Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. aprillil kell 16.26 teatas Lasnamäe linnaosas Vormsi tänava kortermajas elav murelik inimene, et tema naabri korterist tuleb tugevat suitsuhaisu ja töötab suitsuandur. Kohale saabunud päästjate koputamise peale ärkas sööki teinud ning sel ajal magama jäänud elanik õnneks üles ning toidukõrbemine likvideeriti kell 16.43.

Harjumaa

27. aprillil kell 21.45 kutsuti päästjad Laagri alevikku Kaselaane tänavale, kus kortermaja teise korruse elanik oli loopinud suitsukonisid alumise naabri rõdule. Õnneks lendu lastud konidest tulekahju ei arenenud, kuid suitsetavale naabrile tehti märkus, et selline käitumine on väga ohtlik ning inetu.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

27. aprillil kell 9.53 teatati, et Tartus Nõlvaku tänaval jäid kaks naist ja laps lifti kinni. Laps oli hirmul ja nuttis. Rikkis lift avati ning inimesed pääsesid tervelt välja. Kohale saabunud liftihooldusfirma esindaja tegeles lifti ohutuse kontrollimisega.

Kella 23.49 ajal hävis Kambja vallas Soinaste külas Tartu mnt tulekahjus puukuur (6x6 meetrit). Päästjad kustutasid kuuri jäänused kell 1.15. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. aprillil kell 14.35 sai häirekeskus teate, et Narvas Tehase tänaval on süttinud sõiduauto. Kohale saabunud päästjad leidsid eest lahtise leegiga põleva masina. Päästjad kustutasid tulekahju kella kolmeks. Sõiduauto süttimise põhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

27. aprillil kell 8.41 kutsuti päästjad Rakvere valda Ubja külla, kus postiljon tundis kortermajas suitsuhaisu ning kuulis töötavat suitsuandurit. Koputamise peale keegi korteri ust ei avanud. Kohale saabunud päästjad leidsid eest suitsu täis korteri, kus omanik oli unustanud toidu pliidile. Päästjad tuulutasid korteri. Ilmselgete joobetunnustega meesterahvast häiret andev suitsuandur ja kõrbemisest tekkinud suits ei häirinud. Kiirabi kontrollis kohapeal korteri omaniku tervise üle.

27. aprillil kell 18.02 kiirustasid päästjad Rakveres Piiri tänavale Rakvere Ametikooli, kus üks hoonetest oli suitsu täis. Päästjad tegid kindlaks, et suits tuli kutsõppeköögist, kus esialgsetel andmetel oli jäetud pott tulele ning selle peale unustatud rätik süttis. Täpsemad põlengu asjaolud on selgitamisel.

28. aprillil kell 2.51 kutsuti päästjad Rakvere valda Aresi külla, kus lahtise leegiga põles kõrvalhoone. Päästjate saabumise ajaks oli katus juba osaliselt sisse vajunud. Katusel olnud eterniidist lendus ümbrusse palju sädemeid ning päästjad pidid tegelema tule leviku ärahoidmisega kõrvalasuvale elumajale ning metsale. Tulekahju likvideeriti kell 6.45. Päästesündmusel osalesid Rakvere, Kiviõli, Väike-Maarja ja Kunda päästekomandod ning Rannu ja Aasukalda vabatahtlikud päästjad. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada kõrvalhoones tehtud puutööst. Täpsem tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

27. aprillil kell 15.11 sai häirekeskus teate tulekahjust Kuressaares Kevade tänaval. Põles kahekorruseline eramaja ning päästjate saabudes olid leegid näha nii katusekonstruktsioonidest kui ka akendest. Majas elanud kaks inimest väljusid iseseisvalt, kuid mõlemad viidi haiglasse tervisekontrolli. Tulekahju likvideeriti kell 18.16. Päästjad olid selles majas varem käinud kodunõustamist tegemas ja keelanud ahju kütmise. Teadmata on siiski, kas seekordne tulekahju sai alguse just küttekehast. Selle selgitab välja edasine menetlus. Majas puudus suitsuandur.