Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. mail kell 18.34 saabus päästjatele väljakutse Piritale, kus põles mahajäetud maja. Päästjad tuvastasid saabudes, et kahekordse maja mõlemal korrusel põles praht. Tulekahju likvideeriti kell 18.50 ning selle tekkepõhjus ei ole veel selge.

Harjumaa

4. mail kell 13.04 teatati häirekeskusele, et Anija vallas Ülejõe külas põleb Tuhamäe jäätmejaama juures kulu. Kui päästjad sündmuskohale jõudsid, põles ca 2 hektari ulatuses kulu ning pinnast. Kella 13.50 paiku õnnestus päästjatel tulelevik piirata ning põleng likvideeriti lõplikult kell 14.47. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval veel 8 väljakutset, mis olid seotud kulupõlengute ning ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega. Kõik leidsid aset Tallinnas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. mail kell 9.08 teatati, et Mustvee vallas Maetsma külas lahvatas metallitööstuse katla korstnas põlema tahm ja süttis katel. Tööline kustutas põlengu käsikustuti abil enne päästjate saabumist, kuid sai põletada. Kannatanu sai esmaabi kohapeal. Tahma süttimist seostatakse katlaruumis tehtud tuletöödega. Juhtumi täpsemaid asjaolusid selgitavad menetlusinspektorid.

4. mail kell 15.17 teatati, et Jõgeva vallas põleb Kudina mõisahoone esimesel korrusel ühe toa põrandaalune. Päästjad selgitasid, et alguses oli süttinud korstnas tahm ja seejärel oli põleng korstnaga ühendatud plastist õhutustoru kaudu põranda alla levinud. Õnneks saadi tulekahjule jaole ning see on jäi lokaalseks. Päästjad võtsid kustutustöödeks lahti umbes 8 ruutmeetrit põrandat ja piirasid tule leviku kell 16.13. Põranda all oli näha üksikuid söestunud kohti, kust tuli edasi ei olnud levinud. Kannatada sai ka elektrisüsteem. Juhtumi asjaolude selgitamisega hakkavad tegelema menetlusinspektorid.

Viljandimaa

4. mail kell 9.49 teatati, et Viljandi vallas Vanausse külas juhtus õnnetus läga vedava poolhaagisega veoautoga. Kraavi sõitnud veoauto lömastunud kabiinist pääses juht imekombel välja. Kiirabi viis mehe haiglasse tervisekontrolli. Päästjad tagasid tuleohutuse ja piirasid virtsa voolu maaparanduskraavi mullatammidega. Kohale tulnud sama ettevõtte veok pumpas läga tsisterni ja toimetas minema.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. mail kell 18.37 teatas möödasõitja, et Peeterristi külas põleb metsa lähedal prügi. Kohale jõudnud päästjad leidsid umbes 15 ruutmeetri suuruse põleva raamatuhunniku. Kustutustööd lõpetati kell 19.12.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

4. mail kell 16.14 said päästjad väljakutse Kärdlasse Põllu tänavale. Naabri sõnul põlesid kolmekordse maja ühes korteris sein ja põrandamatt. Hetkel veel teadmata põhjusel alguse saanud põleng likvideeriti kell 16.45.

4. mail kell 17.06 vajati päästjaid appi kulupõlengu likvideerimisele. Kärdla linnas Pae tänaval põles kulu ja osaliselt ka kadastik umbes 20 ruutmeetrisel alal. Tulekahju, mis sai alguse põlevate süte viimisest heinamaale, kustutati kell 17.18.

Järvamaa

4. mail kell 17.06 said päästjad väljakutse kulupõlengule Türi valda Tori külla. Umbes 0,2 hektari suurusel maa-alal toimunud põleng kustutati kell 17.24.