Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14. juuni - 17. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

14.06 kell 16.10 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Linnamäe teel põleb parkimismaja. Teataja oli vastasmajast näinud parkimismaja katuselt suitsu. Väljakutsele reageerisid Lasnamäe päästjad, kes lennutasid õhku drooni põlengukoha tuvastamiseks. Tulekolle leiti parkimismaja katuselt ning sinna saades nähti põlemist katuse serval pleki all. Tulekahju lokaliseeriti kella 16.43ks. Pärast katusekonstruktsioonide avamist ning viimaste tulepesade loputamist oli põleng kella 17.14ks likvideeritud. Suure tõenäosusega sai tulekahju alguse varem tehtud tuletöödest.

15.06 kell 19.46 sõitsid päästjad Haaberstisse Tiskre teele, kus metskits oli jäänud metallaia vahele kinni. Hirv oli elus, kuid ei saanud aia vahelt ise välja. Lilleküla päästjad lasid käiku hüdraulilise leviti, et metallposte laiali suruda. Pärast mõningat pusimist õnnestus hirv kitsikusest kätte saada ja loom läks oma teed. Päästjad painutasid aia tagasi algasendisse.

16.06 kell 01.35 sai häirekeskus teate põlevast sõiduautost Lasnamäel Võidujooksu tänaval. Auto vahetus läheduses olid ka teised masinad. Kesklinna päästjad kustutasid sõiduki kella 01.53ks. Läheduses olnud masinad kahjusid ei saanud.

16.06 kell 17.46 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Raadiku tänava kortermajas on elektrikatkestus ja lift on korruste vahele kinni jäänud koos kahe inimesega. Päästjad sõitsid kohale ning aitasid liftist inimesed välja.

Harjumaa

15.06 kell 17.59 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Soodevahe külas Lennuradari tee ääres põleb suvila ja garaaž, milles on sees balloonid, sealhulgas vähemalt üks gaasiballoon. Teataja sõnul hoones elektrit polnud ning samuti olid kõik inimesed majast välja saanud. Esimesena jõudsid Lasnamäe päästjad, kes nägid leeke abihoone katuse all. Tööd tehti kahes lõigus: Kesklinna lüli sisenes hoonesse tulekollet kustutama ning balloone majast välja tooma ning Jüri lüli alustasid kustutamisega katuselt. Kella 18.24ks põleng lokaliseeriti ning algas konstruktsioonide avamine ning lammutamine. Päästesündmus lõpetati kella 19.06ks. Tõenäoliselt sai tulekahju alguses sellest, kui laps garaažis tikkudega mängis. Tuli piirdus vaid abihoonega ja suvilale endale see ei levinud. Suvilas polnud suitsuandurit. Keegi kannatada ei saanud.

16.06 kell 13.50 ruttasid päästjad Saku valda Jälgimäe külla Murimäe teele, kus auto oli sõitnud kraavi. Sõiduautos oli neli inimest, sealhulgas kolm last. Õnneks ei juhtunud väljasõit suurel kiirusel ning inimesed olid päästjate jõudes kõik masinast väljas. Keegi vigastuste üle ei kurtnud. Auto olevat väikese hoo pealt vajunud kraavi külili. Saue vabatahtlikud päästjad likvideerisid süttimisohu ning abistasid puksiiril sõidukit kraavist välja tõmmata. Kiirabi vaatas inimesed kohapeal üle, keegi hospitaliseerimist ei vajanud.

17.06 kell 05.06 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Niitvälja külas Niitvälja-Kulna teel on auto teinud avarii ja lebab katusel. Esimesena oli kohal kiirabi, kes nägi, et juht oli autost välja saanud. Päästjad eemaldasid masinalt akuklemmid ning sündmusega jäi edasi tegelema politsei ja kiirabi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. juunil kell 22.46 käisid päästjad Narva linnas Kivilinna tänaval kustutamas põlevat niidetud muru hunnikut.

16. juunil kell 17.32 tuli häirekeskusesse teade, et Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Metsapargi tänaval tuleb kortermaja ühest aknast suitsu ja ust ei avata. Päästjad sisenesid korterisse ja viisid ühe elaniku korteri rõdule. Korteris oli hooletu suitsetamise tõttu põlema läinud voodi kõrval olnud prügi. Põleng kustutati, toad tuulutati ja kiirabi viis kannatanu haiglasse. Korteris puudus suitsuandur, mis oleks elanikku õigeaegselt ohust teavitanud.

16. juunil kell 12.35 sõitsid päästjad Narva linnas Tallinna maanteele, kus pargis tuli kustutada 50 ruutmeetril põlenud kulu.

16. juunil kell 11.03 kutsuti päästjad Lüganuse vallas Kiviõli linnas Viru tänava majja, kus mees oli kodus kukkunud ja ei saanud ise püsti. Aidata ei saanud ka naabrid. Päästjad tõstsid mehe põrandalt voodi peale.

Lääne-Virumaa

16. juunil kell 15.40 käisid päästjad Haljala vallas Pajuveski külas eemaldamas teele langenud puud.

14. juunil kell 19.11 käisid päästjad Väike-Maarja vallas Äntu külas eemaldamas teele langenud puud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel 6 väljakutset, neist üks pommikahtlus. Kahjutuks tehti 14 lõhkekeha. 12. juunil tegid demineerijad kahjutuks sõjaaegse miini, mis tuli välja Ida-Virumaal Auvere külas kopratammi lammutamisel. 

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

15. juunil kell 11.55 käisid päästjad Jõgeval Pargi tänaval kustutamas kasutuseta hoone trepialuses põlevat prahti. Samas kohas olid päästjad ka varem prahipõlenguid kustutamas käinud. Hoone omanike esindaja lubas trepialuse kinni müürida, et sinna kõrvalised isikud enam kurja tegema ei pääseks.

15. juunil kell 21.23 teatati, et Põltsamaa vallas Lustivere külas on põllul teelt välja sõitnud, üle katuse käinud ja küljele jäänud auto. Autost välja lennanud juht leiti sõiduki kõrvalt ja päästjad abistasid kiirabi mehega tegelemisel, transportisid ta kiirabiautosse, likvideerisid avariilise sõiduki süttimisohu ja korjasid auto tükid põllult kokku.

15. juunil kell 22.40 teatati, et Põltsamaa vallas Pauastvere külas süttis elektrijuhtmetest tulekahju. Põlengusuitsust hakkasid tööle majja paigaldatud vingu- ja suitsuandur. Kohapeal selgus, et elektrijuhtmetest olid süttinud riided, mida omanik ise kustutas ja majast välja loopis. Ühtlasi lülitas mees välja elektri. Tema tervist turgutas kohapeal kiirabi. Päästjad avasid tuleohutuse kontrollimiseks veidi juhtmete tagust seina ning vaatasid üle pööningu. Omanikule anti juhis enne elektrisüsteemi parandamist elektrit mitte sisse lülitada.

Põlvamaa

15. juunil kella 16.17 ajal süttis Kanepi vallas Mügra külas elektririkkest majas tuba. Õues olnud peremees märkas tulekahju kui akna vahelt hakkas suitsu tulema ning käivitus suitsuanduri häire. Mees piiras tulekahju leviku toas pulberkustutiga ning sulges seejärel õhu juurdepääsu takistamiseks ukse, mille järel tulekahju sumbus. Päästjad leidsid, et ära oli sulanud kaitsmeplokk ja elektrijuhtmed ning osaliselt toa sisustus. Õnneks tuli toa laest läbi ei levinud, milles veendumiseks päästjad avasid veidi toa lage ja eemaldasid katuselt paar eterniittahvlit.

Tartumaa

14. juunil kell 12.57 teatati häirekeskusele, et Tartu vallas Metsanuka külas kukkus 86aastane naine oma kodus ja ei saa enam püsti. Päästjad märkasid appi hüüdvat naist läbi akna, kust neil ka sisse õnnestus pääseda. Päästjad rahustasid naist kuni kiirabi tulekuni, kellele patsient üle anti.
Kell 14.27 käisid päästjad Tartu linnas Märja alevikus bussi ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad aitasid hukkunud juhti sõiduautost kätte saada, eemaldasid teelt purunenud detailid ning katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega. Bussireisijad ja -juht viga ei saanud ning jätkasid teed asendusbussiga.

Kell 18.24 teatati, et Kambja vallas Kavandu külas süttis ATV ning selle ümbruses hakkab põlema minema hein. Päästjad kustutasid tulekahju, sõiduk hävis täielikult.

Kella 20.35 ajal süttis Tartus Tähe tänaval korteri köögis elektripliidi ahjus grillvorstide valmistamisel küpsetuspaber. Põleng oli päästjate saabumise ajaks juba kustunud.

15. juunil kella 16.44 ajal süttis Elva vallas Kalme külas suitsusaun (3x4 m). Elanikud summutasid tulekahju veega, päästjad kustutasid tulekahju lõplikult kell 17.53. Põleng süttis kütteseadme rikkest.

16. juunil kell 1.43 teatati, et Elva vallas Tännassilma külas käis lõkkes plahvatus ning ümbritsevat üheksat noort inimest tabasid põlevad tükid. Neist kuus said tõsisemalt viga. Päästjad ja kiirabi andsid kannatanutele kohapeal esmaabi, tõsisemalt viga saanud läksid täiendavaks kontrolliks kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda. Päästjad ja päästeameti demineerijad kontrollisid peaaegu ära põlenud lõket, kust leiti tõenäoliselt lõhkenud balloon, mille tagajärjel põlevad plastitükid inimeste pihta lendasid. 

Valgamaa

14. juunil kella 15.28 ajal süütas Valga vallas Rampe külas lõkkest lennanud säde puuõõnsuse. Peremees piiras tuld aiavoolikuga, päästjad kustutasid põleva pärnapuu lõplikult. Juhtum näitab kui oluline on lõkke tegemisel arvestada tuule suuna ja tugevusega ning lõket valvata.

Viljandimaa

15. juunil kella 19.53 ajal käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Pilistvere külas kustutamas järelevalveta lõket, kus põles muuhulgas vähesel määral ehitusmaterjale. Välja ilmunud lõkkeomanikule selgitati, et lõkkes tohib põletada ainult puhast puitu ning lõket tuleb valvata. Mees võttis õppust ja lubas ohutusnõudeid edaspidi hoolikamalt täita.

Võrumaa

16. juunil kell 3.58 teatati, et Võru vallas Pindi külas sõitis BMW teelt välja ja käis üle katuse. Päästjad leidsid kraavi põhjast lamava naise, kes kanderaamiga kiirabiautosse viidi. Ühtlasi kõrvaldati avariilise auto tuleoht. Veel olid kohal kolm mees, kes liikusid omal jalal. Üks neist oli tõsisemalt viga saanud ja temaga tegeles samuti kiirabi.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

16. juunil kell 9.15 juhtus Türi vallas Looritsa raudteeülesõidu juures õnnetus, kus sõiduauto sõitis rongile ette. Sõidukis olnud inimene hukkus kahjuks sündmuskohal. Päästjad aitasid avarii teinud sõiduki rööbastelt teisaldada.

Pärnumaa

15. juunil teatas tähelepanelik kodanik, et Pärnus Kuninga tänaval asuva kaevuluugi ümbert on maa ära vajunud. Teataja tundis muret inimeste pärast, kes võivad seda mitte märgata ja ehk sinna sissegi vajuda. Päästjad seadsid inimestele hoiatuseks paika ohutuslindid ning olukorrast teavitati omavalitsust, kes asjaga edasi tegutseb.

15. juuni hilisõhtul kell 22.26 teavitas murelik kodanik häirekeskust, et eakas härra koos koeraga on juba kaua õues ning oma kadunud võtmeid otsides pikka aega söömata ja joomata. Päästjad püstitasid tõmberedeli, et minna läbi praokil akna tuppa ning otsida võtmeid. Paraku võtmeid kuskil ei olnud ning uks avati ettevaatlikult lammutusriistadega nii, et see jäi edasi kasutatavaks. Vanahärra ja tema koer pääsesid ööseks turvaliselt tagasi tuppa.

16. juunil kell 17.17 süttis Pärnus Oja tänaval põlema sõiduauto Volkswagen. Päästjad kustutasid põleva autosalongi kella 18.32ks. Võimalik, et autopõlengu põhjuseks oli süütamine.

Raplamaa

14. juunil kell 23.05 helistas möödasõitja häirekeskusele, kuna oli märganud Kehtna alevikus Katla tänaval asuva pudutööstuse kuivati katuseräästa vahelt tulevat suitsu. Põles umbes 10 x 10 m suurune hoone juurdeehitus, suurde hoonesse tuli õnneks levida ei olnud jõudnud. Tuld oli võtnud ka elektrikilp, mida kustutada koheselt ei saanud, kuna hoones oli veel elekter sees. Õnneks hoidis tulekahju levikut piirides kivisein. Elektrikud võtsid hoonest voolu välja ning päästjad jätkasid kustutamisega. Sündmusele reageerinud Rapla ja Järvakandi kutselised ning Kehtna vabatahtlikud said suurema tule maha suruda kella 23.23ks. Lõplikult saadi tulekahju kustutatud kell 01.00. Päästjate esialgsel hinnangul oli katlas tehtud tuld, kust omakorda oli süttinud katla ees asunud suurem kogus küttematerjali.

16. juunil kell 13.56 ajal süttis Kehtna vallas Eidapere alevikus põlema väike saun. Läheduses asusid nii ait kui kõrvalhoone, elumaja asus õnneks ohutus kauguses. Päästjate saabumise ajaks oli umbes 4x8 meetri suurune saunamaja lausleekides ning see hävis tules kahjuks täielikult. Tules hävis ka kõrval asunud kasvuhoone. Päästjad kaitsesid kõrval asuvat vara ning ka metsa, et tuli sinna edasi ei leviks. Tulekahju kustutati kell 14.37.

16. juunil kell 14.06 märgati Märjamaa vallas Orgita külas olevast saematerjali hunnikust tulevat suitsu. Päästjad jõudsid kohale ning leidsid ümarmaterjali hulgast ühe suitseva kolmemeetrise haavapuu palgi. Puu vintsiti virnast välja ning kustutati. Võimalik, et palgi põlema süttimises on süüdi inimesed, kes ligiduses ujumas käivad ning suitsu tehes hooletud olid.

Lääne-Eesti pommigrupp

Möödunud nädalal reageerisid demineerijad kokku neljale sündmusele.

Vormsilt Hullo külast leiti piirposte otsides käsigranaat, Lääne-Nigula vallast Variku külast niitmise käigus samuti käsigranaat ning Tammiku külast koristamise käigus neli suitsuküünalt. Mäebe külast leiti kraavi kaevamise käigus 8 cm Saksa päritolu miinipildujamiin. Kõik leiud hävitati.