Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. aprill

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

27. aprillil kell 9.17 teatati, et Jõgeval Energia tänaval on süttinud alajaam. Teataja sõnul oli sealt kuulda pauke ning näha suitsu. Päästjate saabudes ulatusid leegid alajaamast välja ja ohustasid lähedal asuvat kontorihoonet. Esmalt alustati kontorihoone kaitsmisega ja sealt inimeste evakueerimisega. Kell 9.47 said päästjad kinnituse, et elekter on välja lülitatud ning asusid alajaama kustutama. Suitsusukeldujad lõpetasid töö kell 10.31, millest alates jätkati üksikute tulekollete otsimiseks konstruktsioonide avamisega. Elektrilevi spetsialistid tegelevad pingsalt piirkonnas elektri taastamisega. Elektrilevi info kohaselt on praegu elektrita 5700 klienti, elektriühenduse täielik taastamine võib võtta aega üle kahe ööpäeva. Tõenäolist riket, mis võis tulekahju põhjustada, selgitavad esialgu elektrikud. Infot vahetatakse Lõuna päästekeskuse menetlusinspektoritega, keda vajadusel uurimisse kaasatakse.

Tartumaa

26. aprillil kella 13.03 ajal põles Tartu vallas Möllatsi külas elumaja kütteseadme metallkorstnas tahm. Põleng sumbus, päästjad kontrollisid kuumenenud korstna ümbruses pööningu ja vahelagede tuleohutust. Kohati olid puitkonstruktsioonid korstnale liiga lähedal. Veel selgus, et majas pole kohustusliku viie aasta jooksul käinud kütteseadmeid hooldamas kutseline korstnapühkija. Elanik lubas ametimehe kutsuda ning andis teada plaanist lähemal ajal ehitada uus tuleohutusnõuetele vastav korsten.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. aprillil kell 18.59 sai häirekeskus teate, et Narvas Puuvilla tänaval tuleb mahajäetud tühjast angaarist palju musta suitsu. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid angaaris põleva diivani ja prügi. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.