Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. mail kell 18.41 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Virbi tänaval asuva üheksakordse elumaja kolmanda korruse korteri aknast on leegid väljas. Kohale saabunud päästjad sisenesid põlevasse korterisse, elanikke kodus ei olnud. Põleng likvideeriti kell 20.23 ning päästetööde käigus kontrolliti üle ka põleva korteri all ning peal asuvad eluruumid, kuhu põleng õnneks levinud ei olnud. Tulekahjus keegi viga ei saanud, küll aga said veekahjustusi põleva korteri all asunud kaks korterit. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse akulaadija tehnilisest rikkest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

13. mail kell 1.31 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Paldiski maanteel asuva polikliiniku elektrikilbiruum on suitsu täis. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid keldrikorrusel asuvas elektrikilbiruumis juhtmete põlemise ning livideerisid tulekahju kell 02.15. Ruumid tuulutati. Majas viibinud inimesed viga ei saanud ning põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

12. mail kell 13.46 said päästjad teate, et Anija vallas Parila külas on lõkkest süttinud ligi 3 hektari ulatuses kulu. Kõik tulekolded likvideeriti kell 15.12 ning esialgsetel andmetel sai põleng alguse lõkkest, mis tehti paar päeva tagasi, kuid kuna see ei vastanud ühelegi ohutusnõudele ega polnud ka korralikult kustutatud, keerutas salakaval tuuleiil järgnevate päevade jooksul tule uuesti üles ning süütas ka kulu.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. mail kella 13.10 ajal põles Jõgeva vallas Liivoja külas mahajäetud maja teine korrus ja katus. Päästjad kustutasid tulekahu kell 16.49.

Põlvamaa

12. mail kella 13.58 ajal käisid päästjad Põlva vallas Aarna külas kustutamas järelevalveta põlevat lehehunnikut.

Kella 16.41 ajal põletas mees Kanepi vallas Kaagvere külas vana palgihunnikut, kuid ohutust tagada ei suutnud. Tuli levis tuulega hektari ulatuses kulule. Päästjad kustutasid kulu ja palgihunniku. Põletajale selgitati, et iga lõkkesüütaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks. 

Tartumaa

12. mail kella 18.25 teatati, et Elva vallas Mõisanurme külas põleb teeäärne kulu ja põleng ohustab lähedal asuvaid maju. Päästjad kustutasid paarikümnele ruutmeetrile levinud põlengu kiiresti.

13. mail kella 00.31 ajal põles Tartus Aleksandri tänaval parikva Ford kaubiku esiosa, mille päästjad käiskustutiga kustutasid. Juhtunust teavitati omanikku, kes kohale tuli. Juhtumi asjaolude selgitamisega tegeleb edasi politsei.

Viljandimaa

12. mail kell 12.31 kõrbes Põhja-Sakala vallas Reegoldi külas eramu köögis gaasipliidile unustatud toit. Päästjad kõrvaldasid põleva toidu tulelt ja lülitasid pliidi välja. Elanikele selgitati, et toiduvalmistamise ajal ei tohi kaugemale ära minna ja toitu omapäi jätta. Kahjuks puudus ruumidest suitsuandur, mis on kohustuslik juba 2009. aastast.

Võrumaa

12. mail kell 11.20 põles Rõuge vallas Kellamäe külas poolteisel hektaril võsaalune, mets ja vana talu abihoone. Päästjad kustutasid tulekahju ligi tunniga. Päästetöö juhi hinnangul võis tulekahju süttida mõne mööduja hoolimatult visatud suitsukonist või tikust. Päästjad kustuvad olema kuivas looduses lahtise tulega äärmiselt ettevaatlik. Sigaretid ja tikud tuleb korralikult kustutada ning visata sinna, kuhu käib prügi.

Kella 16.00 ajal käisid päästjad Võru vallas Roosisaare külas kustutamas 1000 ruutmeetrile levinud kulupõlengut. Põleng süttis tõenäoliselt elektriposti juures tekkinud juhtmete rikkest.

13. mail kell 1.34 käisid päästjad Antsla vallas Kuldre külas kustutamas kuuride lähedal põlevat järelevalveta lõket.

Lõuna-Eesti pommigrupp

12. mail tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Tõrva vallast Puide külast leitud käsigranaadi ja Jõgeval põllutöödel leitud kaks käsigranaati.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. mail kell 22.03 märgati Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel, kuidas poisikesed süütasid kulu. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest umbes 200 ruutmeetri suuruse kulupõlengu, mis kululuudade abil paarikümne minutiga kustutati. Oletatavaid kulusüütajaid leida ei õnnestunud.

12. mail kella 22.37 kutsuti päästjad Narva Kadastiku tänavale, kus märgati majade läheduses musta suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest põleva külmkapi. Keskkonda ja tervist kahjustav põleng likvideeriti. Kohapeal viibinud isikute tuvastamiseks kutsuti kohale politsei. Täpsemad sündmuse asjaolud on selgitamisel.

13. mail kell 1.08 hakkas gaasiandur tööle Kohtla-Järvel L. Koidula tänaval. Kuigi korteris viibivad inimesed gaasilõhna ei tundnud, tegid kohale saabunud päästjad kindlaks, et gaasitihendi vahelt lekkis ohtlikku ainet. Päästjad sulgesid tihendi ja tuulutasid toa.

Lääne-Virumaa

12. mail kella 9.54 ajal süttis Kiltsis Turu tänaval elumaja. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et majas elanikke ei viibinud. Päästjate saabumise ajaks oli katus juba leekides. Aravete, Koeru, Väike-Maarja päästjad ning Simuna ja Vajangu vabatahtlikud päästjad said elumajapõlengu lokaliseeritud kella 11.07 ajal. 66-ruutmeetrise elamu katus hävis tules täielikult. Omaniku sõnul oli ta hommikul kütnud puuküttepliiti. Kahjuks puudus majas suitsuandur, mis oleks aegsasti tulekahjust märku andnud ja võinud suuremad kahjud ära hoida. Põlengu täpsed asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

12. mail kell 9.08 teatati häirekeskusele, et Järva-Jaani alevis Laial tänaval on põlema süttinud maja. Päästjate saabudes tuli katuse vahelt leeke. Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad kustutasid pööningul olnud tulekahju kella 9.32ks. Tulekahju tekkepõhjust ei ole teada. Inimesi hoones sees ei olnud.

12. mail kell 14.28 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Järva vallas Neitla külas. Põles umbes kahe hektari suurune kõrrepõld. Kohalik talumees tõmbas kultivaatoriga põlengualale ringi ümber ning nii takistati tule edasine levik. Kustutustööd lõpetati kell 14.55.

Pärnumaa

12. mai kell 14.11 teatati häirekeskusele põlengust Kilksama külas asuvas Rääma rabas. Kuna tuul oli tugev ning suitsu ja turbatolmu palju, mõõdeti esialgseks põlengualaks ligi 40 hektarit. Kella 21 paiku teostatud täpsematele mõõtmisetele tuginedes osutus põlengualaks 15 hektarit. Põleng likvideeriti kell 21.58. Täielikuks kustutamiseks käivad päästjad ala kontrollimas veel ka täna.

Raplamaa

12. mail kell 15.33 teatati häirekeskusele, et Eidapere alevikus Eidapere kooli läheduses põles kaks suurt prügikasti. Kohal olnud inimesed suutsid suurema põlengu ise maha saada ning tõmbasid ka prügikastid hoone seinast kaugemale. Päästjad kustutasid prügikonteinerid lõplikult ning kontrollisid ohutuse tagamiseks üle ka hoone fassaadi. Hetkel ei ole põlengu tekkepõhjust teada.