Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. aprill

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. aprillil kell 18.16 põles ligi 40 ruutmeetri ulatuses kulu Lasnamäe linnaosas asuval tühermaal. Päästjad likvideerisid põlengu kell 18.28.

29. aprillil kell 19.39 märkas tähelepanelik mööduja, et Männiku liivakarjäärides on isetehtud parvega veele läinud kaks noorukit ning kartes, et nad võivad uppuda, helistas ta koheselt häirekeskusesse. Päästemeeskonna pinnaltpäästjad aitasid ohtliku veesõiduki ühes noormeestega järvelt kaldale ning kiirabi abi nad ei vajanud. Noorukitele tehti selgitustööd, et veele minnes peab seda tegema ohutu veesõidukiga ning kindlasti peab kaasas olema ka ohutusvarustus, mis neil kahjuks puudus.

29. aprillil kell 22.39 saabus häirekeskusele teade, et Lasnamäe linnaosas Katusepapi tänaval põleb mahajäetud puidust maja. Päästjad tuvastasid, et majas inimesi ei viibinud ning põleng likvideeriti kell 22.56. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

29. aprillil kell 14.38 said päästjad väljakutse Kose valda Leistu külasse, kus põles ligi 1000 ruutmeetri ulatuses kulu. Põleng likvideeriti kell 15.11. Esialgsetel andmetel sai kulupõleng alguse kontrolli alt väljunud lõkkest.

30. aprilli öösel kell 01.51 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Rebala külas asuvas jäätmekeskuses on näha nii suitsu kui ka leeke. Päästjate saabudes põles umbes 30 ruutmeetri ulatuses jäätmete ladestusala ning seda olid asunud kustutama juba ka objekti omaniku kohale kutsutud abijõud. Päästjad töötasid kahes töölõigus ning ühiste jõududega likvideeriti põleng kell 03.21. Tekkepõhjus ei ole veel selge.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. aprillil kella 19 ajal põles Tartus Tasku keskuse juures prügikonteiner, mille turvamees käsikustutiga enamuses kustutas. Päästjad kastsid konteineri veega üle.

30. aprillil kell 00.07 käisid päästjad Tartu bussijaamas kustutamas suitsevat prügikasti.

Kella 6.54 ajal põles Haage külas raiutud metsa alune. Päästjad said põlengukohale ligi maastikusõiduk UTV abil ja leidsid puujuurtele tehtud lõkke, mis labidate abil kustutati.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. aprillil kell 16.19 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Endla tänavale, kus märgati palju musta suitsu ning kulupõlengut. Päästjad leidsid eest umbes 100 ruutmeetrit põlevat pinnast, mis kustutati kululuudade abil paarikümne minutiga.

29. aprillil kell 17.46 sai häirekeskus teate, et Narvas Haraka tänaval põleb kulu ning läheduses asuvad kasvuhooned ning puukuur. Päästjate saabumise ajaks olid sündmuskohal viibijad suurema tulekahju kustutanud ning päästjad likvideerisid kahe ruutmeetri suuruse põlenguala.

Lääne-Virumaa

29. aprillil kell 12.34 kutsuti päästjad Väike-Maarja valda Vao külla Pargi tänavale, kus naabri tehtavast lõkkest tulev suits häiris lähedal elavaid inimesi. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et inimesed olid koristanud kõrvalasuvat räämas krunti ja sealt kogutud oksi ning kulu põletanud. Päästjad viisid läbi nõustamise ja soovitasid pöörduda kohaliku omavalitsuse poole, kellel kõrvalasuv krunt kuulub, ning paluda see korda teha. Lõke kustutati ämbritäie veega.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

29. aprillil kell 22.42 said päästjad teate maastikupõlengust Paides Ruubassaare haljasalal, kus põles 30 ruutmeetrit kulu. Päästjad kustutasid põlengu.

Läänemaa

29. aprillil kell 22.23 teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Kastja külas on 59-aastane mees kalastamise käigus Kasari jõkke kukkunud ning uppunud. Sõber, kellega koos kalal oldi, püüdis meest veest välja tuua, kuid järsu kalda tõttu oli vaja appi päästjaid. Päästjad toimetasid uppunu kaldale.

Pärnumaa

29. aprillil kell 11.02 said päästjad väljakutse Pärnu linna Aruvälja külla, kus põles teeäärne kulu 20 meetri ulatuses. Päästjad kustutasid teadmata põhjusel süttinud põlengu kululuudadega.