Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-26. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. aprillil kell 20.56 anti häirekeskusele teada, et Rataskaevu tänaval asuva ehitusobjekti katusel on märgata musta suitsu ning väikest leeki. Päästjad tegid kindlaks, et remondijärgus oleva objekti katusel oli väike lõke. Põleng kustutati ning selle tekkepõhjused selgitab välja juurdlus.

Harjumaa

24. aprillil kell 17.07 saabus häirekeskusele teade, et Harku vallas Tabasalu alevikus on eramaja saunas tulekahju. Päästjate saabudes oli katuse räästa alt näha suitsu ning tuvastati, et sauna kütmise käigus oli tuld võtnud sauna lagi. Õnneks ei olnud tuli ning suits eluruumidesse levinud ning inimesed viga ei saanud. Päästjad said põlengu likvideeritud kella 18.04 paiku ning selle täpne tekkepõhjus ei ole veel selge.

25. aprillil kell 20.11 teatati, et Lehola külas põleb mahajäetud kelder. Päästjad likvideerisid keldris põleva prahihunniku kella 20.30 paiku ning keegi selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

23. aprillil kell 21.50 teatati, et Tartu vallas Tila külas põleb kõrrepõllul suur oksalõke, mis ohustab ümbrust. Päästjad asusid lõket kustutama ja leidsid, et seal põles lisaks okstele madratseid, ruberoidi, autorehve ja muud prügi. Keskkonnaohtliku lõkke juures olnud inimene süüd omaks ei võtnud. Info edastati keskkonnaametile.

24. aprillil kell 17.09 teatati, et Kambja vallas Ivaste külas vajus halvasti toestatud traktori haakeriist remontimisel vanema mehe peale, kes jäi selle alla kinni. Päästjad tõstsid väiketraktori haakes olnud kobesti kultivaatori mehe pealt ära ja kiirabi viis kannatanu haiglasse tervisekontrolli.

Kella 22.12 ajal süttisid Tartus rongijaamas haruteel veduri käivitamisel akud. Vedurijuhid kustutasid põlengu pulberkustutitega iseseisvalt. Päästjad jahutasid pindu ja eemaldasid rikkis akudelt juhtmed.

Valgamaa

23. aprillil kella 9.48 ajal põletati Valgas Tartu tn lõkkes diivaneid. Päästjad kustutasid prügilõkke. Info keskkonda saastava lõkke põletaja kohta edastati keskkonnaametile.

25. aprillil kella 15.11 ajal süttis Valga vallas Tagula külas suitsusauna ülekütmisel kuumenenud ja konstruktsioonidele liiga lähedale ehitatud suitsutoru juures seinapalk ja vahelagi. Päästjad kustutasid tulekahju. Peremehele anti juhis sauna enne kasutamist korralikult remontida ja ohutusnõuetele vastavusse viia.

Viljandimaa

23. aprillil kell 14.51 saabus teade, et Mulgi vallas Põlde külas põleb kahekordne elumaja. Päästjate saabumise ajaks põles hoone teine korrus lahtise leegiga. Kustutustööde käigus toodi hoonest välja 71aastase mehe surnukeha. Tulekahjule pandi piir pea tund hiljem, kell 16.37. Maja teine korrus hävis tules täielikult, alumine korrus sai suitsu- ja veekahjustusi. Kell 19.13 kustutati tulekahju lõplikult. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

24. aprillil kella 21.05 ajal põles Võrus Olevi tänaval laste mängumaja sein, mille päästjad kustutasid. Inimesi juures ei olnud ja põlengu tekkepõhjus esialgu ei selgunud.

Kella 22.13 ajal süttis Rõuge vallas Murati külas suitsusauna eesruum, kus hiljuti oldi ahju puid juurde pandud. Pererahvas piiras põlengu leviku enne päästjate saabumist ise. Tuli oli levinud ka katuse ja vahelae vahele. Tulekahju kustutati kell 23.21. Saunas suitsetati liha. Inimesed viga ei saanud. 

Lõuna-Eesti pommigrupp

23. aprillil tehti kahjutuks Valga maakonnast Valga vallast Sooblase külast leitud kuus 76 mm mürsku.

25. aprillil tehti kahjutuks Valga maakonnast Tõrva vallast Kalme külast leitud mürsk ja Võru maakonnast Võru vallast Rõssa külast leitud miinipildujamiin ja Plessi külast leitud mürsk.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. aprillil kell 18.36 sai häirekeskus teate, et Narva-Jõesuus L. Koidula tänaval on süttinud puidust kõrvalhoone, mille läheduses asus elumaja. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest põleva sauna ning teostasid suitsusukeldumise. Kuigi omanik oli püüdnud põlengut  pulberkustutitega ohjata, oli tuli esimeselt korruselt levinud mansardkorrusele ja katusele, kus tuli kustutustöödeks avada konstruktsioonid. Päästetööd lõpetati kell 22.46. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

24. aprillil kell 16.10 tuli päästjatele väljakutse Jõhvist Kuldreneti tänavalt, kus põles suvemajas. Kohale saabunud päästjad avasid puitkonstruktsioonid ning lokaliseerisid tulekahju paarikümne minutiga. Esialgsetel andmetel oli põleng alguse saanud ahju kütmisest, kui metallkorstna ümber süttis puitkonstruktsioon.

25. aprillil kella 7.21 ajal kiirustasid päästjad Kohtla-Järvele Niidu tänavale, kus mahajäetud garaaži remondikanalis põles praht. Päästjad kustutasid umbes 20 ruutmeetrit põlevat prahti ning lõpetasid töö kella 9.20-ks.

Lääne-Virumaa

25. aprillil kell 13.57 said päästjad väljakutse Väike-Maarja valda Vao külla, kus maja korstnas oli süttinud tahm. Kohale saabunud päästjad leidsid eest põleva korstna ja jäid ohtlikku olukorda kontrollima. Tahmapõleng vaibus, ilma et päästjad oleksid pidanud sekkuma. Omaniku sõnul oli korsten puhastatud novembris.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

23. aprillil kell 22.23 teatas möödasõitja suurest lõkkest Järva vallas Soosalu külas. Päästjad tuvastasid 6x6 meetri suuruse lõkke ning kustutasid selle ohutuse tagamiseks.

24. aprillil kell 21.28 teatati häirekeskusele tulekahjust Türil Koidula tänaval, kus põles kahekorruseline elumaja (13x9 meetrit). Saunast alguse saanud tuli levis eluruumidesse. Kustutustööd lõpetati 25. aprillil kell 00.46.

Läänemaa

23. aprillil kell 22.58 teatati häirekeskusele, et Haapsalu linnas Kiltsi teel tehakse hoonetele liiga lähedal ja tugeva tuulega lõket. Päästjad lasid inimesel lõkke ära kustutada.

Pärnumaa

24. aprillil kell 4.23 teatati häirekeskusele põlema süttinud autost Pärnus Liblika tänaval. Mootoriruumist alguse saanud põlengu kustutasid päästjad kell 04.51. Sõiduauto hävines täielikult ning kuumakahjustusi sai ka auto kõrval olnud buss.