Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. aprillil kell 18.00 teatati, et Ahtri tänaval asuval laste mänguväljakul põleb kummist pinnas. Õnneks lapsi seal sel ajal mängimas ei olnud ning ca kahe ruutmeetri suurune põleng likvideeriti kella 18.14 paiku. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

19. aprillil kell 15.28 helistati häirekeskusesse teatega, et Viimsi vallas Randvere külas põleb aiamaja. Päästjate saabudes põles kahekordne aiamaja lahtise leegiga ning koheselt alustati kustutustöödega. Kustutustööde ajaks suleti liiklus Randvere teel. Tulekahju likvideeriti kell 16.00 ning selle käigus hävis majakese katus täielikult. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning selle tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

19. aprillil kell 15.45 sai häirekeskus kõne, et Harku vallas Tiskre külas põleb leegiga pinnas, mis on süüdanud juba ka lähedal asuva maja hoovis kasvavad puud ning liigub kiiresti edasi. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et suure tuulega oli tuli arenenud ligi 200 ruutmeetrile ning ohustas elumaju. Põleng likvideeriti kell 16.18 ning inimesed ega hooned selles õnneks viga ei saanud. Esialgsetel andmetel võis maastikupõleng alguse saada maha visatud suitsukonist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

19. aprillil kell 17.19 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas asuva tootmisettevõtte territooriumil põleb midagi. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et põles territooriumil asuv suur prügikonteiner, mis sisaldas pakendeid. Põlev konteiner tõmmati kiiresti hoonest eemale ning tulekahju kustutati kella 18.01 paiku. Inimesed viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Möödunud ööpäeval said päästjad kokku 7 väljakutset, mis olid seotud kulupõlengute ning ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
19. aprillil kell 13.27 teatati, et Põltsamaa vallas Kalme külas Tallinn-Tartu mnt 112. kilomeetril süttis põlema rekka kabiiniosa, kust tuli levis ka puidukoormale ning kulupõllule. Päästjad kustutasid tulekahju kell 14.43. Inimesed viga ei saanud. Veoauto süttis tõenäoliselt tehnilisest rikkest.

Tartumaa

19. aprillil kella 11.34 teatati, et Tartus Aardla tn lukustas 5aastane poiss ennast wc-sse ja ei oska enam ust avada. Päästjad avasid ukse kangiga ning poiss pääses välja.

20. aprillil kella 2.07 ajal põles Märja alevikus Välgu tänaval kortermaja keldris korstnajala ümbruses puitmaterjal. Põlengust andis märku ka keldrisse paigaldatud suitsuandur. Pääste suitsusukeldujad kustutasid põlengu. Tulekahju tekkepõhjus jäi esialgu ebaselgeks.

Valgamaa

19. aprillil kella 12.16 ajal põles Valgas Piiririba lõigu tänaval 0,3 hektarit kulu, mille päästjad kustutasid.

19. aprillil kell 12.32 teatati, et Otepää vallas Restu külas põleb kulu ning süttinud on elumaja. Selgus, et tuleohutusnõudeid eiravalt tehtud lõkkes prahipõletamisest süttis alguses kulu, millest omakorda maja. Lõket oli teinud majaomanikust mees, kes põlengut üksi kustutada üritas. Päästjad kutsus kohale naaber, kelle maja kulupõleng samuti ohustama hakkas. Süttinud maja hävis tulekahjus. Kulupõleng levis 10 hektarile. Kustutustööd lõpetati kell 14.58. Suureks abiks kulupõlengu kustutamisel olid kutselistele päästjatele Sangaste vabatahtlikud. Peavarjuta jäänud toimetulekuraskustes vanemale meesterahvale otsis valla sotsiaaltöötaja ulualuse.

Võrumaa

19. aprillil kella 12.09 ajal põles Võru vallas Raiste külas kaks hektarit kõrrepõldu, mille päästjad kustutasid.

Kella 16.20 ajal põles Võru vallas Vana-Nursi külas metsaalune kulu, mille põlengu avastaja ise enamuses kustutas.

Kell 16.35 süttis Setomaa vallas Meremäe külas järelevalveta jäetud lõkkest pool hektarit kulu, mis esimesena kohale jõudnud Meremäe vabatahtlike abil kustutati. Lõkkepõletajast vanem naine, kes oli alguses üksi püüdnud tulekahju kustutada, varjus tuppa ja päästjatega suhtlema ei soostunud. Päästjad oli kutsunud naaber.

Kell 18.17 teatati, et Võrus Silikaadi tänaval jäi väike poiss jalgapidi kahe puu vahele kinni. Päästjad tõmbasid puud laiali ja poiss vabanes.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. aprillil kell 11.25 sai Häirekeskus teate, et Kohtla-Järvel Elektriku tänaval põleb lahtise leegiga kanalis umbes kuus tonni vana masuuti. Kohale saabunud päästjad kustutasid vahu abil süttinud kütuse kella 13.03-ks. Ettevõtte töötaja sõnul oli platvormil tehtud keevitustöid, mille käigus lendas sädemeid kanalisse, kus süttisid kütusejäägid.

19. aprillil kell 13.55 said päästjad väljakutse Alutaguse valda Ohakvere külla, kus oli puhkenud kulupõleng. Esialgsetel andmetel oli tulekahju saanud alguse metalltünnis põletatud lõkkest. Kohapeal viibinud inimesed ei suutnud seda ise kontrolli all hoida. Päästjate saabumiseks oli põleng suuremas osas kustunud, kuna tuul oli vaikne ja vastu tuli mets niiskema pinnase ning jalgrajaga. Päästjad kontrollisid põlenguala ja kastsid üle alles jäänud kolded. Kokku sai kannatada umbes 250 ruutmeetrit pinnast.

19. aprillil kella 14.40 ajal ruttasid päästjad kustutama Kohtla-Järve Ahtme linnaosa Kaare haljasala, kus põles umbes 400 ruutmeetrit pinnast. Esialgsetel andmetel olevat pealtnägijate sõnul tegemist süütamisega. Päästjad likvideerisid kululuudade abil põlengu kell 15.04.

19. aprillil kell 18.02 saabus päästjatele järjekordne väljakutse Kohtla-Järvele Järveküla teele, kus põles lahtise leegiga kulu. Kuna süttinud oli umbes 6 hektarit pinnast, kändusid ja põõsaid, tuli kasutusele võtta suuremad ressursid. Põlengu kustutamiseks kasutati veejuga, viit kululuuda ja kaht UTV-d. Kolme päästekomando abil likvideeriti põleng lõplikult kell 19.45.

19. aprillil kell 19.33 sai Häirekeskus teate, et Kohtla-Järvel L. Koidula tänaval põleb maja ees kulu. Päästjate saabumise ajaks oli pinnas kustutatud. Esialgsetel andmetel oli tegemist pahatahtliku süütamisega, mis oli jäänud ka valvekaamera salvestisele. Täpsemad asjaolud selgitab välja edasine uurimine.

Lääne-Virumaa

19. aprillil kell 21.30 kutsuti päästjad Rakverre Jaama puiesteele, kus oli ehitusjärgus kortermaja välisseinas süttinud umbes ruutmeetri jagu penoplasti. Helistaja oli enne päästjate saabumist suutnud leegi summutada ja päästjad viisid läbi järelkustutustööd, mis lõpetati kell 21.53. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

19. aprillil:

- kell 15.46 said päästjad väljakutse Tori valda Niidu külla, kus kinnistu omanik oli muruniitjaga niitnud heinapõllule sektorid sisse ning hakkas seejärel sektorite kaupa kulu põletama. Tugeva tuule tõttu aga levis kulupõleng kahesajale ruutmeetrile enne, kui päästjad põlengule piiri peale said. 

- kell 17.27 said päästjad taas väljakutse kulupõlengule. Põhja-Pärnumaa vallas Vändra alevis Pärnu-Paide maanteel tehti tugeva tuulega lõket ning see süütas põlema ümbritseva kulu. Päästjad said tulelevikule piiri peale viiesaja ruutmeetri peal.
kell 17.53 märgati Sindi linnas J.C.Wörmanni puiesteel järelevalveta jäetud suurt lõket. Kuna lõkked kujutavad endast praegusel tuleohtlikul ajal erakordselt suurt ohtu nii loodusele kui inimestele, kustutasid päästjad koheselt lõkke. 

- kell 18.07 teatati maastikupõlengust Pärnu linnas Kavaru külas. Päästjad kustutasid lõkke, kus põletati oksi ning 100 ruutmeetrit kulu. Kulupõleng ohustas läheduses asunud kõrvalhoonet.

Raplamaa

19. aprillil kell 16.59 teatati häirekeskusele Kuusiku alevikus Rohelisel tänaval metsa all põlevast vanast vagunist. Tulekahju süütas ümbritseva metsaaluse umbes 100 ruutmeetri ulatuses. Päästjad said põlengu kontrolli alla paarikümne minutiga, kuid puukändude ja juurte alla levinud tule järelkustutus võttis lisaks veel pool tundi.

Saaremaa

19. aprillil:

- kell 9.26 teatati häirekeskusele kulupõlengust Lümanda külas. Hooletust lõkketegemisest oli põlema süttinud 50 x 50 meetri suurusega ala metsa all. Päästjad jõudsid õnneks põlengu kustutada varem, kui see oleks veelgi suuremat kahju teinud.

- kell 17.01 said päästjad taas väljakutse kulupõlengule, mis oli alguse saanud lapse tehtud lõkkest. Kaavi külas Põles 50 x 100 meetri suurune ala ning päästjad suutsid ära hoida tule levimise lähedal asunud elumajale.