Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. mai

Põhja päästekeskus

Harjumaa

10. mail kell 20.13 saabus päästjatele väljakutse Maardusse, kus Veeru tänaval asuva üheksakordse elumaja neljanda korruse elanikud teatasid, et nende korteris läks laelamp suitsema. Päästjad avasid laekonstruktsioonid ning leidsid tulekolde ripplae vahelt, kus põlesid elektrijuhtmed ning nõukogudeaegne soojustusvill. Põleng liikus sealt edasi ülemise korruse korterisse, kus päästjad samuti põranda avasid, et põlengule piir panna. Tulekolle likvideeriti kell 20.52 ning seejärel kontrolliti edasise ohutuse huvides veel kord üle kõik neljanda, viienda ning kuuenda korruse korterid. Ohtu ei tuvastatud, kuid omanikel paluti olukorda hoolikalt jälgida. Inimesed viga ei saanud ning põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

11. mail kell 03.39 teatati, et Saue vallas Maidla külas põleb aiamaja. Kohale kiirustanud päästjad likvideerisid tulekahju kell 05.16 ning inimesed selles viga ei saanud. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada aiamajakesse paigaldatud metallahjust. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. mail kell 20 käisid päästjad Tartus Lääne tänaval kustutamas põlevat võsaalust ja kolme puud.

Kella 20.56 ajal süttis Tartus J. Kuperjanovi tänaval kortermaja korteri köögis sisselülitatud elektripliidile unustatud puidust lõikelaud. Päästjad eemaldasid leekides põlenud lõikelaua pliidilt. Korteris olnud ratastoolis naine oli suitsu täis ruumidest välja saanud. Korteris ei olnud suitsuandurit ja seade paigaldati seekord päästeameti kulul. Päästjad juhivad tähelepanu, et suitsuandur on eluruumides kohustuslik juba 2009. aastast. Suitsuandur annab tulekahjust varakult märku ning annab võimaluse päästa oma elu ja vara.

Valgamaa

11. mail kell 7.58 ajal süttis Valgas Transpordi tänaval veoauto tagumise ratta peale jäänud ja ülekuumenenud pidurisüsteem. Päästjad jahutasid piduritrumli ning kaugemale põleng ei levinud. Juht hakkas otsima remondivõimalusi.

Viljandimaa

10. mail kell 18.15 avastas juhuslik mööduja Karksi-Nuias järve ääres kulupõlengu. Päästjad kustutasid paarikümnel ruutmeetril põleva kulu veejoaga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. mail kell 11.40 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval põleb prügikonteiner. Päästjad likvideerisid kella 12.05-ks põlengu.

Ahtme linnaosas olid päästjad käinud ka hommikul kell 7.56 kustutamas põlevat papi ja paberi kogumiseks mõeldud prügikonteinerit.

10. mail kell 21.29 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Ringi tänavale, kus poolteist tundi varem oli korteris töötanud gaasiandur. Kuigi gaasilõhna tunda polnud, kutsus korteriomanik kohale päästjad, kes tuvastasid siiski gaasilekke. Kuna katkist gaasikraani kohe parandada ei õnnestunud, suleti trepikojas peakraan ning kutsuti kohale gaasiteenistus.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

10. mail kell 19.38 käisid päästjad kustutamas 4-meetrise läbimõõduga lõket Pärnu linnas Kõpu külas. Päästjad kustutasid järelevalvet lõkke, kus põletati ehitusmaterjali ja prahti.

Saaremaa

10. mail kell 16.50 käisid päästjad kustutamas järelevalvete jäetud lõket Kihelkonna alevikus. Aleviku kalmistu taga põles umbes 30 ruutmeetrit prahti. Päästjad kustutasid lõkke.