoovil. Päästjate saabudes põles maja lahtise leegiga, katus oli juba sisse vajunud, uksed ja aknad purunenud põlengu tagajärjel. Kustutustööde käigus leidsid päästjad hukkunu. Mõned tunnid hiljem leiti ka teine surnukeha. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel ja politsei jätkab juurdlust.

5. aprillil kell 10.52 kutsuti päästjad Lüganuse valda Purtse külla, kus põles kahekordne kivist maja. Päästjate saabudes põles teine korrus lahtise leegiga ja vahelagi oli varisenud esimesele korrusele. Tugeva tuule tõttu oli ohus kõrvalasuv kuur, mille katuse alt tuli samuti suitsu. Elumaja kahjuks põlengust päästa ei õnnestunud. Omanik viibis tulekahju ajal eemal ja inimeludele ohtu ei kaasnenud. Põlengu tekkepõhjused on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

5. aprillil tegi tugev tuul Lääne-Virumaal kurja. Kell 10.59 said päästjad väljakutse Rakverre Võidu tänavale, kus naaber märkas, et vastasmajal kiskus tuul katuseplekki lahti, ning tekkis oht, et see lendab tänavale. Kuna majaomanikku polnud kodus, eemaldasid päästjad lahtise katusepleki, hoidmaks ära suurema kahju tekkimise.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. aprillil kella 14.31 ajal käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Järva vallas Ervita külas. Puu kukkus vastu tänavavalgustusposti ning seetõttu olid elektrijuhtmedki purunenud ja ohtlikult rippu jäänud. Päästjad eemaldasid puu ning sidusid ohutuse tagamiseks lahtised juhtmed kinni. Edasi tegelesid olukorraga kohalik omavalitsus ja elektrikud. Tund aega hiljem käisid päästjad teistki puud eemaldamas, sedakorda Jõekülas. Puu oli sulgenud kogu maantee ning sõidutee ei olnud läbitav. Päästjad eemaldasid puu.

Läänemaa

5. aprillil kell 12.59 teatati häirekeskusele, et Haapsalu linnas Kiltsi teel on tugeva tuule tõttu murdunud sõiduteele puu ning sulgenud ühe sõidusuuna. Päästjad eemaldasid takistuse teelt.

Pärnumaa

5. aprillil kella 10. 15 paiku eemaldasid päästjad Lääneranna vallas Penijõe külas teele kukkunud puu. Puu langes risti üle sõidutee ning sulges mõlemad sõidusuunad. Kell 10.56 teatati samas külas ka teisest teele kukkunud puust. Seegi puu oli kukkunud risti üle sõidutee ning takistas liikumist mõlemas sõidusuunas. Puu eemaldati.

Raplamaa

5. aprillil kell 19.01 teatati häirekeskusele teele kukkunud puust Tallinn-Rapla-Türi teel Hertu külas. Puu oli langenud teele ning osaliselt ka kõnniteele. Päästjad puhastasid tee.

5. aprillil kell 20.22 teatati häirekeskusele Märjamaa vallas Varbola külas tee ääres suitsevast veoautost. Turbokompressori purunemise tõttu oli mootoriõli lekkinud väljalaskesüsteemi ning selle peale ja suitsema hakanud. Päästjad kontrollisid sõiduki üle ning likvideerisid umbes ruutmeetri suuruse õlilekke. Sõiduk liiklust ei seganud ega ohtu ei kujutanud.

Saaremaa

5. aprillil kella 8.36 ajal käisid Abruka vabatahtlikud päästjad eemaldamas saare Ida-Lääne suunalisele teele kukkunud puid. Päästjad saagisid tugeva tuule tõttu teele kukkunud puud ära ning vabastasid tee liiklemiseks.

4. aprillil kell 12.04 said päästjad väljakutse Talila külla. Lõkketegemisest oli alguse saanud kulupõleng, mis levis umbes 0,5 hektarile. Päästjad kustutasid kulupõlengu kell 12.32.