Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-18. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

16.12 kell 17.00 sõitsid päästjad Kesklinna Pikale tänavale, kust tuli teade teele kukkuvatest jääkamakatest. Päästjad sulgesid tänava jalakäijatele. Samuti anti märku munitsipaalpolitseile, et teavitada vastavaid hoonete omanikke, kelle kohustus on oma katused jääst ja lumest puhtana hoida.

16.12 kell 18.01 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Narva maantee bussipeatuse ääres ripuvad kõnnitee kohal ohtlikud jääpurikad. Päästjad märgistasid ohuala lindiga ning olukorrast teavitati MUPOt.

18.12 kell 02.27 sai häirekeskus teate Põhja-Tallinnast Salme tänavalt, kus teataja oli ärganud oma korteris töötava vingugaasianduri peale. Kesklinna päästjad olid kohal kell 02.36 ning mõõtsid teataja korteris normist kõrgema vingugaasi kontsentratsiooni, kuigi seal polnud gaasiboilerit ega poldud ka ahju köetud eelnevast hommikust saadik. Kontrolliti üle teised majad korterid ning reostuse allikas leiti 1. korruse korterist, kus eelneval õhtul köeti ahju, ent tõenäoliselt suleti siiber liiga varakult. Korterid ja trepikoda tuulutati ning elanikule tuletati meelde, kuidas ohutult ahju kütta. Vingugaasiandurit polnud mitte üheski kontrollitud korteris peale teataja oma.

18.12 kell 06.18 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Paide tänava kortermajas töötab vingugaasiandur ja tunda on ka suitsu lõhna. Kohale tõttasid Kesklinna päästjad, kes mõõtsid 3. korruse korteris vingugaasireostuse. Selgus, et elanik oli unustanud ahju küttes siibri avada ja ahi hakkas suitsu sisse ajama. Korter tuulutati ülerõhuventilaatoriga ja inimest instrueeriti kütmisel siibrit mitte liiga vara sulgema.

Harjumaa

15.12 kell 16.56 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Jüri alevikus Ehituse tänaval põleb paberi ja papi prügikonteiner lahtise leegiga. Assaku päästjad olid kohal kell 17.04 ning kustutasid prügikasti veejoaga kella 17.16ks.
16.12 kell 19.01 said päästjad infot, et Kose vallas Kiruvere külas Paunküla veehoidla ääres põleb statsionaarne haagissuvila. Esimesed päästjad olid kohal kell 19.17, kes likvideerisid põlengu kella 19.32ks. Haagissuvila hävis täielikult. Põlengus keegi viga ei saanud.

17.12 kell 06.17 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Saku vallas Männiku külas Tallinn-Saku-Laagri teel. Teataja oli sõitnud vastu tänavavalgustusposti, mille tagajärjel rippus post ohtlikult üle sõidutee. Nõmme päästjad eemaldasid ohtlikult rippes tänavavalgustusposti ja politsei tegeles edasi sõiduki teisaldamisega. Kiirabi viis autos olnud kaks inimest haiglasse tervisliku seisundi hindamiseks. Kell 07.36 olid päästjad sündmuselt vabad.

17.12 kell 13.06 sõitsid päästjad Rae valda Vaskjala külla Jüri-Aruküla teele, kus auto oli sõitnud vastu puud ning kapoti alt immitses suitsu. Assaku päästjad olid kohal kell 13.14 ning eemaldasid masinalt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Sündmuskohale saabus ka kiirabi ning päästjad abistasid meedikuid kannatanu transpordil kiirabiautosse.

17.12 kell 14.43 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Assaku alevikus Järve teel põleb maja kõrval elektrikilp. Assaku päästjad kustutasid kilbi pulberkustutiga ning teavitasid elektrikuid, kes tegelesid sündmusega edasi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Päästjad käisid kaheksal korral eemaldamas teele langenud puid, seejuures oli neli väljakutset Alutaguse valda.

17. detsembril kell 17.55 teatati suitsust katusel ja ühel korrusel rakendus suitsuandur Narva linnas Linda tänaval. Kontorihoonest olid inimesed väljunud. Päästjad kontrollisid maja üle. Põlenguohtu siiski ei olnud, andur oli rakendunud remonditööde tõttu.

Kell 17.29 helistati häirekeskusesse, et Narva linnas V.Gerassimovi tänaval põleb prügimajas plastikust prügikast. Põleng kustutati kell 17.41.

16. detsembril kell 19.00 tuli häirekeskusesse teada Narva linnas Kreenholmi tänava kortermajas elektriautomaadi juurest tulevast kõrbelõhnast. Päästjate saabumise ajaks korteris olnud vanas elektrikilbis põlengut ei olnud, kuid seade oli soe. Elekter lülitati korterist välja ja omanikul soovitati kutsuda elektrikud.

15. detsembril kell 13.59 sõitsid päästjad Narva linna Vestervalli tänavale, kus kustutasid põlengu puuõõnsuses. Kell 17.55 sõitsid päästjad uuesti Vestervalli tänavale, kus põles laia tüvega puu seestpoolt. Kuna oli oht, et puu võib murduda, teavitati sellest linnavalitsust.

Kell 12.10 teatati Kohtla-Järve linna Oru linnaosas Virmalise tänava kortermaja keldrist tulevast suitsust. Maja keldris põles kolm keldriboksi. Põleng kustutati kella 13.55ks. Põlengu põhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud. Päästjad käisid seitsmel korral eemaldamas teele langenud puid, seejuures oli kolm väljakutset Haljala valda.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul reageeriti ühele pommiähvarduse sündmusele.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

16. detsembril kell 18.26 käisid päästjad Mustvee vallas Tuulavere külas eemaldamas teelt murdunud puud.

17. detsembril kell 19.18 käisid päästjad Põltsamaa vallas Mällivere külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid vabastada liiklust ning eemaldasid teelt purunenud detailid. Kiirabi kontrollis autojuhtidest meeste tervist kohapeal.

Põlvamaa

Alates reede hommikust käisid päästjad Põlvamaal 7 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

15. detsembril kell 17.56 käisid päästjad Põlvas Ringtee tn kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid süttimisohu ja hiljem kõrvaldasid avariilised autod teelt.

Tartumaa

Alates reede hommikust käisid päästjad 10 väljakutsel, mis olid seotud teedele või elektriliinidele kukkunud puudega.

16. detsembril kell 16.44 teatati, et Tartus Anne tänaval on kortermaja prügišahtis lõksus vares. Päästjad tegid torus kangiga ruumi ja vares saadi vabadusse.

Tulekahjus hävis mahukas kõrvalhoone ja elumaja katus.
17. detsembril kell 16.53 teatati, et Kolkja alevikus Sadama tänaval põleb suur kõrvalhoone. Päästjate saabudes oli hoone leekides ja põleng levis sellega kõrvuti ehitatud kahekorruselise tellistest elumaja katuse alla. Kõrvalhoone, kus hoiti küttepuid ja majapidamisasju, hävis tulekahjus. Põlengus hävis ka elumaja katus ja mansardkorrus, esimene korrus sai ulatuslikke vee- ja kuumakahjustusi. Kustutustööd lõpetati öösel kell 3.00. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.
Hommikul kell 9.20 käisid päästjad uuesti süttinud küttepuid kustutamas.

17. detsembril kell 22.30 teatati, et Tartu bussijaamas on pakiautomaadist näha leeke. Päästjate saabudes põles automaadi ühes avatud šahtlis tekstiilmaterjal, mis kustutati.

Valgamaa

Alates reede hommikust käisid päästjad 21 murdunud puudega seotud väljakutsel. Enamuses oli tegu teedele kukkunud puudega, mõnel puhul oli puu lõhkunud elektriliini, mille parandamiseks edastati info elektrikutele.

15. detsembril kella 13.34 ajal eemaldasid päästjad Valga vallas Koobassaare külas pikemalt teelõigult hulgaliselt murdunud puid. Koos teehooldusautoga aidati hangest välja kinni jäänud veok.

16. detsembril kell 8.25 teatati, et Tõrva vallas Koorkülas on sõiduteel metskitsetall. Päästjad leidsid teadmata põhjusel nõrkusseisundis loomakese teelt. Teda turgutati ja viidi alguses teelt eemale metsa. Tall tuli aga tagasi teele ja temaga jäid edasi tegelema jahimehed, kes lubasid looma jahimajja toibuma viia ja süüa pakkuda.

16. detsembril kell 23.57 teatati, et Valgas Oru tänaval põleb saun. Põlengu oli avastanud saunas olnud ja seda hoogsalt kütnud seltskond, kes järsku suitsu märkas. Põlengu levikut püüti lume loopimisega piirata. Päästjad avastasid tulekolded keriseahju juures seina ja lae seest, mida kolletele ligipääsuks ja kustutamiseks avati. Tõenäoliselt süttis tulekahju ülekütmise ja tuleohutusnõudeid eirava keriseahju paigalduse kombinatsioonist.

Viljandimaa

Päästjad käisid alates reedest 8 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid, ühel korral oli väljasõit seotud elektriliinile kukkunud puuga.

16. detsembril kell 17.51 põles Põhja-Sakala vallas Lõhavere külas alajaama katus. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala ning nende silme all põleng sumbus. Esialgsetel andmetel põhjustas tulekahju lahti tulnud ja kõrgepingesisendite vastu vajunud katuseplekk.

16. detsembril kella 20.11 ajal andis Viljandi vallas Loodi teel asuvas eramus vingugaasianduri häire märku mürgistusohust. Selgus, et vingugaas ja suits imbus halva tõmbe tõttu ruumidesse keldris asuva katla korstna ühenduskohast. Kahe vanemaealise elaniku tervist kontrollis kiirabi ja õnneks tõsisemat mürgistust neil ei olnud. Päästjad tuulutasid ruumid. Elanike ülesandeks jäi korstnapühkija kutsumine, et ametimees kütteseadme korrasoleku üle vaataks ning vajadusel parandustöödeks juhised annaks.

Kell 21.33 teatati, et Viljandi vallas Loodi külas blokeeris lumeraskuse all kokku varisenud varikatus elumaja välisukse. Majas elas voodihaige naine, keda käis hooldamas tema tütar. Päästjad vabastasid sissepääsu.

17. detsembril kell 2.47 süütas katki läinud elektriliin Põhja-Sakala vallas Kobruvere külas elektriposti aluse pinnase. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala.

Kell 14.20 teatati, et Põhja-Sakala vallas Vastemõisa külas undab väike elektrialajaam ja sealt tuleb suitsu. Päästjate kohaloleku ajal lülitus alajaamast elekter välja, undamine ja suitsemine lõppes. Rikke selgitamine jäi elektrikute ülesandeks.

Võrumaa

Päästjad käisid alates reede hommikust Võrumaal 7 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid, üks väljakutse 17. detsembril Rõuge valda Harjukülla oli seotud purunenud elektriliinidega. Päästjad piirasid tõenäoliselt voolu all olevale rippuvale liinile juurdepääsu ohulindiga. Olukorra lahendamine jäi elektrikute ülesandeks, kes peagi sündmuskohale jõudsid.

Lääne päästekeksus

Möödunud nädalavahetusel reageerisid päästjad 29 korral raske lume poolt tekitatud ohtude likvideerimistele. Enamik sündmusi oli seotud teedele kukkunud puudega ning maha kukkunud, pinge all olevate elektriliinidega, mis nüüd inimesi ohustasid või põlema süttisid.

Läänemaa

16. detsembril kell 21.49 teatati häirekeskusele, et Haapsalu linnas Koidu külas on läinud põlema väike saunamaja. Arvatavasti korstna ülekuumenemise tõttu tekkinud tulekahjule saadi piir kella 22.22ks, mil tuli enam edasi ei levinud. 3 x 6 meetri suurusest saunamajast hävines 10%, alles jäänud osa sai vee- ja tahmakahjustusi. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 23.39.

Pärnumaa

16. detsembril kell 12.35 teavitati häirekeskust, et Pärnus Raba tänava jäätmejaama angaarist tuleb suitsu. Kuna angaaris hoiti ohtlikke jäätmeid, reageerisid päästjad suurte jõududega. Kella 12.57ks said päästjad suuremad leegid maha ning alustasid konstruktsioonide avamist, et pääseda tulekolletele lähedale ning avasid katust suitsutuulutuseks. Tulekahju lokaliseeriti kell 13.23. Tulekahju sai alguse elektritõukerataste akudest (pilt lisatud), mille päästjad hoonest välja viisid. Sündmus lõppes päästjate jaoks kell 14.32.

Raplamaa

16. detsembril kell 14.40 teavitati häirekeskust, et Kohila vallas Loone külas on pinge all olevad elektriliinid kukkunud eramu võrkaiale ja kuusehekile ning süüdanud ümbritseva. Päästjad ohutuse mõttes lähedale minna ei saanud ning teavitasid ka piirkonna kinnistute omanikke, et elektriliini lähedusse minna ei tohi. Lisaks süttis põlema kaks elektriposti vahet eemal asuv post ning seda ümbritsev maalapp. Põlengud hääbusid ise. Päästjad võtsid appi drooni, et keerulisest olukorrast ülevaadet saada ja elektrikele infot jagada. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 17.01, edasi tegelesid olukorraga elektrikud.