Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-12. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. aprillil kell 17.59 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval asuvas trammidepoos põleb tramm. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et põlema oli süttinud lumekoristustrammi iste. Põleng likvideeriti kell 18.23. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada elektrisüsteemi rikkest.

Harjumaa

10. aprillil kell 06.42 said päästjad väljakutse Saue valda, kus Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel oli sõidu ajal süttinud veoki haagis. Kohale jõudes leidsid päästjad eest leekides haagise ning selle peal olevad sõidukid, mis said põlengus tugevalt kannatada. Tulekahju likvideeriti kell 07.44. Inimesed viga ei saanud ning süttimise tekkepõhjus ei ole veel selgunud.

11. aprillil kell 17.46 teatati, et Saue vallas Kiia külas põleb kahekordne elumaja lahtise leegiga. Päästjate saabudes põlesid maja katus ja teine korrus lausleekides. Põleng likvideeriti kell 18.53 ning õnneks jäi sellest puutumata maja esimene korrus. Inimesed viga ei saanud ning tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 37 väljakutset, mis olid seotud tugevast tuulest põhjustatud ohtude likvideerimisega. Peamiselt oli tegemist teedele murdunud puudega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. aprillil kell 16.41 käisid päästjad Jõgeva vallas Painkülas, kell 18.10 Alavere külas ja 10. aprillil kella 9.03 ajal Mustvee vallas Omedu külas eemaldamas teedelt murdunud ja liiklust ohustavaid puid.

11. aprillil kell 20.12 käisid päästjad Põltsamaa vallas Mällikvere külas kustutamas hektarilisele alale levinud kulupõlengut. raskesti ligipääsetaval alal õnnetus kustutustöid teha ATV abil. Päästetöö juhi hinnangul oli kuluheinamaa kuritahtlikult kolmest kohast süüdatud. Kaasatud politseipatrullil seekord lähedusest võimalikku süütajat tabada ei õnnestunud.

Kella 21.16 ajal põles Jõgeva vallas Kivimäe külas 1000 ruutmeetrit kulu. Põleng ohustas põlenguala lähedal asuvat mahajäetud maja. Palamuse vabatahtlikud piirasid tule leviku ja kustutasid tulekahju iseseisvalt.

Põlvamaa

9. aprillil kell 15.02 käisid päästjad Põlva vallas Naruski külas, kell 18.02 Puskaru külas, kell 18.41 Tännassilma külas, kell 18.48 Akste külas, kella 19.12 Aarna külas ja 10. aprillil kell 17.23 Taevaskoja külas ning kell 17.55 Jaanimõisa külas eemaldamas teedelt murdunud ja liiklust ohustavaid puid.

Tartumaa

10. aprillil kell 18.31 teatati tuleohutusnõuetele mittevastavast lõkkest Kambja vallas Soinaste külas. Päästjad leidsid tugeva tuulega maja lähedale tehtud lõkke, millest oi juba süttinud kõrval olev kulu.

Kella 23.43 käisid päästjad Tartus Narva mnt Emajõe ääres pargis kustutamas ohutusnõuetele mittevastavat lõket.

11. aprillil kella 11.59 ajal süttis Tartus Pihva külas ohutusnõudeid eiravalt tehtud lõkkest kulu. Elanik suutsid põlengu enne päästjad ise kustutada.

Kella 13.15 ajal süttis Elva vallas Atra külas ohutusnõudeid eiravast okstepõletamisest 4 hektari ulatuses kuluheinamaa ja noorendikualune, kust tuli levis lammutatud palkhooneni. Rõngu vabatahtlikud ja Otepää kutselised päästjad kustutasid tulekahju maastikusõidukite abil.

Kella 13.45 ajal süttis hooletust lõkkepõletamisest Tartus Rahinge külas 1,5 hektarit kulu, mille päästjad kustutasid.

Kella 13.55 ajal põles Peipsiääre vallas Koosa külas 0,7 hektarit kuluheinamaad. Põleng ohustas lähedal asuvat garaaži. Päästjad kustutasid tulekahju kell 14.41.

11. aprillil kella 17.28 ajal teatati Nõo vallas Voika külas keset kulupõldu tuulise ilmaga tehtud lõkkest, mis süütas ümbritseva heina. Põleng suudeti enne päästjaid kustutada. Päästjad kustutasid ohutusnõudeid eiravalt tehtud lõkke.

Valgamaa

9. aprillil kell 16.55 teatati, et Tõrvas Ehitajate tänaval rebis tuul lahti 15 meetrit garaažibokside katust ja heitis selle teiste garaažibokside peale. Päästjad tõmbasid osa purunenud katusest alla ning osa lahtist katust kinnitasid, et tagada edasist ohutust.

Kell 17.13 teatati, et Valgas Aia tänaval tuli tuules maja katuseplekk lahti. Päästjad piirasid lindiga ohuala. Hoone omanikku ei õnnestunud kohe selgitada ja juhtunust teavitati valda.

10. aprillil kella 18.07 ajal teatati, et Otepää vallas Pühajärve külas suitseb eelmisel päeval tehtud lõkke ase. Päästjad kustutasid turbapinnasesse levinud põlengu paari ämbri veega. Iga lõkke süütaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks. Lõkkeaseme ümbrus tuleb kuivanud taimestikust puhastada ja ümbritsev süttimisohtlik kuiv maapind vajadusel kasta veega märjaks. Samuti on kasulik lõkkease piirata kivide või pinnasevalliga. Lõket tuleb valvata ja hoida käepärast esmased kustutusvahendid. Suure tuulega lõket teha ei tohi.

11. aprillil kella 16.57 ajal põles Valga vallas Kaagjärvekülas ohutusnõudeid eiravalt tehtud lõke ja selle ümbruses 0,7 hektarit kulupõldu. Päästjad kustutasid tulekahju maastikusõiduki abiga.

11. aprillil kell 21. 49 teatati, et Valgas Jaama tänaval töötab korteris vingugaasiandur. Selgus, et vingugaas imbus tööle rakendunud anduriga korterisse alumise naabri juurest, kus oli eelmisel päeva köetud ahju, kuid ilmselt siiber vara suletud ja ahjuuks paokile jäetud. Korteriomanik ise oli tööle rutanud. Ruumid tuulutati ja mürgistusoht taandus.

Viljandimaa

9. aprillil kell 18.13 eemaldasid päästjad Viljandi vallas Sultsi külas teelt murdunud puu.
Kella 18.25 ajal käisid päästjad Viljandi vallas Ämmuste külas eemaldamas kinnistu sissesõiduteel elektriliinidele kukkunud peenikest puud.

10. aprillil kella 13.11 ajal süttis Viljandi vallas Kaavere külas 500 ruutmeetrit teeäärset kulu, mille päästjad kustutasid.

11. aprillil kella 18.42 ajal süttis Viljandi vallas Odiste külas mitmes kohas põlema kulu. Tulekahju levis hektarilisele alale ja ohustas elumaja. Päästjad kustutasid tulekahju. Päästetöö juhi hinnangul oli kulu tahtlikult süüdatud. Raskustega püüdsid päästjad kustutustöid alguses takistanud kohalikule elanikule selgitada, et kulu põletamine on keelatud ning tuleohtliku tegevuse ja keskkonna kahjustamise eest võib süüdlast oodata karistus.

Võrumaa

9. aprillil kell 14.37 käisid päästjad Võru vallas Võlsi külas ja kell 19.33 Setomaa vallas Verhulitsa külas eemaldamas teedelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puid.

Kell 16.37 teatati, et Antslas Posti tänaval on teele kukkunud elektripostid. Päästjad piirasid tänavale sissesõidud ohulintidega. Kohale tulid valla esindajad, kes juhtunust teavitatud elektrikuid ootama jäid.

10. aprillil kella 20.03 ajal hävis Setomaa vallas Rääbovitsa külas leekides suitsusaun (3x3m). Päästjad kustutasid sauna jäänused tunni ajaga. Ilmselt süütasid sauna küttekoldest välja lennanud sädemed.

Kella 20.19 ajal käisid vabatahtlikud päästjad Rõuge vallas Toodsi külas vabastamas omavahel ketiga kinni olevat võsasse takerdunud koera.

11. aprillil kella 13.24 ajal põles Antsla vallas Lusti külas 0,4 hektarit kulu, mille elanikud ise kustutasid.

Kella 14.00 ajal käisid päästjad Võru vallas Käätso külas kustutamas süttinud kuut heinapalli,. Päästetöö juhi hinnangul oli keegi seadusevastaselt kuu süütanud ja sellest süttisid omakorda heinapallid. Päästjad juhivad tungivalt tähelepanu, et kulupõletamine on keelatud ja ohtlik tegevus. Kulupõlengud ohustavad ümbrust ja hävitavad elusloodust.

Kella 18.01 ajal süttis Võru vallas Paidra külas hooletust lõkkepõletamisest 300 ruutmeetrit kulu ning tuli levis elumaja poole. Elanik suutis tule leviku piirata ja kustutas enamuse sellest enne päästjaid.

Kella 20.03 ajal käisid päästjad Võrus Jüri tn kustutamas võsas järelevalveta põlevat lõket.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. aprillil kella 14.45 ajal kutsuti päästjad Narva-Jõesuusse Vabaduse tänavale, kus oli puu kukkunud sõiduteele ning sulgenud mõlemad sõiduread. Samuti ei saanud edasi liikuda liinibuss. Tänavavalgustuse postide vahel olid liinid maha kukkunud. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ja vabastasid tee kell 15.16.

9. aprillil kell 19.01 teavitati häirekeskust, et mahajäetud hoone katusel nähakse lapsi jooksmas ning hoonest tuleb suitsu. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et mahajäetud hoones põles prügi ning kustutasid ruutmeetrise prügihunniku ära. Politseipatrull võttis ühendust laste vanematega ning selgitas, kui ohtliku käitumisega antud olukorras tegemist oli.

10. aprillil kell 15.48 kutsuti päästjad Voka alevikku, kus märgati kulupõlengut. Teataja oli süüdanud kivide vahel kulu põlema, kuid tuli levis lauahunnikute poole. Päästjad suutsid ära hoida põlengu jõudmise majadeni ning kustutasid umbes 400 ruutmeetrit maastikku.

10. aprillil kell 16.04 said päästjad väljakutse Toila valda Peeri külla, kus päästjate kohale jõudes põles garaaž ja kulu. Tugeva tuule tõttu levis põleng ka majale ning räästa kaudu süttis maja katus. Teatavasti oli tegemist mahajäetud majaga. Pealtnägijate sõnul oli vahetult enne tulekahju puhkemist majast väljunud kaks noorukit. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Päästjad pidid järelkustutustöödele suunduma veel kahel korral.

10. aprillil kella 16.17 ajal sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Aru tänaval põleb kulu. Kohale saabunud Mäetaguse vabatahtlikud päästjad kustutasid ära umbes 200 ruutmeetrit pinnast, kuid märkasid kohe läheduses teist kulupõlengut, kus tuli kustutada veel 800 ruutmeetrit põlevat kulu.

10. aprillil kell 18.41 kutsuti päästjad Mäetagusele Tamme tänavale, kus kortermajas oli ühest korterist tunda põlemise lõhna. Naabrite koputamisele omanik ei vastanud. Päästjad avasid saabudes korteri ukse ja tegid kindlaks, et korteri omanik oli toitu valmistades magama jäänud. Päästjad tuulutasid korteri, nõustasid omanikku ning paigaldasid suitsuanduri.

11. aprillil kella 9.56 ajal suundusid päästjad Voka alevikku kustutama järjekordset kulupõlengut. Seekord oli süttinud 1 hektar maastikku. Päästjad likvideerisid põlengu kell 10.49.

11. aprillil kell 15.17 tuli häirekeskusele teade, et Soldina külas põleb umbes 1 hektari ulatuses kulu. Päästjad kasutasid kustutamiseks kululuudasid ja ATV kustutussüsteeme. Põleng saadi kontrolli alla kell 16.18.

11. aprillil kell 15.25 said päästjad väljakutse Kohtla-Nõmmele, kus raudtee ääres põles kulu mitmesaja meetri ulatuses. Päästjatel tuli kululuudade abil kustutada 1 hektari ulatuses kulu. Tulekahju likvideeriti kell 16.22.

11. aprillil kell 16.05 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Ahtme linnaossa Vilja tänavale, kus põles 2 hektarit kulu. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse ühe pere prahi põletamisest. Neil endil prahi põletamise kohal esmased kustutusvahendid puudusid. Kohale saabunud päästjad likvideerisid põlengu kella 16.54 ajal.

Nädalavahetusel kutsuti päästjad Ida-Virumaal kustutama kulupõlenguid kokku 16 korral.

12. aprillil kell 8.44 sai häirekeskus teate, et Vokas Pargi tänaval on mõisa kompleksi juures puhkenud tulekahju. Kohale saabunud päästjad leidsid eest lahtise leegiga põleva vana mõisa lao. Tulekahju õnnestus lokaliseerida kella 9.38 ajal. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

9. aprillil kell 15.12 kutsuti päästjad Haljala valda Altja külla, kus oli murdunud puu ja kukkunud üle tee teiste puude peale. Kohale saabunud päästjad eemaldasid puu ning vabastasid tee.

9. aprillil kell 15.39 kutsuti taas päästjad Haljala valda, seekord Metsanurga külla, kus oli puu kukkunud üle tee ning sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad vabastasid tee kell 16.17.

10. aprillil kella 16.34 tuli häirekeskusele teade, et Väike-Maarja vallas Äntu külas on puu üle tee kukkunud ning ühe sõidusuuna sulgenud. Kell 16.45 oli sõidutee päästjate poolt vabastatud.

11. aprillil kell 14.05 said päästjad väljakutse Lasila külla Mäe tänavale, kus põles kulu. Kohale saabunud päästjatel tuli likvideerida umbes 700 ruutmeetrit pinnasepõlengut. Ära suudeti hoida põlengu levik lähedal asuvatele kuuridele ja metsale. Esialgsetel andmetel sai tuli sai alguse sädemest, kui tünnis tehti tuld.

Lääne päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel reageerisid päästjad 29 korral tugeva tuule poolt põhjustatud väljakutsetele. Enamjaolt oli tegemist teele kukkunud puudega. Läänemaal käidi puid teelt eemaldamas kaheksal korral, Saare- ja Pärnumaal üheksal ning Raplamaal kolmel korral.

Hiiumaa

10. aprillil kell 13.46 teatati häirekeskusele maismaasõidukite tulekahjust Aadma külas, kus põles kaks sõiduautot. Päästjad kustutasid teadmata põhjusel põlema süttinud autod kell 14.19.

Järvamaa

10. aprillil kell 00.31 teatati häirekeskusele, et Järva-Jaani alevis oli põlema süttinud elumaja. Päästjate saabudes oli elumaja räästast tuli väljas, inimesi hoones sees ei olnud. Põleng oli alguse saanud köögist ning kuumuse tõttu purunes ka köögi aken. Päästjad likvideerisid põlengu kella 02.59ks.

Läänemaa

9. aprillil kell 14.53 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Taebla alevikku, kus Kase puiesteel asuvas kortermajas oli tahmapõleng. Korstnalõõris oli intensiivne tahma põlemine, mille päästjad kustutasid kahe pulberkustutiga. Päästjad keelasid elanikel küttekollete kasutamise korstnapühkija saabumiseni.

11. aprillil kell 13.37 said päästjad teate kulupõlengust Lääne-Nigula vallas Kuijõe külas. Päästjate saabudes põles 50x50 ruutmeetrit kulu, mis oli süttinud hooletust lõkke tegemisest. Põleng likvideeriti.

11. aprillil kell 20.12 käisid päästjad taas kustutamas kulupõlengut Lääne-Nigula vallas Võntkülas. Katuseroo põletamisest oli süttinud ümbritsev kulu umbes 700 ruutmeetri ulatuses. Päästjad kustutasid põlengu.

Pärnumaa

10. aprillil kell 2.03 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu-Jaagupi alevis Pärnu maanteel. Vigase soojamüüri tõttu süttis põlema vahesein, mille kustutamiseks avati paar ruutmeetrit siseruumi konstruktsioone. Tulekahju kustutati kella 2.58ks. Kaks tuba said vee- ja tahmakahjustusi.

10. aprillil kell 23.48 said päästjad teate tulekahjust Tori vallas Kilksama külas. Kaminast oli kukkunud põlev tukk põrandale ning süüdanud selle. Päästjad avasid 2x3 meetri ulatuses põrandapinda ning likvideerisid põlengu.

11. aprillil kell 11.59 tuvastasid päästjad lõkkepatrulle tehes järelevalveta jäetud lõkke Põhja-Pärnumaa vallas Mõisakülas. Päästjad kustutasid lõkke, milles põletati keskkonnaohtlikke jäätmeid – diivaneid ja vanu värvitünne.

11. aprillil kell 14.55 teatati häirekeskusele kulupõlengust Lääneranna vallas Pikavere külas. Põles 100 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

11. aprillil kell 16.04 reageerisid päästjad taas kulupõlengule. Murutraktori sädemest süttis kulu põlema Põhja-Pärnumaa vallas Orikülas. 200 ruutmeetrile levinud kulupõleng likvideeriti kell 16.23.

Raplamaa

9. aprillil kell 20.38 said päästjad väljakutse Kohila alevisse Tööstuse tänavale. Vanasse mahajäetud hoonesse oli tehtud keset tuba väike lõke. Päästjad likvideerisid põlengu.

9. aprillil kell 22.04 teatati häirekeskusele tahmapõlengust Kivi-Vigalas Kooli tänaval asuvas ridaelamus. Päästjad likvideerisid tahmapõlengu. Inimesed vigastada ei saanud.

11. aprillil kell 12.26 said päästjad teate maastikupõlengust Märjamaa vallas Vana-Vigala külas. Möödasõitja oli märganud kulupõlengut, mis laius umbes 100 meetri suurusel maa-alal ning ohustas tuule tõttu ka lähedalasuvat metsa. Kohusetundlik möödasõitja asus ise kohe kustutustöödele ning pani põlengule piiri. Päästjad teostasid järelkustutust.

11. aprillil kell 13.24 teatati häirekeskusele maanteel põlevast sõiduautost. Märjamaa vallas Sulu külas süttis tõenäoliselt elektririkke tõttu sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kella 13.24ks.