Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-19. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. aprillil kell 16.20 kutsuti päästjad Lasnamäele, kus Kärberi tänaval asuva üheksakordse kortermaja trepikojas oli tunda suitsuhaisu. Päästjad tuvastasid kiiresti korteri, kust suitsu levis ning leidsid sealt kraanikausi all põlenud prügikasti. Kuumuse tagajärjel oli lõhkenud ka kraanikausi veetoru, mis põlengu kustutas, kuid selle tulemusena oli korteris tekkinud ulatuslik veeuputus. Päästjad sisenesid jõuga keldrisse, kus veekraanid kinni keerati. Korteris elanud vanapaariga, kes olid suitsu sisse hinganud ning ka külmast veest veidi alajahtunud, toimetas edasi kiirabi. Prügikasti süttimise tekkepõhjus ei ole veel selge.

16. aprillil kell 16.54 teatati päästjatele, et nende abi vajatakse Mustamäe linnaosas, kus Kadaka teel asuva kortermaja trepikojas oli tunda suitsulõhna. Päästjad leidsid korteri, kust suitsu levis ning tuvastasid, et seal oli aset leidnud toidukõrbemine, mis oli küll juba kustunud, kuid korter oli paksu suitsu täis. Elanik oli tugevas alkoholijoobes ning keeldus igasugusest koostööst. Lisaks puudus korteris suitsuandur ning kogu korter oli väga tuleohtlikus seisukorras. Korter tuulutati ning elaniku kainenemist jäi esialgu valvama lähedane isik.

18. aprillil kell 22.58 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Sepa ühistranspordi peatuse lähedal põleb mahajäetud hoone. Päästjad likvideerisid tulekahju, mis oli enda alla haaranud hoone esimese korruse välisseina, kella 23.47 paiku. Teised eluhooned põlengus kannatada ei saanud.

19. aprillil kell 00.49 said päästjad teate mahajäetud maja põlengust Põhja-Tallinna linnaosas esimesel liinil. Päästjate saabudes põles kahekordne mahajäetud hoone lausleekides. Koheselt alustati kõrvalasuvate majade kaitsmist, mille raames suleti ajutiselt ka trammiliiklus. Kella 02.58 paiku tulekahju lokaliseeriti ning liiklus avati. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel selge.

Harjumaa

16. aprillil kell 09.58 sai häirekeskus teate, et Saku vallas Männiku külas põleb tootmisettevõtte territooriumil puiduhakkur. Kohale saabunud päästjad said suuremad leegid maha kella 10.22 paiku ning põleng likvideeriti lõplikult kella 11.14 ajal. Mis põhjusel hakkur süttis, ei ole veel teada. Inimesed viga ei saanud.

16. aprillil kell 12.36 teatati, et Kose vallas Kiruvere külas põleb taluhoone vahetus läheduses kulu. Päästjad likvideerisid ohtlikuks kippunud põlengu kella 14.09 paiku ning eluhooned ega inimesed selles viga ei saanud.

16. aprillil kell 12.39 helistati häirekeskusesse teatega, et Harku vallas Türisalu külas põleb kahekordne elumaja. Päästjate saabudes oli majas viibinud kolm last naabri abiga välja saanud ning koheselt alustati kustutustöödega. Kella 13.59 paiku panid päästjad tule levikule piiri ning tulekahju kustutati lõplikult kell 15.04. Põlengu käigus hävis maja teine korrus täielikult ning esimene korrus sai vee- ning tahmakahjustusi. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

17. aprillil kell 12.41 teatati häirekeskusele, et Kose vallas Ahisilla külas põleb kulu. Kohale kiirustanud päästjad said tulejoonele piiri kella 13.01 paiku ning lõplikult kustutati põleng kell 13.37.

17. aprillil kell 13.39 sai häirekeskus teate, et Keila linnas Mäe tänaval on viiekordse elumaja trepikojas tunda suitsuhaisu. Teataja andis päästjatele info, et ühes viienda korruse korteris, kust suitsu levis, kedagi kodus ei ole ning seal on käimas remonttööd. Päästjad sisenesid korterisse ning lokaliseerisid seal aset leidnud tulekahju kella 13.52 paiku. Seejärel korter tuulutati ning kohale saabunud korteriomanikule avanes vaatepilt kuuma- ning veekahjustusi saanud elamisest. Veekahjustusi said ka alumised korterid. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

17. aprillil kell 14.53 teatati, et Saku vallas Saue külas põleb elumajade vahetus läheduses lahtise leegiga kulu. Päästjad piirasid saabudes tuleleviku hoonetele ning likvideerisid põlengu lõplikult kella 14.53 paiku. Inimesed viga ei saanud.

17. aprillil kell 16.08 paiku põles ca 1 hektari ulatuses kulu Saue vallas Turba alevikus. Tulekahju likvideeriti kella 16.43 paiku ning esialgsetel andmetel sai see alguse käest ära läinud lõkkest.

18. aprillil kell 14.42 said päästjad väljakutse Harku valda, kus autolammutustöökojas põles neli sõidukit. Päästjad likvideerisid põlengu kell 15.26 ning selle tekkepõhjus ei ole teada. Inimesed viga ei saanud.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku veel 33 väljakutset, mis olid seotud kulupõlengute ning ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

17. aprillil kella 14.53 ajal põles kulu Mustvee vallas Levala külas. Voore vabatahtlikud kustutasid põlengu.

Kella 16.57 ajal kustutasid päästjad Põltsamaal Eha tänaval aiamaal süüdatud kulu. Elanikele selgitati, et kulupõletamine on keelatud ja ohtlik tegevus.

Kella 18.12 ajal põles Lohusuu alevikus Järve teel 0,2 hektarit kulu, mille elanikud ise kustutasid.

Tartumaa

16.aprillil kella 10.06 ajal süttis Kambja vallas Kammeri kooli spordihoone katusekattematerjali paigaldustöödel hooletusest põletiga töötamisel seinapaneel. Ehitustöölised summutasid leegid kahe kuuekilose pulberkustutiga. Päästjad kontrollisid edasist tuleohutust. 

Kella 10.40 ajal süttis Kastre vallas Aardla külas tuulise ilmaga lõkke põletamisest ümbritsev kulu ja langetatud võsa, mille päästjad materdades kustutasid. Lõkke juurest puudusid esmased kustutusvahendid.

Kell 14.41 süttis Mustvee vallas Omedu külas tuulise ilmaga süüdatud lõkkest 500 ruutmeetrit kulu, mille päästjad ATV abil kustutasid.

Kell 18.10 süttis Elva vallas Koruste külas lõkkest kulu ja metsaalune, mille elanikud ise kustutasid.

Kella 18.26 ajal süttis Tartus Tempera tänaval maja abiruumis lõkke juurest toodud grillsöe kott ja selle alune riiul, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Kella 23.35 ajal põles Varnja alevikus teeäärne kulu.

Kell 12.03 teatati, et Varnja alevikus Kesk tänaval kukkus 86aastane naine keldris ja ei saa enam püsti. Naisest teatas sotsiaaltöötaja. Päästjad aitasid vanaproua keldrist välja tõsta ning kiirabiautosse viia.

17. aprillil kella 10.52 ajal süttis Luunja vallas Rõõmu külas tuulise ilmaga tehtud lõkkest 200 ruutmeetrit kulu, mis levis tuule toel kiiresti ja mida elanikud enam ise kustutada ei suutnud. Appi kutsuti päästjad, kes põlengu kustutasid ja elanikele selgitasid, et suure tuulega ei tohi tuld teha.

Kella 13.35 ajal põles Peipsiääre vallas Rupsi külas metsalagendikul kulu, vanad kännud ja oksad. Päästjad kustutasid põlengu, mis ilmselt süttis kustutamata ära visatud suitsukonist.

Kell 14.33 süttis Tartu vallas Vedu külas lõkkest kõrrepõld, mille päästjad kustutasid. Lõkkepõletajatel puudusid lõkke juurest esmased kustutusvahendid.

Kella 18.14 ajal süttis Kambja vallas Lemmatsi külas hetkeks järelevalveta jäetud lõkkest 400 ruutmeetrit kulu ja veidi naabri kuusehekki. Elanikud piirasid ise tule leviku ja kustutasid lõkke. Kahjude kompenseerimise osas said naabrid kokkuleppele.

Kell 22.38 põles Peipsiääre vallas Kesklahe külas teeäärne kulu.

18. aprillil kella 7.17 ajal põles Kastre vallas Kaagvere külas 3 hektarit noorendikku ja kulu, mille päästjad maastikusõiduki UTV abil kustutasid.

Kella 11.24 ajal kustutasid päästjad Peipsiääre vallas Rehemetsa külas prahilõkke, milles põles kile ja rehv.

Kell 14.38 põles kulu ja praht Tarus Lääne tänaval. Päästjad kustutasid garaaže ohustava põlengu

Kell 16.40 põles kulu Peipsiääre vallas Välgi külas. Päästjatel kulus tule kustutamiseks 500 liitrit vett. Põleng süttis tuulise ilmaga tehtud lõkkest, hoolimata selle valvamisest.

18. aprillil kella 18.49 ajal põles Luunja vallas Viira külas lahtise leegiga pooleteise kordne hoone. Tulekahju levis maja lähedale pargitud traktorile ja metsa alla. Tulekahju kustutati kell 19.57. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kella 19.13 ajal põles 50 ruutmeetrit süüdatud kulu Kastre vallas Kaagvere külas.

Valgamaa

18. aprillil kella 14.02 ajal põles Valgas Märdi tänaval hoonete vahel kuluhein, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

16. aprillil kella 13.35 ajal süttisid Viljandis Vaksali tänaval asuvas metallikogumise ettevõttes kaks autovrakki ja veoautorehv. Töötajad üritasid põlengut kustutada kolme pulberkustutiga. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult.

Kella 16.52 ajal süttis tünni tehtud lõkkest Viljandi vallas Mustivere külas 0,3 hektarit kulu ja alal vedelev muu prügi, mille päästjad kustutasid.

Kella 21.07 ajal põles teeäärne kulu Halliste alevikus Tiigi tänaval.

17. aprillil kella 15.26 ajal süttis järelevalveta jäetud lõkkest Viljandi vallas Vana-Võidu külas pool hektarit kulu. Päästjad kustutasid kulu ja lõkke.

18. aprillil kella 14.09 ajal süütas Viljandi vallas Moosi külas tuulise ilmaga tehtud lõkkest lennanud säde euroaluste hunniku ja kulu. Elanikud piirasid kulupõlengu, päästjad kustutasid tulekahju lõplikult. Samuti kustutati ümbrust ohustav lõke.

Kella 15.18 ajal viis tuulepuhang Viljandi vallas Luiga külas lõkkest sädeme kulusse ja võssa ning süütas selle. Põlengu kustutamiseks kutsuti päästjad. Lõkkepõletajatele andsid päästjad tuleohutusalast nõu, et õnnetusi enam ei juhtuks.

Kella 19.54 ajal põletas maaomanik Põhja-Sakala vallas Sandra külas tahtlikult teeäärset kulu. Päästjad kustutasid tulekahju ja selgitasid mehele, et kulupõletamine on ohtlik ja keelatud tegevus.

Võrumaa

17. aprillil kell 17.32 teatati, et Parksepa alevikus Männi tänaval on trepikoja katusele kukkunud ja viga saanud mees. Päästjad tõid mehe katuselt alla ja andsid üle kiirabitöötajatele, kes ta haiglasse toimetasid.

18. aprillil kell 5.48 teatati, et Antslas Pärna tänaval tuleb kaheks korteriks jagatud vana puitmaja ühest poolest suitsu. Suitsu peale oli käivitunud teise majapoole suitsuanduri häire, mille omanik kohe häirekeskusesse helistas. Kohale saabunud pääste suitsusukeldujad sisenesid kahetoalisse korterisse, mille ühes toas oli leekides voodi. Sealt samast leiti hukkunud 63-aastane meesterahvas. Tulekahju kustutati kell 6.38. Hävis korteri ühe toa sisustus, teine tuba sai kuuma- ja suitsukahjustusi. Põlenud majapoole ruumides ei olnud suitsuandurit, mis oleks võinud mehe elu päästa. Naaber, kelle andur tulekahjust teavitas, viga ei saanud. Esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada põleva sigaretiga voodis uinumine.

Kella 13.40 ajal süttis järelevalveta lõkkest Võru vallas Rebasmäe külas pool hektarit metsaalust, mille päästjad kustutasid.

Kella 14.26 ajal käisid päästjad Võru vallas Käätso külas kustutamas 300 ruutmeetrile levinud kulupõlengut. Selgus, et tulekahju oli süüdanud vanale pakule pandud kasemahla kogumise purk, mis luubina võimendas päikesekiiri. Päiksekiirte valguse kuumusest süttis pakk ja sealt omakorda kulu.

18. aprillil kell 11.36 teatati, et Võru vallas Kolepi külas takerdus metsaveotraktor koormaga elektriliinidesse ning tõmbas maha neli elektriposti. Päästjad kontrollisid õnnetusejärgset ohutust, olukorra lahendamiseks kutsuti kohale elektrikud.

18. aprillil kell 15.53 teatati, et Võru vallas Paidra külas põleb elumaja ja leegid on juba katusest väljas. Inimesed said majast ise välja. Päästjad kustutasid tulekahju kell 17.16. Hoone katus hävis, piirata õnnestus tule levik veidi süttinud kõrvalhoonele.

Kella 18.34 ajal põles Setomaa vallas Vaartsi külas vanas lagunenud kõrvalhoones prügi, mille päästjad kustutasid.

Lõuna-Eesti pommigrupp

16. aprillil tehti kahjutuks Valga maakonnast Tõrva vallas Holdre külas raiesmikult leitud 11 mürsku ja Piiri külas põllutöödel leitud miinipildujamiin.

17. aprillil tehti kahjutuks Tartu maakonnast Peipsiääre vallast Kuusiku külas põllutöödel leitud mürsk.

18. aprillil tehti kahjutuks Jõgeva maakonnast Põltsamaa vallast Lahavere külast leitud tankirusikas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Ida-Virumaal kutsuti nädalavahetusel päästjad kokku 20 korral kustutama maastikupõlenguid.

16. aprillil kell 14.25 saabus Häirekeskuseesse teade, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval on märgatud kulupõlengut. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et kaupluse ning autoparkla lähedal põles umbes 2 hektarit maastikku. Tulekahju likvideerimiseks kasutati kahte ATV-d ja kululuudasid. Tulekustutustööd lõpetati kell 15.50.

16. aprillil kella 21.52 ajal kutsuti päästjad Jõhvi Viru Vangla juurde, kus vanglaametnik oli kaameratest märganud, kuidas läheduses peatusid autod, millede juurest lasti ilutulestikku, pärast mida oli süttinud kulu. Päästjate saabumise ajaks olid autod sündmuskohalt lahkunud, kuid päästjatel tuli kustutada umbes 20 ruutmeetrit süttinud kulu ning oksi.

17. aprillil kell 13.47 said päästjad väljakutse Narva-Jõesuu linna Peeterristi külla, kus oli süttinud kulu, mis ohustas läheduses asuvat sauna. Kohale saabunud päästjad hoidsid ära sauna süttimise ning kustutasid UTV ja kululuudade abil põleva pinnase. Töö lõpetati kella 14.30 ajal.

17. aprillil kell 15.29 kiirustasid päästjad Narva-Jõesuu linna Laagna külla, kus tuli teade järjekordsest kulupõlengust. Seekord oli süttinud umbes 4 hektarit maastikku ja põõsaid. Tuli ohustas läheduses asuvat elumaja. Päästjad likvideerisid põlengu ning hoidsid ära elumaja süttimise kella 17.19-ks.

18. aprillil kell 12.56 sai Häirekeskus teate, et Narva-Jõesuu linnas Kudrukülas on puhkenud kulupõleng. Teataja sõnul asus põlengust 20 meetri kaugusel elumaja ning tuli liikus tugeva tuule tõttu kiiresti edasi. Kohale saabunud päästjad hoidsid ära suurema kahju tekkimise ning neil tuli kustutada umbes 100 ruutmeetrit põlevat pinnast.

18. aprillil kell 14.03 kutsuti päästjad Jõhvi valda Puru külla, kus kulupõleng ohustas elumaju. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et süttinud oli umbes 5 hektarit pinnast. Suuremate jõududega õnnestus päästjatel likvideerida tulekahju kella 16.01 ajal.

18. aprillil kell 14.46 said päästjad väljakutse Narva-Jõesuu linna Vaivara külla Konna aiandusühistusse, kus oli süttinud kulu ja põleng ohustas lähedal asuvat suvilat. Kohapeal olnud inimesed püüdsid oma jõududega tuld ära kustutada, kuid siiski oli vaja ka päästjate abi. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse prügi põletamisest. Kohale saabunud päästjad kustutasid umbes 2000 ruutmeetrit maastikku ning lõpetasid töö kell 15.16.

Lääne-Virumaa

17. aprillil kell 11.02 sai Häirekeskus teate, et Väike-Maarja vallas Vorsti külas on süttinud pinnas. Teataja püüdis ise põlengut kustutada, kuid vajas siiski ka päästjate abi. Kohale saabunud päästjad kustutasid umbes 2000 ruutmeetrit kulu. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse lõkkest.

17. aprillil kella 12.36 ajal said päästjad väljakutse Tapa valda Saiakopli külla, kus märgati kulupõlengut, mis teataja sõnul ohustas lähedal asuvat metsa. Kohale kiirustanud päästjatel tuli kustutada umbes 400 ruutmeetrit süttinud pinnast ning kaks prügihunnikut. Päästjad lõpetasid oma töö kell 13.26.

17. aprillil kell 17.47 kutsuti päästjad Vinni valda Roela alevikku, kus Aru tänaval põles umbes 100 ruutmeetrit kulu. Roela vabatahtlikud päästjad kustutasid tulekahju kell 18.21. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse kõrvalasuval territooriumil tünnis põletatud prügist.

18. aprillil kell 11.28 kiirustasid päästjad Väike-Maarja valda Simuna alevikku, kus oli süttinud kulu. Päästjad likvideerisid kella 12.01-ks umbes poole hektari suuruse kulupõlengu. Esialgsetel andmetel oli trimmerdatud vana kulu, mis korjati kokku ja pandi põlema. Kahjuks süttis selle tagajärjel kogu põld.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval reageerisid Lääne regiooni päästjad maastikupõlengutele 50 korral. 

Hiiumaa

16. aprillil kell 10.31 said päästjad teate tulekahjust Kukka külas. Põlema oli süttinud väike palkmaja, mille katus ja pööning põlesid päästjate saabumisel leegiga. Tuli eluruumidesse tungida ei jõudnud. Päästjad likvideerisid põlengu kell 11.50.

Kella 14.27 ajal käisid päästjad kustutamas kulupõlengut Härma külas. Lõkkest süttis põlema ümbritsev kulu, mis levis paarikümnele ruutmeetrile. Päästjad likvideerisid põlengu.

Läänemaa
16. aprillil kell 12.25 teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Ubasalu külas põleb lahtise leegiga kaks kuuri ning ohus oli läheduses asuv elumaja, mille sein oli samuti tuld võtnud. Päästjad kustutasid kuurid ning 0,3 hektarile arenenud kulupõlengu. Üks kuuridest hävis tules täielikult, teine umbes 50% ulatuses. Elumaja sein sai tulekahjustusi.

18. aprillil kell 10.49 said päästjad teate maastikupõlengust Haapsalu linnas Tuuru külas. Hooletu lõkke tegemise tulemusel süttis 7 hektarit maapinnast. Päästjad likvideerisid põlengu kell 16.15.

Pärnumaa

16. aprill
Kell 17.16 ajal käisid päästjad kustutamas kulupõlengut Lääneranna vallas Hanila külas. Lõkkest oli alguse saanud umbes 0,1 hektarile levinud maastikupõleng.

Kell 19.35 ajal likvideerisid päästjad kulupõlengu Põhja-Pärnumaa vallas Tootsi alevis. Tulekahju sai alguse tõenäoliselt laste mängimise tõttu.

Kell 20.18 said päästjad teate maastikupõlengust Põhja-Pärnumaa vallas Vändra alevis Pikal tänaval. Kuum tuhk süütas põlema prahihunniku, mille omanikud ise kustutasid.

Kell 22.00 kustutasid päästjad lõkkest laiali läinud kulupõlengu Pärnu linnas Pärakülas. Kulu põles ca 0,5 hektaril.

17. aprill
Kell 14.02 oli Pärnu linnas Silla külas tehtud kulu sisse liiga suurte mõõtetega lõke, mis ohustas tuule tõttu ümbritsevat. Päästjad kustutasid lõkke.

Kell 14.28 kustutasid tuule tõttu maastikule laiali levinud põlengu Sindi linnas Pärnu maanteel.

Kell 15.58 paiku süttis lõkkest maastik Põhja-Pärnumaa vallas Leetva külas. Kohalikud suutsid kulupõlengule ise piiri saada.

Kell 16.27 ajal käisid päästjad Põhja-Pärnumaal kustutamas suitsukoni tõttu süttinud kuivanud puud.

Kell 17.16 ajal käisid päästjad Häädemeeste vallas Jaagupi külas kustutamas lõkkest alguse saanud kulupõlengut. Tuule tõttu kandus põleng viiele hektarile ning põlesid kõrkjaid ja metsaalune. Põleng likvideeriti kell 19.22.

Kell 19.51 ajal käisid päästjad kustutamas kulupõlengut Pärnu linnas Marksa külas. Lõkkest sai alguse kulupõleng, mis ohustas kahte majapidamist. Põles 150 x 200 meetrit kulu. Põleng likvideeriti kell 20.52

18. aprillil
Kell 10.54 ajal käisid päästjad Häädemeeste vallas Treimani külas kustutamas lõkkest põlema süttinud metsaalust. Tulekahju kustutati kell 12.21.

Kell 11.57 põles Lääneranna vallas Paatsalu külas kulu ning põllul olnud põhupallid. Kokku põles umbes 4 hektarit heinamaad, mis kustutati kell 16.01.

Kell 17.03 ajal käisid päästjad Põhja-Pärnumaal Rätsepa külas kustutamas kulupõlengut, mis sai alguse hooletust lõkketetegmisest. Inimesed tegid lõket kuluväljal ja lõke väljus kontrolli alt. Põles umbes 1,2 ha kulu. Hooned ohus ei olnud.

Raplamaa

16. aprillil kell 16.39 süttis keevitamise tõttu põlema Rapla vallas Härga külas asuv garaažis asunud traktor. Päästjad kustutasid põlengu.

17. aprillil kell 12.55 põles Rapla vallas Ridakülas ca 100 ruutmeetrit kulu. Päästjad kustutasid kulupõlengu.

18. aprillil kell 11.55 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Märjamaa vallas Tiduvere külas. Kulupõleng levis suure tuule tõttu kahele hektarile ning päästjad kustutasid selle kell 13.18.

Saaremaa

16. aprillil
Kell 10.33 tegid inimesed suure tuulega Salme alevikus Sõrve maanteel lõket. Päästjad kustutasid lõkke ning lugesid inimestele sõnad peale, et suure tuulega lõket teha ei tohi.

Kell 21.17 süttis lõkkest põlema sellest umbes viie meetri kaugusel asuv puu. Kustutati nii lõke kui puu.

17. aprillil
Kell 00.22 teatati häirekeskusele tulekahjust Salme alevikus Liiva tänaval. Põles kaks kõrvalhoonet – kuur ja saun. Tuli oli alguse saanud puukuurist ja kandus edasi kõrvalhoonele. Tulekahju kustutati kell 03.27.

Kell 16.51 põles Kaisvere külas kulu umbes 200 ruutmeetril. Tulekahju sai alguse hooletusest lõkke tegemisel.

18. aprillil

Kell 11.01 süttis lõkkest lennanud sädeme tõttu Suure-Rootsi külas põlema suur puu. Päästjad kustutasid puu kell 11.47

Kell 16.43 vajati päästjaid appi Vanamõisa külla, kus põles umbes pool hektarit metsa. Lõkkest sai alguse kadastiku- ja metsatulekahju. Lõkke tuleohutus oli küll tagatud aga sellest ei piisanud. Tulekahju kustutati kell 18.33