Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-10. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. mail said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna, kus Kari tänaval asuva kortermaja keldrist tuli suitsu. Saabudes tegi päästemeeskond kindlaks, et suits levis keldisse maja välisseina tuulutusavas põlenud kaltsudest. Tulekolle kustutati ning hoone tuulutati. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

8. mail kell 17.16 vajati päästjaid Lasnamäele, kus Tondiraba jäähallis oli tunda ammoniaagi lõhna. Päästjate saabudes olid inimesed majast evakueerunud ning asuti teostama mõõtmisi, mille tulemusel selgus, et tegemist ei olnud ammoniaagiga, vaid soojussüsteemist lekkinud glükooliga. Inimestele ohtu ei tuvastatud ning keegi kannatada ei saanud.

8. mail kell 17.45 teatati, et Põhja-Tallinnas Kopliranna tänaval suitseb garaažikatus. Päästjad tuvastasid, et katuseräästast immitseb tõepoolest suitsu ning tulekolde leidmiseks asuti avama konstruktsioone. Umbes ruutmeetri suurune põlenguala avastati katusealusest ning tulekahju likvideeriti kell 18. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud ning tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

9. mail kell 19.54 saabus häirekeskusele teade, et Põhja-Tallinnas Sepa tänaval tuleb kahekordse garaažimaja ventilatsioonišahtist kollast suitsu. Päästjad tegid kindlaks, et põles üks garaažiboks, tulekahju likvideeriti kell 20.33. Tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

7.mail kell 23.19 said päästjad teate, et nende abi vajatakse Saue vallas Laagri alevikus, kus noor neiu oli metsatukas ära eksinud ning ainuke võimalus neiut otsima läinud isa ning sõpru aidata oli pinnaltpäästjate laud, kuna neiu asus teisel pool Pääsküla jõge. Päästjad aitasid eksinud neiu õigele poole kallast ning andsid ta lähedaste hoole alla.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel 7 väljakutset, mis olid seotud kulupõlengute ning ohutusnõuetele mitte vastavate lõkete kustutamisega (neist 4 Harjumaal ja 3 Tallinnas).

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. mail kell 12.26 teatati, et Põltsamaa vallas Sulustvere külas on kortermaja trepikojas suits. Päästjad leidsid korteri, kus oli katkise mõrase rauaga pliidi alla tehtud tuli. Mõradest levis välja suitsu ja leeke. Suitsusukeldumise varustuses päästjad leidsid elutoa voodist liikumispuudega mehe, kes välja toodi. Kiirabi viis kannatanu haiglasse. Tuli ohtliku pliidi all kustutati. Kahjuks puudus korterist nii suitsu- kui vingugaasiandur.

8. mail kella 13.17 ajal käisid päästjad Jõgeva vallas Alavere külas kustutamas süttinud pumbajaama (3x3 m), milles puurkaev. Tuli ulatus päästjate saabudes katusest välja. Tulekolletele ligipääsuks avati hoone konstruktsioone. Kustutustööd kestsid ligi tunni. Pärast päästjate lahkumist jäi ohutust valvama omanik.

Tartumaa

7. mail kella 18.54 ajal käisid päästjad Tartus Narva mnt kolme autoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega.

9. mail kella 20.20 ajal põles Tartus Roosi tänaval 30 ruutmeetrit kulu, mille päästjad materdades kustutasid.

Valgamaa

9. mail kell 10.26 teatati, et Otepää vallas Vana-Otepää spordibaasi väljakul on metskits sarvipidi jalgpallivärava võrgus kinni. Päästjad vabastasid looma, kes jooksis loodusesse.

Kell 14.48 anti teada Tõrvas Koidu tänaval oksahunnikusse roninud rebasest. Päästjad püüdsid hunnikusse peitu pugenud rebase kinni ja viisid puuriga metsa, kus hirmunud loom vabastati.

10. mail kella 4.02 ajal põles Valgas Metsa tänaval ettevõtte hoone plekkseina ääres plastist prügikast, mille päästjad kustutasid. Suitsu täis ruumide tuulutamiseks avati kõrval asuva hoone uksed.

Võrumaa

8. mail kell 00.49 käisid päästjad Kose alevikus kustutamas lõket, kus põletati plastikut ja teisi keskkonda saastavaid aineid. Lõkke ääres olnud isikuga vesteldi. Lõke pole koht, kus oma jäätmetest vabaneda. Info juhtumi kohta edastati keskkonnaametile.

9. mail kella 15.46 ajal käisid päästjad Antsla vallas Jõepera külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja aitasid ühe kannatanu kiirabiautosse tõsta. Hiljem puhastati tee avarii jäänustest ja vabastati segamatuks liikluseks.

9. mail kell 17.33 teatati häirekeskusele, et Võru vallas Nooska külas plahvatas gaasigrill. Plahvatusest purunesid elumaja aknad ja tuli levis kiiresti üle kogu hoone. Päästjate saabumise ajaks ulatusid leegid katusest, akendest ja ustest välja. Inimesed olid majast ise välja saanud. Alguses pulberkustutitega tulekahju kustutada üritanud mees sai põletushaavu ja kiirabi viis ta haiglasse. Kustutustööd lõpetati kell 21.12. Elumaja muutus kasutamiskõlbmatuks. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Täna varahommikul kell 6.04 käisid päästjad kustutamas uuesti süttinud laesoojustust.

Lõuna-Eesti pommigrupp

7. mail tehti kahjutuks Tartu linnast Lääne tänavalt leitud sütikuta lennukipomm ja Vorbuse külast leitud kaheksa miinipildujamiini ning Viljandi maakonnast Põhja-Sakala vallas Võhma linnas leitud meremiini sütik.

8. mail tehti kahjutuks Valga maakonnas Tõrva vallas Kulli külas põllult leitud kolm mürsku ja miinipildujamiin ning Valga vallas Tõlliste küla lähedal metsast leitud käsigranaat.

9. mail tehti kahjutuks Valga maakonnast Tõrva vallast Jõgeveste küla lähedalt metsast leitud miinipildujamiin.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. mail kell 9.06 kutsuti päästjad appi Kohtla-Järvele Torujõe tänavale, kus oli juhtunud liiklusõnnetus. Sõiduauto juht oli sõitnud vastu elektriposti ning jäänud masinasse kinni. Päästjad aitasid kannatanu autost välja, likvideerisid sõiduki süttimisohu ja puhastasid sõidutee masinast välja voolanud kemikaalidest. Kannatanu anti üle kiirabile ja juurdlust jätkab politsei. Esialgsetel andmetel tegeles autojuht roolis kõrvaliste asjadega.

7. mail kell 20.03 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Estonia puiesteele, kus märgati metsast suitsu. Kohale jõudnud päästjad leidsid metsast lõkke, kus meesterahvas oli juhtmeid põletanud. Kuna keskkonnale ohtlik tegevus oli juba lõpetatud, lasid päästjad mehel lõkke lõpuni põletada.

7. mail kella 22.13 ajal kiirustasid päästjad Narva Oru tänavale, kus lahtise leegiga põles puukuur. Oli suur oht, et tuli levib ka kõrval asuva kuurini. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 23.20-ks. Tules hävis 15 ruutmeetri suurune puukuur. Kustutustöid raskendas hoone ümber kogutud veetünnid ja praht.

8. mail kell 7.35 sai häirekeskus teate, et Alutaguse vallas Pagari külas on süttinud puidust saekaater. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest lausleegiga põleva tootmishoone. Kustutustööde käigus vajus sisse hoone katus ning saekaater hävis täielikult. Kokku kustutasid päästjad umbes 170 ruutmeetrit põlevat pinda ja lokaliseerisid tulekahju kella 8.23 ajal. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

8. mail kell 16.54 anti häirekeskusele teada, et Narvas Põldkannikese tänaval on vaja päästjate abi. Põlema oli süttinud 20 ruutmeetri suurune puidust saun. Tuld oli võtnud leiliruumi kohal pööning. Päästjad avasid katusekonstruktsioonid, et pääseda ligi hõõguvale soojustusmaterjalile, mis kustutati kella 19.32 ajal. Põlengu täpne põhjus on selgitamisel.

9. mail kell 16.13 teatas tähelepanelik inimene, et Perjatsi külas on karjääride pool näha maastikupõlengut. Kohale saabunud päästjad leidsid eest kaks põlenguala ja kustutasid Perjatsi karjääride juures kokku umbes 6 hektarit süttinud pinnast.

10. mail kell 7.56 kutsuti päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Salu tänavale, kus maja läheduses põles leegiga prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu, kuid paberi ja kartongi kogumiseks mõeldud prügikast hävis täielikult.

Lääne-Virumaa

7. mai õhtupoolikul kell 17.58 teatati häirekeskusele tulekahjust Vinni vallas Paasvere külas. Põlengu avastasid juhuslikud mööda sõitjad. Päästjate saabudes põles maja lahtise leegiga ning katus oli juba sisse vajunud. Päästjad suutsid ära hoida tule leviku kõrvalasuvatele hoonetele, elumaja aga hävis täielikult. Kustutustööde käigus leidsid päästjad hukkunu. Esialgsetel andmetel oli tegemist majas elanud 73aastase meesterahvaga. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel ja politsei jätkab juurdlust.

8. mail kell 12.41 märgati Rakveres Maasika tänaval, et eramaja katuse vahelt tuleb suitsu ning seest oli kuulda praksumist. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et põlema oli süttinud maja garaaž, mille sisustus ning katus põlengus hävisid. Tulekahju lokaliseeriti kell 13.38. Elumaja põlengu ajal elanikke kodus ei viibinud ning keegi tulekahjus viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

8. mail kell 20.28 kutsuti päästjad Tapa valda Sääse alevikku, kus garaažide juures märgati metalltünnis prahi põletamist. Tamsalu vabatahtlikud päästjad leidsid eest tuleohutusnõuetele mitte vastava lõkke, mille juurest puudusid esmased tulekustutusvahendid. Päästjad kustutasid ohtliku lõkke.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

8. mail kell 21.00 said päästjad teate tulekahjust Märjamaa vallas Teenuse külas. Tõenäoliselt oli järelevalveta jäetud lõkkest süttinud põlema vana, kasutuseta seisev taluhoone. Päästjate saabudes põles maja lasuleegiga ning osa katusest oli juba sisse vajunud. Tulekahju likvideeriti kell 01.54.