Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. aprillil kell 19.11 helistati häirekeskusesse teatega, et Nõmme linnaosas Pärnu maanteel on kahekordse eramu köögipliidi soojas müüris hõõgumine. Päästjad tuvastasid saabudes, et soojamüüri temperatuur oli 200 kraadi ning seal sees aset leidnud hõõgumine lokaliseeriti kella 19.30 paiku. Kiirabi toimetas ühe kannatanu haiglasse tervisekontrolli. Tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

15. aprillil kell 03.45 saabus päästjatele teade, et Saku vallas Metsanurme külas põleb suvila. Päästjate saabudes oli suvila katusest leek väljas ning teataja sõnul inimesi majas ei viibinud. Tulekahju likvideeriti kella 06.10 paiku varahommikul ning selles hävis ca 50% hoonest. Inimesed viga ei saanud ning esialgseks tekkepõhjuseks arvatakse olevat rike elektrisüsteemis. Täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

15. aprillil kell 04.48 said päästjad väljakutse Saue valda Laitse külla, kus põles suvila. Saabudes sai selgeks, et lausleegis põleb kahekordne hoone ning tuli oli juba levinud ka kõrvalhoonele. Elanik oli majast ise välja saanud, kuid püüdes iseseisvalt põlengut kustutada. Selle käigus oli ta viga saanud ning kiirabi toimetas ta haiglasse kontrolli. Tulekahju likvideeriti kell 08.16 ning suvilast jäid alles vaid varemed. Kõrvalhoone kahjustused olid õnneks minimaalsed. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse elektrisüsteemi rikkest. Täpne tekkepõhjus selgub menetluse käigus.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. aprillil kell 18.36 teatati, et Mustvee linnas Pihkva külas kukkus laps jõkke. Laps saadi enne päästjate saabumist veest kätte, kuid jõkke jäid tema prillid. Kuivülikondades päästjad otsisid terveks jäänud prillid paari meetri kauguselt kaldast üles ja andsid omanikule tagasi.

Tartumaa

14. aprillil kella 12.41 ajal teatati, et Elva vallas Käo külas tuleb metsast suitsu. Päästjad selgitasid, et ettevõtte platsil põletatakse suurt oksahunnikut ja kõrval olevas tünnis prügi. Päästjaid nähes põletajad lahkusid päästjaid nähes, lukustasid ennast ruumidesse ja vastutust võtma keegi nõus ei olnud. Päästjad kustutasid maatikule levida ähvardavad ja keskkonda reostavad lõkked.

Kell 14.45 teatati, et Tartus Mõisavahe tänaval tilgub kaubikust diiselkütet. Päästjad piirasid reostuse leviku absorbentainega. Kohale tuli sõiduki omanik ja selgus, et kaubikus oli ümber läinud kanister.

Kella 22.22 ajal käisid päästjad Elva vallas Rämsi külas kustutamas 1500 ruutmeetrile ulatunud kulupõlengut. Päästetöö juhi hinnangul oli kulu ilmselt tahtlikult süüdatud.

15. aprillil kella 3.30 ajal käisid päästjad kulupõlengut kustutamas Varnja alevikus.

Viljandimaa

14. aprillil kella 16.23 ajal põles Viljandis Kalevi tänaval 0,2 hektarit kulu. Päästjad kustutasid põlenud ala ääred materdades.

15. aprillil kella 7.19 märkasid Viljandi komando päästjad köögi aknast, et kõval asuval tänaval on paks suits. Kohe kiirustasid päästjad autodesse ja samal ajal tuli teade, et Terase tänaval põleb maja katus. Päästjate saabudes põles katusealuse korrusega puitmaja lahtise leegiga. Hoones olnud vanem mees oli õnneks ise majast välja saanud. Suitsuanduri häiret kustututöödeks majja sisenenud päästjad ei kuulnud ja esialgu jäi selgusetuks, tänu millele tulekahju avastati, et mees pääses. Põleng kustutati kell 9.27. Elumaja katus hävis, ruumid said veekahjustusi. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

14. aprillil kella 16.27 ajal põles Setomaa vallas Miikse külas pool hektarit kulu, mille päästjad kustutasid. Päästetöö juhi hinnangul oli kulu ilmselt tahtlikult süüdatud.

Lõuna-Eesti pommigrupp

14. aprillil tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Jõgeva maakonnast Põltsamaa vallast Põltsamaa linnast Lossi tänavalt leitud 81 mm miinipildujamiini ja 45 mm mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. aprillil kell 13.52 said päästjad väljakutse Vaivara külla Ristiku tänavale, kus majade vahel märgati kulupõlengut. Kohale saabunud päästjad kustutasid kululuua abil umbes 300 ruutmeetrit põlevat pinnast. Töö lõpetati kella 14.08 ajal.

14. aprillil kell 17.22 kutsuti päästjad Vaivara külla, kus viadukti lähedal oli süttinud kulu. Teataja sõnul oli päeva jooksul tegemist teise põlenguga samas kohas. Päästjad kustutasid umbes 300 ruutmeetrit põlevat kulu, kasutades selleks kululuudasid. Tulekahju likvideeriti kell 17.40.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

Möödunud ööpäeval kustutasid päästjad Pärnumaal kahel korral laste süüdatud põlengut. Kevadine soe kutsub lapsed välja mängima, kuid palume lapsevanematel õpetada lastele tuleohutusreegleid ning selgitada tulega mängimise ohtlikkust. Kulupõlengutes on igal aastal hukkunud inimesi ning tules hävinud mitmeid kodusid.

14. aprillil kell 18.12 teatas pealtnägija, et Lääneranna vallas Hälvati külas on mahajäetud lauta tehtud lõke. Päästjad kustutasid lõkke ning kastsid veega üle ka läheduses olnud heinapallid. Kuna tegemist oli varisemisohtliku laudaga teavitati olukorrast kohalikku omavalitsust. Noortega, kes tõenäoliselt lõkke tegemisega seotud olid, tegeleb politsei.

14. aprillil kell 18.29 vajati päästjaid appi kustutama kulupõlengut Tori vallas Eametsa külas. Metsa läheduses põlema süttinud kulu levis kiiresti 400 ruutmeetrile. Põleng likvideeriti kell 19.04. Arvatavasti oli tegemist laste mängu tõttu tekkinud kulupõlenguga.