Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 07. mai – 08. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

07. mail kell 10:07 sai Häirekeskus teate tulekahjust Nõmme linnaosas Rajametsa tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes, et elumajas oli pliidi alla tehtud tuli, kui selle siiber oli liiga vara suletud, mistõttu hakkas tuppa suitsu tulema. Päästjad avasid siibri ning tuulutasid ruumid, kiirabi vaatas kodus olnud inimese kohapeal üle ning temaga oli kõik korras. Päästeamet tuletab meelde, et kütteseadme siibrit ei tohi liiga vara sulgeda. Vara suletud siibri tõttu tuppa imbuv nähtamatu ja lõhnatu ülimürgine vingugaas on tappev ja seda saab avastada ainult vinguanduri abil. Kütteseadme siibrit ei tohi sulgeda enne kui puud on täiesti ära põlenud. Vingugaasi ohtliku sisalduse aitab tuvastada ruumidesse paigaldatud vinguandur. Suitsuandur vingugaasile ei reageeri.

07. mail kell 22:18 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas Mustamäe teel. Päästjad tuvastasid saabudes kortermaja ühes korteris toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohu ning tuulutasid ruumid. Korteris olnud elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. mail kella 1.30 ajal põlesid Mustvee linnas Tartu tn tühjalt seisva ettevõttele kuuluva hoone eest vana mööbli tükid ja kaubaalus. Päästjad kustutasid põlengu. Tulekahju kohast oli ära jooksnud nooruk, keda põlengu süttimisega seostatakse. Kohal käis politsei.

Põlvamaa

7. mail kella 19.34 ajal käisid päästjad Põlva vallas Mõtsküla külas kustutamas tee ääres süttinud ja kuluheina sisse kukkunud puud.

Võrumaa

8. mail kell 8.13 teatati, et Vastseliina alevikus Ülase tn asuvas elumajas pudenes ahjust tuha välja võtmisel söed põranda vahele ja see süttis. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks ja kustutamiseks põranda konstruktsioone. Tuhal on soovitatav enne selle välja võtmist lasta jahtuda. Küttekolde ees põrandal peab tuleohutuse tagamiseks olema mittepõlevast materjalist plaat, mis ulatub koldesuust 40 sentimeetri kaugusele ja külgedelt 10 sentimeetri kaugusele.

Lõuna-Eesti pommigrupp

7. mail tehti kahjutuks:

  • Valga maakonnast Tõrva vallast Piiri külast leitud kaks 75 mm mürsku ja kaks 105 mm mürsku;
  • Viljandi maakonnast Mulgi vallast Mõisakülast kaevetöödelt leitud 105 mm mürsk;
  • Tartu maakonnast Tartu vallast Vasula alevikust leitud käsigranaat F-1.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

7. mail tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Sinimäe alevikust leitud 18 erineva kaliibriga mürsku.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

7. mail kell 13.58 sai häirekeskus väljakutse Kohila valda Tööstuse tänavale. Korteri aknalaual oli süttinud põlema röster. Päästjad likvideerisid põlengu esmaste tulekustutusvahenditega ning evakueerisid inimesed ventileerimise ajaks suitsu täis korterist. Üks inimene anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Kuna korteris puudus nõuetekohane suitsuandur, paigaldasid päästjad uue anduri.