Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. mail kell 15.51 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Lõõtsa tänaval asuva elumaja terrassilaudade vahelt tuleb suitsu. Päästjate saabudes oli teataja juba ise vett leidnud ning tulekollet kustutada püüdnud. Päästemeeskond teostas termokaameratega kontrolli ning selle järgselt veenduti, et edasine oht puudub. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada terrassilaudade vahele visatud suitsukonist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

11. mail kell 13.09 käisid päästjad Kanepi vallas Pikajärve külas eemaldamas teelt murdunud liiklust ohustavat pajupuud. Kell 20.41 eemaldati murdunud männipuu teelt Räpina vallas Süvahavva külas.

Kella 18.38 ajal põles Kanepi vallas Saverna külas mahajäetud maja. Päästjate saabudes oli hoone tuld täis. Kustutustööd lõpetati kell 21.13. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Kella 3.30 ajal käisid päästjad samas kohas kustutamas majaga kokku ehitatud kuuris süttinud vana heina.

Tartumaa

11. mail kell 12.46 teatati, et Elva vallas Majala külas põleb pool hektarit kulu. Tulekahju süttis tuleohutust eiravalt tehtud lõkkest lennanud sädemetest. Elanikud kustutasid osa põlengust ise, päästjad lõpetasid kustutustööd kell 13.04. Lõkkepõletajatele selgitati ohutusnõudeid ja neil tuleb hiljem vastust anda menetlusinspektoritele.

Kella 13.36 ajal käisid päästjad Ilmatsalu alevikus Raba teel kustutamas suurt lõket, mis ohustas ümbrust ja mille ohutuse tagamisega juuresolijad toime ei tulnud. Inimestele tehti tuleohutusalast selgitustööd.

Kella 17.20 ajal käisid päästjad Tartus Arhitekti tänaval kustutamas lausleekides põlevat sõiduautot Mercedes Benz C 220. Inimesed viga ei saanud. Auto hävis tules.

Võrumaa

11. mail kell 14.50 teatati, et Võrus Vilja tänaval on kortermajas suitsulõhn ja kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad selgitasid, et häire käivitasid mikrolaineahju liiga kauaks jäetud saiad, mis suitsema läksid. Päästjad rahustasid toitu valmistanud tütarlast ja tema emale anti juhtunust teada. Tõsisemat tuleohtu ei tekkinud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. mail tuli päästjatel Ida-Virumaal välja sõita neljale tulekahjule, kus oli hooletusest või pahatahtlikkusest süüdatud kulu, praht või lõke.

11. mail kell 12.58 märgati Kohtla-Järvel Metsapargi tänaval, et kaks 10-12aastast poissi on metsa teinud lõkke ning plaanivad hakata vorste grillima. Kohale saabunud päästjad leidsid eest järelevalveta lõkke, mille nad ka kustutasid.

11. mail kella 13.59 ajal olid päästjad patrullimas Lüganusel ning avastasid Papli tänaval malmvanni, kus põletati rehve ja vahtplasti. Lähedusest tabati mees, kes päästjaid nähes põlengu kohalt putku pistis. Isik tunnistas, et oli ohtlikud jäätmed süüdanud. Päästjad kustutasid keskkonda ohustava põlengu.

11. mail kell 19.35 oli Kiviõlis Viru tänaval süttinud kulu. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid kululuudade ja ATV kustutussüsteemi abil üle poole hektari põlevat pinnast ja selle sees olevat prahti.

11. mail kell 20.30 teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järvel Endla tänaval põleb mahajäetud garaaž. Päästjad leidsid kohale jõudes eest põleva garaažikatuse ning garaaži ladustatud prahi, mis paarikümne minutiga kustutati. Garaaži omanikku ei õnnestunud kindlaks teha. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

11. mail kell 21.10 sai häirekeskus teate tulekahjust Haljala vallas Ilumäe külas, kus põles puidust kuue korteriga elumaja. Teataja sõnul võis ühes korteris olla inimene. Sündmuskohale sõitsid päästemeeskonnad Rakvere, Tapa, Kunda, Kehra ja Loksa päästekomandodest ning Võsu ja Kolga vabatahtlikud, Rakvere operatiivkorrapidaja ja kiirabi. Päästjate kohale jõudes selgus, et kahekordse puidust kortermaja esimese korruse korter põles lahtise leegiga, leegid olid aknast väljas. Kaitsevarustuses päästjad sisenesid põlevasse majja ja alustasid koheselt võimalike kannatanute otsimise ning tulekahju kustutamisega. Päästetööde käigus leidsid päästjad esimese korruse korterist hukkunu. Esialgsetel andmetel oli tegemist korteris elanud 66-aastase mehega. Päästjad panid tule levikule piiri kella 22.36-ks. Tulekahju täpsemad asjaolud ja tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

12. mai hommikul kell 6.33 teatati, et maja on uuesti süttinud ning päästjad suundusid tegema järelkustutustöid. Põleng lokaliseeriti kell 7.52.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

11. mail kell 16.58 said päästjad teate kulupõlengust Rapla vallas Põlliku külas. Hetkel veel teadmata põhjusel põles metsaalune ning neli ligi kuue meetri pikkust puuriita. Teataja ise alustas koheselt ka kustutamisega, kuid tuli liikus kiiresti metsa suunas. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 18.09.

11. mail kell 17.55 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Rapla vallas Sulupere külas. Põles raiesmik ja jõeäärne võsa ligi hektari suurusel alal. Päästjate hinnangul võis põleng saada alguse inimeste hooletusest, kes ala läbivat jalgteed kasutavad. Tulekahju likvideeriti kell 19.53.