Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. aprillil kell 12.14 saabus häirekeskusele teade, et Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval asuvas kontorihoones põleb keldrikorrusel asuv serveriruum. Päästjate saabudes olid inimesed tuleteki abil leegid maha surunud ning ruum oli täis paksu suitsu. Tuvastati, et põlema oli süttinud laevalgusti. Päästjad tuulutasid ruumid ning kontrollisid ka vingugaasi sisaldust õhus, mis oli õnneks normi piires. Inimesed põlengus viga ei saanud ning esialgsetel andmetel sai põleng alguse elektrisüsteemi rikkest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

15. aprillil kell 17.26 said päästjad teate, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel on õppehoones tunda suitsuhaisu. Päästjate saabudes olid inimesed hoonest evakueerunud ning alustati tulekolde otsinguid. Neljandalt korruselt leiti ruum, mis oli paksu suitsu täis. Kogu neljas korrus tuulutati. Päästjad kontrollisid üle ka kõik teised ruumid ning veendusid, et tulekoldeid ning suitsu neis ei ole. Majavalvurile anti ülesandeks olukorda seirata ning ohu korral taas abi kutsuda. Hetkel ei ole teada, mis võis suitsu põhjustada, sest põlemisjälgi ei leitud.

16. aprillil kell 00.59 teatati, et Lastekodu tänaval asuva viiekordse elumaja kolmanda korruse korteris põleb köök. Päästjad leidsid saabudes eest eaka naisterahva, kes oli süüa teinud ning magama minnes toidu töötavale pliidile unustanud. Hoolimata sellest, et korteris puudus töökorras suitsuandur, ärkas elanik siiski suitsuhaisu peale üles ning väljus korterist. Päästjad lülitasid pliidi välja ning tuulutasid korteri. Lisaks paigaldati proua korterisse ka uus suitsuandur. Kiirabi abi ta ei vajanud.

16. aprillil kell 03.24 anti häirekeskusele teada, et Liivamäe tänaval põleb teiste autode vahetus läheduses sõiduauto. Päästjad leidsid saabudes eest põleva sõiduki ning veendusid, et inimesi selles ei olnud. Põleng likvideeriti kell 05.53 ning teised sõidukid õnneks tulekahjustusi ei saanud. Tekkepõhjused selgitab välja politsei menetlus.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

15. aprillil kell 16.35 teatati, et Jõgeva vallas Kaave külas põleb veoautol olev puiduhakkemasin. Päästjate saabudes oli masina ümbrus paksu suitsu täis ja kustutustöid oli seepärast vaja teha suitsusukeldumise varustuses. Tule levik piirati veerand tunniga, kuid selle tagajärjel tekkis õlileke. Päästjatel õnnestus koostöös omanikuga hankida tünn ning enamus õlist enne maha voolamist sinna koguda.

Tartumaa

15. aprillil kella 11.27 ajal süttis Kambja vallas Lemmatsi külas tehnilisest rikkest mopeedauto mootoriruum, mille omanik enne päästjaid ise kustutas. Samuti jäi auto teisaldamine omaniku hooleks.

Kell 13.10 teatati, et Tartu vallas Pupastvere külas ohustab tuulega kiiresti leviv kulupõleng sauna. Päästjate saabumise ajaks oli elanik põlengu siiski ise suutnud kustutada. Selgus, et tulekahju oli süttinud mehe enda süül, kes otsustas muru niitmise asemel sellest põletamisega lahti saada. Süüdlane tunnistas oma rumalust.

Kella 13.55 ajal põles Peipsiääre vallas Alasoo külas puidust garaaži (12x6 meetrit) vahelagi ja tuulekast. Päästjad avasid hoone pööningu konstruktsioone ja kustutasid tulekahju poole tunniga. Põleng süttis päästetöö juhi esialgsel hinnangul kütteseadme ülekütmisest.

Kell 18.21 põles Tartus A. Vabbe tänaval lauahunnik (6x3 m), mille päästjad kustutasid.

Kella 19.13 ajal põles 50 ruutmeetrit süüdatud kulu Kastre vallas Kaagvere külas.

Valgamaa

15. aprillil kella 18.25 ajal põles Tõrva vallas Jeti külas kanala läheduses paarsada ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

15. aprillil kell 18.26 teatati, et Viljandis Uueveski basseinides on kaks kobrast. Päästjad püüdsid lõksus ja üsna väsinud loomad puuri ning toimetasid nad eemale loodusesse. Päästjad puutuvad sarnase probleemiga seal kokku igal kevadel. Parimaks lahenduseks on paigaldada basseini laud või muu taoline, mida mööda koprad ise basseinist välja saaksid.

Lõuna-Eesti pommigrupp

15. aprillil tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnas Nõo vallas Luke külas metsaistutustöödel leitud 140 miinipildujamiini ja Peipsiääre vallast Kauda külast leitud mürsu ning Tartu vallast Möllatsi külast leitud miinipildujamiini. Veel tegid demineerijad eile kahjutuks Põltsamaal Lossi tänaval vana vallikraavi puhastamisel leitud miinipildujamiini. Samasugune miin oli samast piirkonnast leitud ka eelmisel päeval.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. aprillil kell 9.00 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järvel Keskalleel oli kaupluse juures õues süttinud müügilett. Kohale saabunud päästjad kustutasid umbes 3-ruutmeetrise põlengu. Müügilett hävis osaliselt. Põlengu tekkepõhjust esialgu teada ei ole.

15. aprillil kell 9.03 kutsuti päästjad Narva-Jõesuusse Auga tänavale, kus jalakäijate teele oli eksinud hüljes. Kuna loom oli väga lähedal sõiduteele, aitasid kohale rutanud päästjad eksleja teki peale ning toimetasid ta merre tagasi.

15. aprillil kella 12.03 ajal suundusid päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaoss Hobuseraua tänavale, kus teataja oli märganud kulupõlengut. Ohus olid lähedal asuvad garaažid. Päästjatel tuli kustutada nii süttinud pinnast kui ka prahti. Päästjad lõpetasid hektarisuuruse põlengu kustutamise kell 12.42.

15. aprillil kell 15.05 saabus väljakutse Kiviõlisse Lepa teele, kus märgati garaažide taga pinnase põlengut. Päästjad likvideerisid 200-ruutmeetrise pinnasepõlengu kell 15.53.

15. aprillil kell1 15.33 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Kaare haljasalal on kulupõleng. Läheduses asusid hooned, elektriliin ja mets. Kohale saabunud päästjad suutsid ära hoida tule ohtliku leviku ning kokku tuli kustutada ligi hektari jagu süttinud pinnast.

15. aprillil kell 18.51 kutsuti päästjad Kohtla-Nõmmele Jaama tänavale, kus poe juures põles umbes 16 ruutmeetrit kulu. Enne päästjate saabumist olid kohapeal olnud inimesed suurema põlengu suutnud kustutada. Päästjad likvideerisid kululuua abil lõplikult põlengu kell 19.02.

15. aprillil kell 20.05 said päästjad väljakutse Narva P. Kerese tänavale, kus mahajäetud neljakordsest majast märgati tuld ja suitsu. Kohale rutanud päästjad tegid kindlaks, et 4. korrusel oli esialgsetel andmetel süüdatud kahes kohas vana mööbel. Tulekahju likvideeriti kell 21.13. Tulekahju täpne põhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

15. aprillil kell 12.05 kutsuti päästjad Kundasse Mere tänavale, kus aiamaal põles umbes 65 ruutmeetrit kulu. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et kohapeal oli süttinud lisaks lõke, mis sisaldas prügi. Samuti polnud kohapeal kustutusvett ja puidust kasvuhooned asusid vaid mõne meetri kaugusel. Arvatav kulusüütaja oli ise samuti kohal, kuid keeldus päästjatele oma isikuandmeid avaldamast, selleks kutsuti kohale politseipatrull. Päästjad kustutasid kululuudade abil maastikupõlengu kella 12.17 ajal.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

15. aprillil kell 10.11 said päästjad teate, et Pärnu linnas Uus-Sauga tänaval tehakse lõket, mis ohustab naabermaja ja häirib oma suitsuga teisi elanikke. Päästjad selgitasid lõkkemeistrile, et lõkke tegemine Pärnu linnas ei ole lubatud, mispeale lubati tuli kustutada.

15. aprillil kell 13.57 teatas pealtnägija, et Kaevu tänaval kukkus sõiduteele vana puust elektripost koos sidekaabliga. Päästjad keerasid liiklust takistanud sidekaabli rulli ning lükkasid posti tee äärde. Tee avati taas liikluseks ning keegi õnnetuses viga ei saanud.

15. aprillil kell 15.26 said päästjad teate maastikupõlengust. Saarde vallas Jäärja külas põles kraavi kaldal umbes ühe hektari ulatuses kulu. Päästjad likvideerisid teadmata põhjusel tekkinud tulekahju.

15. aprillil kell 20.57 vajati päästjaid appi Pärnu-Jaagupi alevisse Pärnu maanteele. Kortermaja teise korruse korteris oli suits ning tööle oli rakendunud suitsuandur. Lähemal uurimisel selgus, et probleem on alumise korruse pliidis, mis juba paar nädalat ei ole heas töökorras. Päästjad tegid korteriomanikule selgitustööd ning tal paluti koheselt pöörduda korstnapühkija poole. Lisaks ventileerisid päästjad ülerõhuventilaatoriga mõlemad korterid.

Kell 22.55 teatati häirekeskusele, et Aisa tänava elumajas põleb korstnas tahm. Päästjad tuvastasid pööningul sädemed ning põleva vahelae. Päästjad kustutasid tulekahju ning avasid tulekollete leidmiseks ca 1 m2 ulatuses vahelae konstruktsioone. Teise ja esimese korruse korterid said tugevaid veekahjustusi. Hoone omanikule tehti selgitustööd ja keelati ajutiselt kütmine.