Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. aprillil kell 19.45 teatati, et Kristiine linnaosas Tervise tänaval põleb hoone katus. Päästjad selgitasid saabudes, et põleb garaaži katusel olev prahihunnik. Tulekahju kustutati kell 20.05 ning katus selle käigus suuremaid kahjustusi ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

7. aprillil kell 23.54 paiku käisid päästjad väljakutsel Põhja-Tallinna linnaosas Manufaktuuri tänaval, kus mahajäetud kivihoone kõrval põles välikäimla. Põleng likvideeriti kella 00.10 paiku ning selle tekkepõhjus ei ole veel selge.

8.aprillil kell 04.19 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Paasiku tänaval põleb teiste autode vahetus läheduses sõiduk. Põleng likvideeriti kell 04.51 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjused selgitab välja politsei.

Harjumaa

8. aprillil kell 06.34 saabus häirekeskusele teade, et Rae vallas Soodevahe külas põleb lahtise leegiga puidust suvemaja. Kohale kiirustanud päästjate saabudes oli üks möödakäija majast päästnud 3 inimest, kellest ühe toimetas kiirabi haiglasse. Kergeid vigastusi sai ka isik, kes inimesi välja aitas, kuid kiirabi abi ta ei vajanud. Kella 07.01 paiku leiti põlevast majast kaks hukkunut. Hetkel kustutustööd veel kestavad.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

7. aprillil kella 14.52 ajal süttis hooletust prahipõletamisest Räpina vallas Linte külas ligi hektar kulupõldu. Tuule toel leviv põleng ohustas alajaama ja lähedal asuvat hoonet, kus tegeldi puidutöödega. Päästjad piirasid tule leviku ning kustutasid tulekahju kustutusvarustusega ATV abil. Päästjad hoiatavad, et tuulise ilmaga ei tohi lõket teha, sest ümbrusele lendavad sädemed võivad põhjustada tõsise tulekahju. Samuti tuleb lõket valvata ja hoida käepärast esmased kustutusvahendid.

Kella 19.15 ajal hukkus Räpina vallas Leevi külas autoga kokkupõrkes põder. Päästjad kõrvaldasid auto süttimisohu ning tõmbasid avariilise sõiduki teelt eemale. Põdraga tegeles edasi kohalik jahimees.

Tartumaa

7. aprillil kella 17.06 ajal käisid päästjad Tartus Männimetsa teel kustutamas tuleohutusnõudeid eiravalt tehtud lõket, mis ohustas lähedal asuvat oksahunnikut ja mahajäetud väikebussi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. aprillil kell 14.16 sai Häirekeskus teate, et Kohtla-Järvel Järveküla teel uue spordikompleksi taga põleb kulu. Kohale saabunud päästjad kustutasid 200 ruutmeetrit pinnast ning hoidsid ära tule leviku lähedal asuvate garaažideni.

7. aprillil kella 20.11 ajal oli keegi süüdanud prahi Narva muuseumi kunstigalerii maja kõrval. Päästjad likvideerisid põlengu kell 20.30.

7. aprillil kell 20.15 kutsuti päästjad Perjatsi külla, kus märgati kulupõlengut. Süttinud oli umbes 150 ruutmeetrit pinnast.

7. aprillil kell 20.28 suundusid päästjad kustutama Kohtla-Järvel Järveküla teel mahajäetud kuuri, mis põles lahtise leegiga. Kuur hävis tulekahjus täielikult. Põlengu tekkepõhjused on selgitamisel.

7. aprillil kell 22.50 said päästjad väljakutse Narva linna Puuvilla tänavale, kus teataja märkas angaarist tulevat suitsu. Mahajäetud angaaris põles umbes ruutmeetri jagu prahti. Esialgsetel andmetel nähti eelnevalt angaari juures lapsi askeldamas. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

7. aprillil kell 15.38 sai Häirekeskus teate, et Aseri alevikus on metsast märgata suitsu. Sündmuskohale päästjad autoga ligi ei pääsenud ning kasutasid selleks ATV-d. Süttinud oli umbes 20 ruutmeetrit pinnast ja mõned põõsad. Põleng kustutati kululuudadega.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

7. aprillil kell 17.25 said päästjad teate kulupõlengust Saarde vallas Tõllakülas. Inimesed põletasid heinamaal kulu. Tugeva tuule tõttu levis kulupõleng kiiresti edasi ning ohustas lähedal asuvat metsa. Päästjad likvideerisid neljale hektarile levinud kulupõlengu kell 17.58, kasutades ATV-d ja kululuudasid.