Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. mail kell 22.48 kiirustasid päästjad väljakutsele Mustamäe linnaosas, kus ühes Ehitajate teel asuvas kortermajas leidis aset toidukõrbemine. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid eluruumid. Korterielanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile, kuid hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud.

Harjumaa

6. mail kell 16.24 helistati häirekeskusesse ning teatati, et Lääne-Harju vallas Kersalu külas põleb eramaja. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljas ning suitsu oli näha nii esimesel kui teisel korrusel. Üks maja esimese korruse aken oli kuumuse tõttu juba purunenud ning sealt väljuvad leegid liikusid kiiresti teise korruse ja katuse suunas. Päästjad sisenesid majja ning kustutasid esimesel korrusel aset leidnud põlengu kell 18.37. Tule- ja veekahjustusi said ka maja teine korrus ning katus. Millest tulekahju alguse sai, ei ole hetkel veel teada.

6. mail kell 18.31 said päästjad väljakutse Maardusse, kus Nurmevälja tänaval asuvas tootmishoones oli näha palju suitsu. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et põleng toimus tootmishoone puidust seinakonstruktsioonides ning asusid seda koheselt kustutama. Leegid saadi maha kella 18.50 paiku ning põleng likvideeriti lõplikult kell 19.51. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

6. mail kell 20.06 käisid päästjad Põlva vallas Taevaskoja külas eemaldamas teelt kolme tuules murdunud puud, mis olid mõlemad sõidusuunad sulgenud ja ohustasid liiklust.

Tartumaa

6. mail kella 17.21 ajal põles Tartus Rahumäe bussipeatuses maastur Cheep Cherokee, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Valgamaa

6. mail kell 16.35 käisid päästjad Laatre alevikus Kesk tänaval kustutamas lõket, kus põletati mööblit ja muud prügi. Lõkkepõletajale selgitati, et lõkkes tohib põletada ainult puhast kemikaalidega immutamata ja värvimata puitu või haljastusjäätmeid.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

6. mail kell 20.24 said päästjad väljakutse Väike-Maarja valda Triigi külla, kus teataja sõnul põletati garaažide juures rehve. Kohale saabunud päästjad leidsid 14 põlevat sõiduauto rehvi koos velgedega. Päästjad kustutasid keskkonda ohustava põlengu. Rehvide omaniku sõnul oli ta plaaninud rehvid viia jäätmejaama ning ei tea, kuidas põleng alguse sai. Täpsemad asjaolud on selgitamisel. Kuna tegemist oli keskkonda kahjustavate jäätmete põletamisega, teavitati juhtunust keskkonnaametit.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.