Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. aprillil kell 21.37 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Siili tänaval asuva üheksakordse elumaja lifti alt tuleb suitsu. Kohale rutanud päästjad avasid liftiuksed ning leidsid liftišahti põhjast hõõguvad suitsukonid. Ohtlik olukord likvideeriti kella 22.08 paiku.

Harjumaa

8. aprillil kell 17.01 teatati häirekeskusele kulupõlengust Harku vallas Liikva külas. Päästjate saabudes põles elumajade vahetus läheduses ca 2000 ruutmeetri ulatuses kulu, põleng likvideeriti kella 17.51 paiku.

8. aprillil kell 17.16 paiku põles kulu Saue vallas Aude külas. Sedakorda oli kulupõleng enda alla haaranud ca 800 ruutmeetrit ning tulekahju likvideeriti kella 17.47 ajal.

8.aprillil kella 19.15 paiku teatati Häirekeskusele, et Laulasmaa külas leiti kalda lähedalt veest uppunud mees. Möödakäija tõi 32-aastase mehe kaldale ja asus teda elustama kuni kiirabi saabumiseni. Paraku ei õnnestunud mehe elu päästa. Kuna uppunu oli viibinud kahekohalises kajakis, asuti otsima ka teist võimalikku kannatanut. Sündmusele reageerinud vabatahtlikud päästjad leidsid eemalt teise, samuti 32-aastase uppunud mehe, kes toodi kutseliste päästjate abiga kaldale. Mõlemad mehed kandsid ohutusveste. Sündmusele reageerisid lisaks kutselistele ja vabatahtlikele päästjatele ka politsei ja kiirabi

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. aprillil kell 17.52 teatati, et Jõgeval Ristiku tänaval on ühest korteris kuulda suitsuanduri häiret ja ukse vahelt tuleb suitsu. Päästjad selgitasid, et kõrbema oli läinud toit. Tuleoht kõrvaldati ja päästjad tuulutasid ruumid. Hoonest välja evakueerunud inimesed lubati tagasi tuppa. 

Tartumaa

8. aprillil kella 15.49 ajal süttis Elva vallas Palupera külas hooletust lõkkepõletamisest 300 ruutmeetrit kulu, mille Rõngu vabatahtlikud kustutasid. Päästjad selgitasid tuleohutusnõudeid eiranud lõkkepõletajatele ohutusnõudeid. 

Viljandimaa

8. aprillil kella 17.48 käisid päästjad Mulgi vallas Vana-Kariste külas eemaldamas sõiduteelt murdunud puud. 

Lõuna-Eesti pommigrupp

8. aprillil leiti Viljandimaal Mulgi vallas Metsakülas maja ehitamisel kaks miinipildujamiini ja 100 vintpüssipadrunit. Tublid leidjad andsid ohtlikest esemetest häirekeskuse kaudu demineerijatele teada. Demineerijad tagasid ohutuse ja transportisid laskemoona hävituskohta, kus see hävitati. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Möödunud ööpäeval kutsuti Ida-Virumaal päästjad kustutama järelevalveta lõkkeid ja kulupõlenguid kokku kuuel korral.

8. aprillil kella 11.01 ajal kutsuti päästjad Alutaguse valda Tärivere külla, kus raielangil oli süüdatud prügihunnik läbimõõduga 3 meetrit. Kohale saabunud päästjatel ei õnnestunud vee puuduse tõttu lõket kustutada ja nad leidsid lähikonnast lõkke süütaja. Mees ei olnud nõus lõket valvama ega tuvastama enda isikut. Päästjad kutsusid kohale politseipatrulli, kes tuvastas lõkkesüütaja isiku. Kuigi päästjad selgitasid korduvalt, et sellist prügi ei või põletada ja lõket ei või järelevalveta jätta, jäi lõkketegija endale kindlaks ning arvas, et mitte mingisugust ohtu kellelegi pole. Lõpuks saadi kokkuleppele, et süütaja jääb lõket kontrollima.

8. aprillil kell 12.42 sai Häirekeskus teate, et Narvas Karja tänaval on lõke, kus põletatakse rehve ja süttinud on ka lõkke kõrval hein. Päästjad kustutasid põlengu.

8. aprillil kell 16.08 kutsuti päästjad Alutaguse valda Jaama külla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Maaomanikud avastasid, et nende krundi piiril oli arvatavasti süüdatud madrats ja kulu. Oma jõududega suudeti vara päästa, kuid kahjuks ei õnnestunud tulelevikut takistada noore männiistanduse suunas, mis suures osas hävis. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja juurdlus.

8. aprillil kell 16.08 said päästjad ka teise väljakutse, seekord Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Aru tänavale, kus põles kulu. Teataja sõnul nägi ta, kuidas kaks poissi panid kulu põlema ja jooksid ära. Kokku kustutasid päästjad 200 ruutmeetrit põlevat pinnast.

8. aprillil kell 16.38 teatati Häirekeskusele, et Kohtla-Järvel raudteeharu juures põleb kulu. Päästjad likvideerisid 30-ruutmeetrise maastikupõlengu.

8. aprillil kell 20.19 kutsuti päästjad kulupõlengut kustutama Perjatsi külla, kus järve ääres põles 10 ruutmeetri ulatuses kulu.

8. aprillil kella 23.04 paiku tuli väljakutse Narva Kangelaste prospektile, kus oli korteris süttinud diivan. Esialgsetel andmetel oli paar tundi varem suitsetamise tagajärjel süttinud sama diivan, mille elanikud olid kustutanud, kuid mitte lõplikult. Diivanist tulev toss oli suitsuanduri küll tööle rakendanud, kuid elanikud olid selle vaigistanud. Kohale saabunud päästjad viskasid suitseva diivani aknast välja ja kustutasid lõplikult. Korteris viibinud isikud olid ilmselgete joobetunnustega. Päästjad tegid selgitustööd ja paigaldasid uue suitsuanduri.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

8. aprillil kell 18.09 teatati häirekeskusele, et Juuru alevikus põleb leegiga kulu. Suure tuule tõttu oli põleng levinud metsa alla. Poolele hektarile levinud kulupõlengu kustutasid päästjad kella 18.33ks.

Saaremaa

8. aprillil kell 17.52 said päästjad teate maastikupõlengust Muratsi külas. Maastikule, ohtlikult metsa lähedale, oli tehtud umbes 15 väikest järelevalveta jäetud lõket. Päästjad kustutasid lõkked kella 18.36ks.