Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. aprillil kell 15.01 said päästjad teate, et Lasnamäe linnaosas Meeliku tänava lähistel põleb kulu. Tühermaal aset leidnud kulupõleng likvideeriti kell 15.49. Kell 18.36 said päästjad kulupõlenguga seotud väljakutse taas Lasnamäe kanti ning sel korral oli tuli enda alla haaranud ligi 1000 ruutmeetrit. Põleng likvideeriti kella 19.02 paiku.

12. aprillil kell 23.06 helistati häirekeskusesse teatega, et Nõmme linnaosas Trummi tänaval asuva kortermaja vahekoridoris on tunda suitsuhaisu. Päästjad tuvastasid korteri, kust suitsulõhna levis, ning leidsid sealt eest elutoa laual põlenud paberid. Elanikku kodus ei olnud. Kuna korter oli suitsu täis, siis see tuulutati ning abivalmis naaber lubas elanikuga ise rääkida ja talle ka suitsuanduri soetada.

13. aprillil kell 00.41 teatas Kristiine linnaosas Välja tänaval asuvas kortermajas elav inimene, et tema naabri korteris töötab suitsuandur. Kohale rutanud päästjad tegid kindlaks, et tegemist oli toidukõrbemisega ning ohtlik olukord likvideeriti. Elanik kiirabi abi ei vajanud.

Harjumaa

12. aprillil kell 18.49 teatati, et ka Viimsi vallas Äigrumäe külas põleb eluhoonete läheduses kulu. Ligi 200 ruutmeetri suurune kulupõleng likvideeriti kell 19.51.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval veel 9 väljakutset, mis olid seotud väiksemate kulupõlengute ning ohutusnõuetele mitte vastavate lõkete kustutamisega. Neist 6 leidsid aset Harjumaal ja 3 Tallinnas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. aprillil kella 11.58 ajal käisid päästjad Siimusti alevikus Keraamika tänaval kustutamas prahilõket ja selle juures 100 ruumeetril põlevat kulu.

Kella 13.40 ajal süttis Jõgeva vallas Tuimõisa külas tünnis prahipõletamisest ümbritsev kulu. Elanikud kustutasid põlengu iseseisvalt. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja selgitasid, et lõket ei tohi jätta järelevalveta ega tuulise ilmaga süüdata.

Kella 19.49 ajal süütasid elanikud Adavere alevikus Kuuse tänaval kulu. Päästjad kustutasid põlengu ja selgitasid elanikele, et kulu põletamine on keelatud ja ohtlik tegevus.

Põlvamaa

12. aprillil kella 13.16 ajal paiskas tuuleiil Põlva vallas Lootvina külas lõkkeasemelt sädemed ümbritsevasse kulusse ja süütas selle. Elanikud kustutasid põlengu iseseisvalt. Kuigi lõke vastas tuleohutusnõuetele ja selle ase oli kividega ääristatud, andsid päästjad korralduse liiga tugeva tuulega tehtud lõke kustutada.

Tartumaa

12. aprillil kella 12.56 ajal põles Nõo vallas Keeri külas pool hektarit metsaalust kulu, mille päästjad kustutasid. Tulekahju süttis vanemealise kohaliku elaniku okstepõletamisest, kes ei suutnud tagada ümbruse tuleohutust.

Kella 13.09 ajal süttis Kambja vallas Tatra külas hooletust lõkkepõletamisest 300 ruutmeetrit kulu ja pinnast, mille päästjad kustutasid. Enne päästjaid püüdsid tuld piirata elanikud.

12. aprillil kella 14.20 ajal põles Tartu vallas Sepa külas kolm hektarit kulu ja neli põhupalli. Päästjad kaasasid kustutustöödele maastikusõiduki UTV ning kustutasid tulekahju kell 17.40. 

Kella 16.48 ajal süttis Tartus Kopli tänaval poisikese välgumihkliga mängimisest kulu, mille päästjad kustutasid. Õnneks seekord ümbrusele tõsisemat ohtu ei tekkinud. Poiss saadi kätte ja tema vanematega vesteldi.

Valgamaa

12. aprillil kella 12.19 ajal hävis Valgas Kapsamõisa tänaval kulupõlengus aiamaja. Päästjate saabudes oli tules hektar kulu. Päästjad hoidsid ära tule leviku teistele aiamajadele ning kustutasid põlengu kell 13.28.

Võrumaa

12. aprillil kella 14.48 ajal põles Võru vallas Mäekülas kaks hektarit kulu. Päästjad kustutasid põlengu maastikusõiduki abil. Ära hoiti tulekahju levik majale ja metsa. 

Kella 15.12 ajal süttis Kanepi vallas Ihamaru külas lõkkeasemelt lennanud sädemest pool hektarit kulu, mille päästjad kustutasid. Ümbruse ohutuse tagamiseks tuleb lõket järjepidevalt valvata ja enne lahkumist lõke korralikult kustutada.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. aprillil kell 14.16 sai häirekeskus teate, et Narvas A. Puškini tänaval põleb kulu. Läheduses asusid väiksed majad ning tuule tõttu levis tuli kiiresti edasi. Kohale rutanud päästjad kustutasid 10 ruutmeetrit põlevat pinnast ning likvideerisid ohtliku olukorra kell 14.31.

12. aprillil kella 15.33 ajal kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Pavandu tänavale, kus põles 150 ruutmeetrit kulu. Päästjad kasutasid põlengu likvideerimiseks kululuudasid ning lõpetasid töö kell 16.20.

12. aprillil kell 17.20 suundusid päästjad Perjatsi külla, kus oli märgatud kulupõlengut. Teataja sõnul suunas tugev tuul põlengut gaasitrasside suunas. Päästjatel tuli ATV-pumba ja nelja kululuua abil kustutada kokku 2 hektarit kulu. Tööd lõpetati kell 18.09.

12. aprillil kell 17.43 said päästjad väljakutse Narva-Jõesuusse Metsa tänavale, kus põles mahajäetud maja. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et majas põles umbes kuuel ruutmeetril prügi, mis kustutati. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

12. aprillil kell 20.29 läksid päästjad kustutama järjekordset kulupõlengut. Seekord põles 50 ruutmeetrit pinnast Vaivara külas.

13. aprillil kell 3.34 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel põleb hoonetest 100 meetri kaugusel kulu. Kohale saabunud päästjad kustutasid 10 ruutmeetrit pinnast ning hoidsid ära ohu hoonetele.

13. aprillil kell 6.42 said päästjad väljakutse Toila valda Konju külla, kus piirkonnapolitseinik andis teada, et põleb kulu. Päästjad kustutasid umbes 100 ruutmeetrit pinnast ja lõpetasid töö kell 7.05.

Lääne-Virumaa

12. aprillil kell 16.47 kutsuti päästjad appi Tapa valda Tõõrakõrve külla, kus leiti auku kukkunud kährik, kes omal jõul sealt kahjuks välja ei pääsenud. Kohale saabunud päästjad aitasid looma august välja ning lasid loodusesse.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

12. aprillil kell 20.43 vajati päästjaid Lääneranna valda Kõmsi külla, kus oli põlema süttinud kulu. Teataja tegeles küll ka ise kustutamisega, kuid vajas lisaabi päästjatelt. 50 ruutmeetri suurusel ala olnud kulupõleng kustutati kell 21.07.

Raplamaa

12. aprillil kell 19.20 said päästjad teate, et Märjamaa vallas Kirna külas on metsa all kulupõleng. Päästjad tuvastasid ligi kahesaja ruutmeetri suuruse kulupõlengu ning kustutasid selle poole tunniga.

12. aprillil kell 21.08 sai häirekeskus teate, et Järvakandi alevis Sulleri puhkealal on kaks tüdrukut jäänud jalgupidi mutta kinni ning ei pääse enam iseseisvalt välja. Päästjad tõmbasid kaks kõhtu- ja jalgupidi mudasse kinni jäänud tüdrukut redelit kasutades välja. Kiirabi vaatas tüdrukute tervise üle ning viis nad koju.

Saaremaa

12. aprillil kella 12.43 paiku käisid päästjad Nasva alevikus kustutamast kümmet lõket. Inimesed olid süüdanud põlema kümme lõket ning jätnud täitmata kõik ohutusnõuded. Päästjad kustutasid lõkked, et tagada ohutus ning ennetada kulupõlengut.