Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. aprillil kell 23.30 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Paepargi tänaval põleb prügimaja, mille vahetus läheduses pargib auto. Päästjad tuvastasid, et prügi hulgas oli põlema süttinud ilutulestiku patarei, mida inimesed olid püüdnud ise kustutada. Päästjad likvideerisid põlemise lõplikult kella 23.35 paiku. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Harjumaa

6. aprillil kell 17.49 said päästjad teate, et Kose vallas Viskla külas on elumaja korstnast leek väljas. Päästjad tuvastasid saabudes korstnas tahmapõlemise, mis likvideeriti kella 18.30 paiku. Elanikul paluti enne korstnapühkija kutsumist küttekollet mitte edasi kasutada.

7. aprillil kell 01.09 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Loo alevikus põleb tööstusettevõtte puidutöötlemise termokamber. Päästjate saabudes oli kambrit ümbritseva pleki vahelt näha leeke ning koheselt alustati pleki eemaldamisega, et tulekoldele ligi pääseda. Põleng likvideeriti kell 02.08 ning ohutuse huvides käisid päästjad kambrit kontrollimas ka kella 7 paiku hommikul, mil veenduti, et kamber on jahtunud ning edasine oht põlengule puudub. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning põlemise täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

6. aprillil kella 17.33 ajal käisid päästjad Põlva vallas Aarna külas teelt eemaldamas murdnud männipuud.

Tartumaa

6. aprillil kella 19.12 ajal süttis Tartus Vaarika tänaval korteri rõdu laudpõranda kattematerjal. Naaber sisenes lukustamata uksest ja kustutas tulekahju enne päästjate saabumist. Tulekahju põhjuseks oli tuhatoosist välja kukkunud põlev suitsukoni. Korterist leiti suitsuandur, mis paraku ei olnud töökorras. Päästjad selgitasid kohale saabunud üürnikule tuleohutusnõudeid.

7. aprillil kell 6.13 teatati, et Kallaste linnas Tööstuse tänaval põleb lahtise leegiga ühekorruseline elumaja. Päästjad said vett kõrval asuvast tiigist ja kustutasid põlengu kell 7.41. Inimesi majast ei leitud ja esialgsetel andmetel seal ka kedagi püsivalt ei elanud. Maja omanikku välja selgitada ei õnnestunud. Juhtumist teavitati Peipsiääre valda. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. aprillil kell 10.54 sai Häirekeskus teate, et Kohtla-Järve Sompa linnaosas Tuule tänaval on märgatud põlengut. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et tegemist oli järelevalveta jäetud lõkkega, milles põles prügi.

6. aprillil kell 17.22 teatati, et Sillamäel V. Tškalovi tänaval on süttinud kulu. Päästjatel tuli kustutada 40 ruutmeetrit süttinud pinnast.

6. aprillil kell 22.07 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Ehitajate tänavale, kus eravalduses põles prügihunnik, milles oli vana mööblit ja ehitusprahti. Kohapeal ei selgunud, kes oli prügi süüdanud.

Lääne-Virumaa

6. aprillil kell 19.45 sai Häirekeskus teate, et Karkuse külas Rakvere-Luige maantee 4. kilomeetril on süttinud veoauto. Päästjate kohale saabumise ajaks olid inimesed ise sõidukist väljunud ning tuli oli saadud kontrolli alla. Esialgsetel andmetel oli süttinud veoauto kabiinialune. Päästjad kontrollisid sõiduki üle ning andsid olukorra lahendamise üle politseipatrullile. Õnnetuse tõttu oli liiklus tugevalt häiritud, kuna üks sõidusuund oli kinni. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

6. aprillil kell 13.40 said päästjad teate tahmapõlengust Tori vallas Sindi linnas Lühikesel tänaval. Tahmapõleng oli kogu korstna ulatuses ning päästjad kustutasid selle pulberkustutitega kella 14.57ks.

6. aprillil kell 18.17 teatati häirekeskusele kulupõlengust Põhja-Pärnumaa vallas Mõisakülas. Arvatavasti tekitasid tulekahju kulu sisse kallatud suitsukonid. Põles umbes 100 ruutmeetrit pinnast, mis kustutati kululuudadega kella 18.32ks.