Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. aprill kuni 3. mai

Põhja päästekeskus

Harjumaa

1. mail kell 14.48 teatati häirekeskusele, et Keila-Joal põleb eramaja veranda. Päästjate saabudes olid elanikud ka ise põlengut kustutada püüdnud, kuid kuna tossu oli veel palju, siis teostasid päästjad kontrollavamised ning likvideerisid põlengu lõplikult kell 15.33. Inimesed viga ei saanud ning tekkepõhjus ei ole veel selge.

2. mail kell 10.10 said päästjad väljakutse Kuusalu valda, kus Salmistu külas põles eramaja saun. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et põlema oli süttinud sauna kerise all olev põrandapind. Keris eemaldati seinast, kontrolliti üle sein ning avati põrandakonstruktsioonid, et tulekolle lõplikult likvideerida. Kella 11.05 ajal oli põleng kustutaud. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

3. mail kell 06.54 anti häirekeskusele teada, et Harku vallas Suurupi külas on ühest elumajast näha ohtralt suitsu tõusmas. Kohale saabunud päästjad leidsid tulekolde elumaja teisel korrusel asuvast saunast ning likvideerisid põlengu kella 08.06 paiku. Inimesed õnneks viga ei saanud ning tekkepõhjus on hetkel veel teadmata.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. aprillil kella 17.17 ajal põles Põltsamaa vallas Esku külas põlema süüdatud prügihunnik, kust süttis omakorda 500 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid. Info juhtunu kohta edastati keskkonnaametile.

Kella 20.33 ajal avastasid lõkkepatrullil olnud päästjad Põltsamaa vallas Pauastvere külas suure lõkke, milles põletati kõikvõimalikku prügi – mööblit, autoistmeid, autopolstreid, aerosoolpurke, riideid, värvitud ja lakitud lauamaterjali. Päästjad kustutasid keskkonda saastava prügilõkke. Lõkkepõletajad ei mõistnud, et jäätmetest põletamise teel vabanemine on keelatud tegevus. Info menetluse alustamiseks edastatakse keskkonnaametile.

1. mail kella 1.29 ajal süttis Põltsamaa vallas Pikknurme külas elumaja päikesepaneelide akupank. Päästjate saabumise ajaks oli elanik aku välja toonud ja ämbri veega kustutanud. Päästjad kontrollisid ruumide ja pööningu tuleohutust.

2. mail kella 14.29 ajal süttis Sadala alevikus Kesk tänaval ohutusnõudeid eiravalt põletatud lõkkest 300 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid.

Põlvamaa

30. aprillil kella 16.33 ajal süttisid Säässaare külas sõiduauto BMW tuuleklaasi vedeliku soojendussüsteemi juhtmete lühisest kapotipolster. Omanik kustutas põlengu ise. Päästjad isoleerisid juhtmed ja juht sai koju sõita.

Tartumaa

30. aprillil kella 14.18 ajal teatati, et Tartus Sõpruse pst on kortermajas korterist kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad avasid jõuga korteri ukse ja leidsid sisselülitatud pliidil suitseva plastkausi. Kauss eemaldati pliidilt. Korteris oli vanem mees, kes tervisliku seisundi tõttu ohtu ei suutnud tunnetada ega ennetada. Mehega tegeles edasi kiirabi.

Kella 21.02 ajal kustutasid päästjad Kastre vallas Vana-Kastre külas lõkke, milles põletati värvitud laudu ja muid ehitise lammutusjäätmeid, mille põletamine saastas keskkonda. Samuti ohustasid tuulega lenduvad sädemed lähedal asuvat maja.

Kella 23.04 ajal põletati Tabivere alevikus Aia tänaval lõkkes keskkonnaohtlikke jäätmeid, mille hulgas autoistmed. Jäätmetest põletamise teel vabaneda soovinud inimeste suhtes alustab menetlust keskkonnaamet.

1. mail kella 00.59 ajal põles Elva vallas Kapsta külas 0,5 hektarit kulu, mille päästjad ATV abil kustutasid. Kulu oli enne kündi põlema süüdanud kohalik noormees. Päästjad hoiatavad, et kulupõletamine on keelatud ja karistatav tegevus.

Kella 19.03 ajal põles Luunja vallas Lohkva külas mõnikümmend ruutmeetrit võsaalust kulu, mille päästjad kustutasid.

Kella 19.54 ajal põletati Tartus Raudtee tänaval ohutusnõudeid eiravalt oksahunnikut, milles tekkis oht ümbruse puudele. Põletajal puudusid lõkke juurest kustutusvahendid ja ta ei valvanud lõket. Ohtlik lõke kustutati. Ohutusnõuete eirajaga tegeleb edasi päästekeskuse menetlusinspektor.

3. mail kella 00.00 ajal põles Elva vallas Rämsi külas 0,5 hektarit kulu, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

1. mail kella 15.59 ajal süttis Põhja-Sakala vallas Jaska külas metsas okste põletamisest kulu, mille päästjad kustutasid. Päästjad tuletavad meelde, et iga lõkkepõletaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks.

Lõuna-Eesti pommigrupp

30. aprillil tehti kahjutuks Jõgeva maakonnast Põltsamaa linnast Lossi tänavalt leitud kolm miinipildujamiini, mürsk ja käsigranaat ja Tartu linnast Võru tn leitud signaalrakett.

1. mail tehti kahjutuks Tartu maakonnast Tartu linnast Tähtvere külast leitud 122 mm mürsk, Tartu maakonnast Kambja vallast Lepiku külast leitud käsigranaat, Tartu maakonnast Tartu vallast Vahi külast leitud 152 mm mürsk ning Jõgeva maakonnast Põltsamaa vallast Tapiku külast leitud 82 mm miinipildujamiin, kaks käsigranaati ja detonaator.

2. mail tehti kahjutuks Jõgeva maakonnast Jõgeva vallast Kõola külast kaevetöödelt leitud unitaarlasu komplekt.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. aprillil kell 14.18 sai häirekeskus teate, et Lüganuse vallas Purtse külas Tallinn-Narva mnt 139. kilomeetril on toimunud sõidu- ja veoauto kokkupõrge. Päästjad vabastasid sündmuskohal sõiduautosse kinni jäänud juhi ning andsid ta üle kiirabile. Sõiduautol likvideeriti süttimisoht ning maanteelt korjati kokku sinna lekkinud õli ja jahutusvedelik. Esialgsetel andmetel kaotas sõiduauto juht masina üle kontrolli ning põrkas kokku vastutuleva veoautoga. Täpsemad asjaolud selgitab välja politsei uurimine.

30. aprillil kell 15.16 kutsuti päästjad Toila valda Peeri külla, kus Sinivoore tuhamäel märgati põlengut. Päästjad leidsid eest 50 ruutmeetri suuruse maastiku- ja prügipõlengu, mis likvideeriti kell 15.31.

30. aprillil kell 16.31 said päästjad väljakutse Narva Lääne tänavale, kus teataja nägi gaasijaotusjaama lähedal kulupõlengut. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid UTV abil 400 ruutmeetri suuruse põlengu.

30. aprillil kella 16.40 saabus väljakutse Narva Tiigi tänavale, kus vanas kaevus põles prügi. Päästjad kustutasid tulekahju kümne minutiga.

30. aprillil kell 21.32 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Kastani tänaval on märgatud tulekahju. Kohale jõudnud päästjad kustutasid umbes 800 ruutmeetri suuruse ala, kus põles nii kulu kui ka praht.

1. mail kell 17.20 kiirustasid päästjad Narva Kadastiku tänavale kustutama põlevat kulu. Selgus, et samal ajal põles kulu kahes erinevas kohas. Suure tuule tõttu levis tuli väga kiiresti. Kokku sai kahjustada pool hektarit maastikku. Teataja sõnul oli vahetult enne tulekahju puhkemist kohapeal nähtud lapsi, kes ära jooksid.

1. mail kella 18.05 ajal kutsuti päästjad Sillamäele Viru puiesteele, kus teataja sõnul olid lapsed süüdanud prügikasti. Koos päästjatega saabus sündmuskohale ka politseipatrull, kes asus tegelema arvatavate süütajatega, päästjad aga likvideerisid põlengu.

1. mail kell 18.54 said päästjad väljakutse Jõhvi Vahe tänavale, kus teataja sõnul olid lapsed süüdanud lõkke. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest põleva prahi. Mõne minutiga oli prahihunnik kustutatud.

1. mail kell 20.38 leidsid Sillamäe komando päästjad Sillamäel Ranna tänaval metsas lõkke, mille ümber viibis viis joobes isikut. Kuna päästjate selgitustöö ei aidanud ning inimesed muutusid agressiivseks, kutsusid päästjad appi politseipatrulli, mille peale lõkke tegijad lahkusid ning päästjad said ohtliku lõkke kustutada.

2. mail kell 10.09 sai häirekeksus teate, et Kiviõlis Küttejõu bussipeatuse lähedal põleb vanas mahajäetud saunas prügi. Kohale jõudnud päästjad kustutasid paari ruutmeetri suuruse põlengu, milles leidus nii vanu rehve kui ka värvipotsikuid.

2. mail kell 13.26 kutsus 8-aastane laps päästjad Narva Tähe tänavale, kus põles kulu. Kokku põles umbes 100 ruutmeetrit pinnast, mis kustutati kululuudade abil kella 13.38-ks.

2. mail kell 16.03 teatati, et Soldina külas Kaare teel põleb kulu ning tulekahju liigub metsa suunas. Enne päästjate saabumist teatas piirivalve patrull, et põleng on jõudnud metsa alla. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest süttinud metsa aluse ja põllu. Kokku likvideeriti UTV ja kululuudade abil 1,2 hektari suurune põleng. Kustutustööd lõpetati kell 17.03. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada lõkkest.

2. mail kell 17.10 anti häirekeskusele teada, et Narvas Elektrijaama teel põleb kulu. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid kululuudade abil umbes pool hektarit põlevat pinnast.

2. mail kell 17.20 avastas Sillamäe päästekomando Vaivara külas kulupõlengu. Kella 17.36-ks kustutasid päästjad umbes hektari suuruse maa-ala.

2. mail kell 18.12 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele K. Lutsu tänavale, kus märgati põllul kulupõlengut. Päästjad kustutasid umbes hektari suuruse maa-ala ning lõpetasid töö kell 18.51.

2. mail kell 18.31 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Aru tänavale, kus kahes erinevas kohas põles kokku 10 hektarit pinnast. Põlengukollete vahemaa oli umbes 200 meetrit. Suur maatikupõleng kustutati kell 20.50.

3. mail kell 7.47 teatati, et Lüganuse alevikus on märgata paksu tossu. Päästjad leidsid eest lõkke, kus põletati prahti. Lõke kustutati kella 8.18 ajal.

Lääne-Virumaa

1. mail kell 17.48 avastas Kunda päästekomando patrullreidi käigus järelevalveta lõkke. Päästjate hinnangul võisid tuule pöördumisel ohtu sattuda lähedal asuvad hooned. Hoonete omanik andis telefoni teel teada, et viibib ise eemal ning ei tea lõkkest midagi. Umbes 80-ruutmeetrises lõkkes leidus vanu rehve, mööblit kui ka külmkapp. Päästjad said kustutustööl abi naabrilt, kes aitas traktoriga prahti laiali tõmmata. Parhipõleng likvideeriti kell 18.59. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

01. mail kell 15.33 teatati häirekeskusele, et Kuri külas on põlma süttinud ruum rookatusega saunas. Elanikud alustasid koheselt ise kustutamisega ning suutsid tulele piiri panna enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid ohutuse tagamiseks hoone üle.

Läänemaa

30. aprillil kell 20.56 said päästjad teate põlevast sõiduautost Haapsalu linnas Väike-Ahli külas. Sõiduauto Volvo põles lahtise leegiga ning kuigi omanikud püüdsid ka ise sõidukit kustutada, vajati siiski päästjate abi. Päästjad kustutasid autopõlengu kell 21.17 ning tõmbasid sõiduki hoonest ohutusse kaugusesse.

30. aprillil kell 23.57 teatati häirekeskusele saunapõlengust Lääne-Nigula vallas Üdruma külas. Põles kokku ehitatud saun-kuur, millest saunaosa oli päästjate saabumise ajaks juba hävinenud. Kahjuks hukkusid ka saunas olnud tibu- ja vutipojad. Majani leegid ei jõudnud ning see jäi tulest puutumata. Inimesed kannatada õnnetuses ei saanud. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse sauna kütmisest. Tulekahju likvideeriti 1. mail kell 01.21.

1. mail kell 12.21 teatati häirekeskusele tulekahjust Lääne-Nigula vallas Kuluse külas. Lõkkest läks laiali kulupõleng, mis levis ligikaudu kolmele hektarile. Tuli liikus tuule tõttu kiiresti metsa poole, kuid päästjad suutsid suurema kahju metsas ära hoida. Põleng sai alguse hooletust lõkketegemisest kulupõllu ääres, iiliti puhuva tugeva tuulega. Esmaseid tulekustutusvahendeid lõkke juures ei olnud. Pererahva sõnul on nad 60 aastat niimoodi kulu põletanud, ega mõistnud, miks nüüd enam ei või. Tulekahju menetlemisega tegelevad edasi Päästeameti inspektorid.

Pärnumaa

1. mail kell 20.17 teavitati päästjaid põlengust Põhja-Pärnumaal Libatse külas. Puidukuivatusahi ajas välja valget suitsu ning ahju väline soojustus, osaliselt põrand ja plekksein, süttisid põlema. Päästjad kustutasid põlengu.

2. mail kell 12.55 teatati häirekeskusele, et Saarde vallas Reinse külas on põlema süttinud puukuur ja põleb lahtise leegiga. Arvatavasti süttis kuur, koos puude ja muude kuuris hoitud esemetega, põlema grillsüte tõttu, mis olid paigutatud kuuri kõrval asunud anumasse. Päästjad likvideerisid põlengu kell 13.49.

Raplamaa

1. mail kell 12.45 teatas möödakäija, et Kehtna alevikus on Tiigi tänaval asuvas mõisaaegses jääkeldris tehtud lõket ning näha on halli suitsu. Päästjad kastsid keldri veega üle ning teavitasid lastekaitsetöötajaid, kuna pealtnägijate arvates võis lõkke tegemisega olla seotud kaks poissi.

Saaremaa

1. mail kell 14.33 said päästjad väljakutse Kärla alevikku Töökoja tänavale, kus põlema oli süttinud metsaalune. Pealtnägijate sõnul oli kamp poisse mänginud metsas onnis ja lõket teinud, millest tõenäoliselt algas ka tulekahju. Päästjad likvideerisid 0,3 hektarile levinud põlengu kell 15.47.