Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. aprillil kell 10.12 helistati häirekeskusesse teatega, et Tehnika tänaval põleb konteiner. Päästjate saabudes lahtist leeki enam ei tuvastatud, küll aga suitses konteiner korralikult. Ohtlik olukord likvideeriti kella 10.39 paiku ning keegi selles viga ei saanud. Esialgsetel andmetel võis tuli alguse saada elektriradiaatorist.

Harjumaa

20. aprillil kell 11.23 teatati, et Kose vallas Viskla külas põleb kulu ning tuule tõttu liigub põleng kiiresti metsa poole. Päästjad likvideerisid põlengu kell 11.46.

20. aprillil kell 12.38 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Aude külas põleb küüni sein. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kell 13.13 ning inimesed selles viga ei saanud. Samuti ei ole hetkel veel teada põlengu tekkepõhjus.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval veel 7 väljakutset, mis olid seotud kulupõlengute ning ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

20. aprillil kella 20.09 ajal süttis Põlva vallas Kadaja külas suurest lõkkest (6x6 m) ümbritsev kulu. Päästjad kustutasid ümbrust ohustava lõkke. Elanikele selgitati, et lõkkepõletaja peab alati tagama, et tuli ümbrusele ei leviks. 

Tartumaa

20. aprillil kella 12.45 ajal süütas Peipsiääre vallas Sookalduse külas põldu kündnud traktori summutist lennanud säde põlluäärse kulu ja oksahunniku. Päästjate saabumise ajaks oli tööline kulupõlengu piiranud, päästjad kustutasid tulekahju lõplikult.

21. aprillil kella 3.19 ajal süttis Luunja vallas Põvvatu külas laadimise ajal põlema laste ATV aku. Tulekahju kustutati enne päästjate saabumist. Kiirabi viis põlengu kustutanud mehe haiglasse tervisekontrolli.

Viljandimaa

20. aprillil kella 18.55 ajal kustutasid päästjad Olustvere alevikus Õpetajate tänaval lõkkepatrulli käigus leitud tuleohutusnõudeid eiravalt tehtud lõkke, mis oli juba süüdanud ümbritseva kulu. Lõke oli tehtud kulust ja kuivanud lehtedest puhastamata pinnale ning lõkke juurest puudusid esmased kustutusvahendid. Ohutusnõudeid eiranud lõkkepõletaja andmed fikseeriti ning temaga tegeleb edasi ohutusjärelevalveinspektor.

Valgamaa

20. aprillil kella 13.51 ajal põles Valgas Peetri tänaval sõiduauto kapotialune, mille päästjad kustutasid. Sõiduki kapotialune sai tõsiseid kahjustusi, kuumusest purunes esiklaas ja salong sai vee ning suitsu kahjustusi.

Võrumaa

20. aprillil kella 15.27 ajal põles Võrus Luha tn vanas pumbajaamahoones prügilõke ja hoone puitlagi, mille päästjad kustutasid. Lõkke süütajaid kohal ei olnud.

Kella 21.49 ajal kustutasid päästjad Võrus Koreli tänaval väikse kulupõlengu, mis oli ilmselt süttinud hooletult visatud tikust või süüdatud tahtlikult.

Kella 22.25 ajal põles Võru vallas Roosisaare külas neljast eri kohast süüdatud kulu ja metsaalune, mida päästjad ligi tund aega kustutasid. Ära hoiti tule levik lähedal asuvale hoonele. Päästjad hoiatavad, et kulu põletamine ja süütamine on keelatud ning karistatav tegevus. Politseipatrull kahtlusaluseid esialgu ei leidnud. Tahtlike kulupõletajatega seotud menetlusi viib läbi keskkonnaamet.

Lõuna-Eesti pommigrupp

20. aprillil tegid demineerijad kahjutuks Viljandi maakonnast Viljandi vallast Leie külast leitud mürsu ja Põltsamaa linnast Tallinna mnt 2 juurest leitud käsigranaadi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. aprillil kell 7.55 sai Häirekeskus teate, et Sirgala külas Kooli tänaval põleb suvila ning sellest mõne meetri kaugusel on sõiduauto. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest kahekordse maja, mis põles lahtise leegiga. Inimesed põlengus kannatada ei saanud. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 9.47 ajal. Esialgsetel andmetel võis tulekahju puhkeda kütmise tagajärjel.

20. aprillil kell 9.49 kutsuti päästjad Narva Kadastiku tänavale, kus mööduja märkas, et põleb rongi vedur. Kohale saabunud päästjad kustutasid vana veduri. Selgus, et vedurit tükeldati vanaraua tarbeks, kuid tööde käigus oli süttinud plastik, mis põhjustas põlengu. Tulekahju kustutati kell 10.27. 

20. aprillil kella 11.18 ajal sõitsid päästjad Toila valda Peeri külla, kus teataja sõnul põles kulu ja puidust kuurid. Päästjate saabumise ajaks oli kaks kuuri juba põlenud. Tuli levis kahes suunas ning see suudeti likvideerida kolme päästekomando poolt kell 13.23. Kokku põles pool hektarit pinnast ning hävis neli kuuri. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse lõkkest.

20. aprillil kell 14.54 said päästjad väljakutse Narva-Jõesuusse Kalda tänavale, kus oli süttinud kulu, mis ohustas läheduses asuvat maja. Päästjad kustutasid kella 15.12-ks umbes 15 ruutmeetrit põlevat pinnast ning hoidsid ära tule leviku majale.

20. aprillil kell 15.11 sai Häirekeskus teate, et Kohtla-Järvel Järveküla teel põleb lahtise leegiga kulu. Kell 15.38 saabus järgmine teade, et kulupõleng on puhkenud Wironia keskuse ja Outokumpu vahel, eelnevas teates nimetatud asukoha läheduses. Kohale saabunud päästjad kustutasid umbes hektari suuruse maa-ala. Kell 15.44 avastati järgmine kulupõleng lähedalasuvate garaažide taga, kus olid ka kuurid tuld võtnud. Kokku kustutasid kolm päästekomandot lähestikku avastatud põlengutes umbes neli hektarit maastikku ning tööd lõpetati kell 17.39. 

20. aprillil kella 17.20 ajal kutsuti päästjad Narva-Jõesuusse Kalda tänavale, kus teataja sõnul põlesid raiutud põõsad ning tuli levis ka puudele. Kohale saabunud päästjad leidsid eest umbes 20-ruutmeetrise mahasaetud põõsastest kuhja, mis põles lahtise leegiga. Kuna tule levik oli kiire, pidid päästjad kustutama 100 ruutmeetri suuruse maa-ala. Tulekahju likvideeriti kell 19.22.

20. aprillil kell 20.20 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Estonia puiesteele, kus põles garaažide lähedal kulu. Kohale saabunud päästjatel tuli kustutada 20-ruutmeetrine maa-ala ning vana rehv.

20. aprillil kella 20.54 ajal suundusid päästjad Sillamäele Tallinna maanteele kustutama kulupõlengut. Tuli oli haaranud umbes 100-ruutmeetrise maa-ala. Päästjad likvideerisid põlengu kell 21.14. Pealtnägija sõnul oli tulekahju tekkimise kohas nähtud noormeest, kes pärast millegi maha viskamist kohe ära jooksis.

20. aprillil kell 21.22 kiirustasid päästjad taas Sillamäele Tallinn-Narva maantee 187. kilomeetrile kustutama kulu. Seekord sai kahjustada umbes 20 ruutmeetrit pinnast. Päästjad lõpetasid kustutustöö kell 21.33.

20. aprillil kell 21.51 tuli Häirekeskusele teate, et Kohtla-Järve Sompa linnaosas Aruserva tänaval põles kulu. Päästjad kustutasid kululuua abil umbes 100-ruutmeetrise maastikupõlengu. Kustutustööd lõpetati kell 22.15.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

21. aprillil kell 00.29 said päästjad väljakutse Kärdla linna Tiigi tänavale, kus oli põlema süttinud kõrvalhoone. Tules hävis 5 x 20 meetri suurune hoone, kus asusid saun ja kuur ning ära põles ka keldrikatus. Inimesed kannatada ei saanud. Arvatavasti sai tulekahju alguse sauna kütmisest. Tulekahju likvideeriti kell 01.38.

Järvamaa

20. aprill:

- kell 11.18 said päästjad väljakutse Järva valda Kapu külla, kus lõkkest oli põlema süttinud viljapõld umbes 0,5 hektari ulatuses.
- kell 15.58 sõitsid päästjad Järva valda Vahukülla kustutama põlema süttinud kulu. Põles 300 ruutmeetrit kulu, mis kustutati kella 16.15ks.

Pärnumaa

20. aprill:

- kell 13.02 reageerisid päästjad väljakutsele Häädemeeste valda Orajõe külla. Okste põletamisest oli alguse saanud kulupõleng. Esialgsel hinnangul levis põleng 2 hektarile. Põleng likvideeriti kell 14.48. Õnneks ei olnud seekord majad ohus.
- kell 15.01 reageerisid päästjad väljakutsele Ermistu külla. Lõkkest sai alguse põleng, mis levis metsa alla, umbes 50 ruutmeetrile. Kululuudadega kustutati põleng kella 16.23ks