Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-17. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. mail kell 21.20 teatati päästjatele, et neil tuleb kiiresti kohale sõita Lasnamäele, kus Sinimäe tänaval põleb lahtise leegiga mahajäetud hoone. Päästjad tuvastasid saabudes, et majas oli tuld võtnud suurem kogus prahti ning põleng likvideeriti kella 21.38 paiku. Tekkepõhjus ei ole veel selgunud.

14. mail kell 23.19 saabus häirekeskusele teade, et Mustamäel Sõpruse puiesteel asuva viiekordse elumaja üks korter on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad leidsid korterist rösteri, mille peale ladustatud toidupakid olid kuuma käes süttinud. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid ruumid. Inimesed viga ei saanud.

15. mail kell 09.25 teatati, et Pirita linnaosas Lauri teel põleb aia juures elektrikapp. Päästjad tuvastasid saabudes, et lisaks sellele kapile põles elektrikilp ka naabermaja juures, Pajustiku teel. Kohale kutsuti ka elektrikud, kes kappides voolu välja lülitasid ning seejärel said päästjad põlengud kustutada.

16. mail kell 22.57 teatati, et Mustamäel Tammsaare teel asuva elumaja ühes korteris töötab suitsuandur ning levib suitsuhaisu. Päästjad leidsid saabudes korteri, kust suitsu levis ning avastasid sealt toidukõrbemise. Elanik ise magas. Päästjad likvideerisid ohtlikuks kippunud olukorra ning andsid joobetunnustega elaniku tervisekontrolliks üle kiirabile. Lisaks korter tuulutati ning viidi läbi selgitustöö, et selliseid ohtlikke olukordi edaspidi vältida.

Harjumaa
14. mail kell 19.10 teatati häirekeskusele, et Kiili vallas Luige alevikus põleb elumaja vahetus läheduses abihoone. Päästjate saabudes põles abihoone lahtise leegiga ning tulekahjule pandi piir kella 20.22 paiku. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

15. mail kell 15.25 said päästjad väljakutse Saue valda, kus Maidla külas on näha paksu tossu ja tunda plastiku kärsahaisu. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et toss levis lõkkest, kus põletati vanu madratseid ja kušette. Päästjad likvideerisid lõkke.

NB! Lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu, pappi ja paberit. Lõket tuleb valvata ja hoida käepärast tulekustutusvahend – näiteks ämber veega, tulekustuti või veega täidetud voolik. Enne lõkke juurest lahkumist veendu, et see oleks täielikult kustunud. Vajadusel vala lõkkekoht veega üle või kata pinnasega.

16. mail kell 08.61 teatati, et Viimsi vallas Muuga külas tuleb elumaja alt tossu. Teataja sõnul olid nad maja alla kallanud bensiini, et selle abil tappa maja all elavaid sipelgaid. Päästjate saabudes tossu enam juurde tulemas ei olnud, kuid edasise ohutuse huvides kontrolliti kõik veel üle, avati mõned konstruktsioonid ning loputati maja alune veega üle. Inimesed viga ei saanud.

16. mail kell 22.06 said päästjad teate, et Jõelähtme vallas Loo alevikus tuleb ühekordse elumaja katuse alt suitsu. Päästjad avasid saabudes katuse konstruktsioonid, et tulekolle tuvastada ning likvideerisid põlengu kella 23.13 paiku. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse lae ja katuse vahel paiknevatest elektrijuhtmetest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

15. mail kell 12.18 kutsus keskkonnaameti töötaja Mustvee valda Voore külla päästjaid kustutama suurt lõket, milles põles prügi. Voore vabatahtlikud kustutasid keskkonda saastava lõkke.

Kella 19.04 ajal süttis Mustvee vallas Raja külas eramaja katuseroovitus. Päästjad kustutasid roovituse ja kontrollisid ruumide tuleohutust. Kahjuks puudus majas suitsuandur. Esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada pikselöök. Tulekahju tekkepõhjuste ja tuleohutusnõuete täitmise puuduste selgitamisega tegeleb edasi päästekeskuse menetlusinpektor.

16. mail kella 18.17 ajal põles Mustvees Kooli tänaval kõrvalhoone, milles saun ja garaaž, katusealune. Päästjad kustutasid tulekahju ligi tunniga. Tuleohutuse kontrollimiseks avati osa vahelaest.

Põlvamaa

1. mail kell 5.45 teatati, et Põlvas Vabriku tänaval on majas kogu öö olnud kuulda lööke vastu radiaatorit. Asja uurima läinud naaber avastas oma kodus kukkunud ning seina ja radikatoru vahele kättpidi kinni jäänud üle 70aastase naise. Päästjad painutasid kangiga radiaatoritoru seinast eemale ning naise käsi sai vabaks.

Tartumaa

15. mail kell 12.46 teatati, et Tartus Ilmatsalu tänaval asuvas kortermaja korteris pistis laps pea tooli seljatoe vahele ja ei saanud seda enam välja. Päästjad monteerisid pea kättesaamiseks tooli lahti.

Viljandimaa

15. mail kell 17.28 teatati, tulekahjust Viljandi vallas Jämejala küla hooldusasutuse erihooldusmajas. Päästjate saabudes selgus, et süttinud oli madrats ja veidi seina, mille töötajad pulberkustutiga kustutasid. Esialgsetel andmetel oli hoolalune korralikult kustutamata suitsukoni taskusse pannud ning see madratsile pudenedes tulekahju süüdanud.

16. mail kell 14.04 teatati, et Mustla alevikus Seedri tänaval põleb kõrvalhoone, milles garaaž ja puidutöötlemise väikeettevõtte ruumid. Päästjate saabudes oli suurem osa hoonest tuld täis, leegid ohustasid lähedal asuvat elumaja ning pargitud sõiduautot Honda. Kergeid kuumakahjustusi saanud auto teisaldati ning leekide eest kaitsti maja. Kustutustööd lõpetati kell 17.39. Suurem osa kõrvalhoonest hävis. Leekide roaks langes hulk puidutöötlemise masinaid ja garaažis olnud murutraktor. Tulekahju tekkepõhjust hakkavad täna selgitama menetlusinspektorid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. mail kella 11.50 ajal süttis Jõhvi külas Kaasiku tänaval vanametalli kogumisplatsil autoromu. Kuigi kohal viibinud asutuse töötjad püüdsid sõidukit ise kustutada, see siiski ei õnnestunud. Päästjate abil kustutati põleng paarikümne minutiga. Kaubik hävis tules täielikult. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada masina elektrisüsteemist.

14. mail kell 18.49 oli Narvas Tiigi tänaval süttinud kulu. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid UTV abil kokku umbes pool hektarit põlevat pinnast. Kuna tugev tuul ja puudega kaetud ala raskendasid kustutamist, ei saanud kululuudasid kasutada.

14. mail kell 21.54 anti teada, et sealsamas Tiigi tänava ja Kadastiku järve vahel põleb taas kulu. Päästjad kustutasid umbes viie ruutmeetri suuruse tulekolde.

15. mail kell 14.59 teatati häirekeskusele, et Narvas Tallinna maanteel oli suur puuoks kukkunud keset sõiduteed. Päästjad saagisid ohtliku puu maha ning eemaldasid sõiduteelt.

15. mail kell 21.23 said päästjad äreva väljakutse Jõhvi valda Kahula külla, kus teataja sõnul põles tee ääres maja. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest umbes 16 ruutmeetri suuruse lõkke, kus põletati autovaruosi. Lisaks sellele, et lõke ohustas keskkonda, puudusid selle juures ka kustutusvahendid. Omanik kustutas päästjate juuresolekul ohtliku lõkke ise.

16. mail kell 00.50 märgati Jõhvis Jaama tänava kortermajas suitsu. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et ühe korteri köögis oli arvatavasti gaasiseadme ummistunud suitsulõõri tõttu hakanud sulama plastikust laepaneelid. Päästjad veendusid, et suuremat ohtu ei ole ja tuulutasid elamisruumid. Korteris viibinud inimene hingas ohtlikku suitsu sisse ning seetõttu kontrollis kiirabi tema tervise üle.

16. mail kella 11.53 ajal teatas möödasõitja, et Sõtke külas Paemäe tänaval põleb hoone. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest lahtise leegiga põleva kuuri, mis ohustas lähedal asuvaid suvilaid ja puid. 12-ruutmeetri suurune puukuur hävis tules täielikult, kuid päästjatel õnnestus tulelevik teistele hoonetele ära hoida. Kustutustööd lõpetati tund pärast väljakutset.

17. mail kell 00.57 anti häirekeskusele teada, et Narvas A. Daumani tänaval 9-kordse elumaja trepikojas on näha suitsu. Kohale saabunud päästjad leidsid ühe kolmanda korruse korteri ukse tagant põlenud uksemati. Korteri ust keegi päästjatele ei avanud. Kuna oli kartus, et suits võis sattuda korterisse ja kahjustada kellegi tervist, tuli päästjatel appi võtta redelauto. Akna kaudu korterisse sisenenud päästjad tegid kindlaks, et korteris inimesi ei viibinud. Põlengu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

16. mail kella 00.15 ajal süttis Rakveres Tsentrumi ostukeskuse kelder. Suurendatud jõududega reageerinud päästjad leidsid eest majandusruumis süttinud tualettruumi seina ja katuselt tuleva sademe äravoolutoru. Tulekahju lokaliseeriti kella 00.40-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

Möödunud nädalavahetusel leiti Ida-Virumaal 245 erinevat lõhkekeha ning lisaks ka lõhkeainet. Lääne-Virumaale kutsuti pommigrupp kahjutuks tegema kolme suitsukäsigranaati.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

15. mail kell 13.39 said päästjad teate põlengust Saarde vallas Tihemetsa alevikus. Äike oli löönud sisse maha jäetud lauda juhtmetesse ning süüdanud pööningul olnud heinad. Naaber kustutas ise suurema põlengu ning päästjad kontrollisid suitsevad heinad ohutuse tagamiseks üle.

15. mail kell 17.54 vajati päästjaid appi Pärnus asuvasse Realiseerimiskeskusesse. Vares oli lennanud kauplusesse ning tekitas nüüd väljapääsu otsides pahandust. Päästjad püüdsid linnu võrguga kinni ning viisid ta tagasi loodusesse. (Pilte sündmusest ei ole)

16. mail kell 18.39 teatati häirekeskusele põlengust Suur-Jõe tänaval asuvas vanas alajaamas. Maha jäetud hoones põles kokku kuhjatud prügi, mille päästjad kustutasid. Omanikul paluti hoone uksed ja aknad edaspidiste probleemide vältimiseks sulgeda.

Raplamaa

15. mail kell 15.01 said päästjad teate põlengust Kohila alevikus Tööstuse tänaval asuva kortermaja keldris. Päästjate saabudes oli suits levinud üle kogu keldri, kuid trepikotta levinud ei olnud. Suitsusukeldujad kustutasid põlengu ning seejärel asuti tuulutama keldrit, kasutades suitsu väljasuunamiseks ülerõhuventilaatorit. Keldris olnud inimene pääses iseseisvalt välja, kuid ta toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Päästjate esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada elektrisüsteemi rikkest.