Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. juuni 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

18.06 kell 18.41 teatati häirekeskusele, et Pirital Kose põigul põleb kaks ühekordset mahajäetud maja. Reageerisid Lasnamäe päästjad, kes kustutasid majades sees väikesed tulekolded kella 19.00ks.

19.06 kell 06.42 sõitsid päästjad Mustamäele Akadeemia teele, kus oli toimunud kahe autoga liiklusõnnetus. Üks autojuht sai vigastada, masinaist lekkis vedelikke ning üks sõidusuund oli täiesti kinni. Nõmme päästjad eemaldasid sõidukitelt akuklemmid ja reguleerisid kohapeal liiklust politsei saabumiseni. Samuti kaeti teele valgunud õlid ja kütus absorbendiga. Üks kannatanu viidi kiirabiga haiglasse ja sündmusega jäid edasi tegelema MUPO ja politsei.

Harjumaa

19.06 kell 00.33 teavitati häirekeskust, et Saku vallas Tagadi külas Tallinn-Rapla teel on teataja sõitnud otsa metskitsele. Kokkupõrke tagajärjel hirv hukkus, kuid autojuhiga oli kõik korras. Teataja tõmbas looma korjuse tee äärde, et see uduses hämaruses teistele liiklejatele ohtu ei kujutaks. Saku vabatahtlikud päästjad teavitasid kohale jõudes kohalikke jahimehi, kes tegelesid loomaga edasi ning puhastasid sõidutee liiklusele.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. juunil kell 19.07 kutsuti päästjad Narva linnas Kreenholmi tänavale, kus garaažide juures tegi seltskond lõket. Kuna lõkkeohutus ei olnud tagatud, tegid päästjad selgitustööd ja kustutasid lõkke.

18. juunil kell 16.34 sõitsid päästjad Narva linnas Rahu tänavale liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli sõitnud vastu tänavavalgustusposti ja post oli ohtlikult tee poole kaldu. Päästjad piirasid ala ohutuslindiga ja sündmusest teavitati omavalitsust.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. juunil kell 17.15 teatati, et Põltsamaa linnas Silla tänaval lendas pääsuke kohviku ruumidesse ja ei saa enam välja. Päästjad püüdsid linnu kahvaga kinni ja lasid õues vabadusse.

Tartumaa

18. juunil kell 11.34 käisid päästjad Tartus Jalaka tänaval väikebussi ja mootorrattaga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt purunenud detailid. Mootorrattajuhi viis kiirabi tervisekontrolliks haiglasse.

Kell 16.30 teatati, et Tartus Ropka teel purunes bussi õlivoolik ja teele sattus ligi 10 liitrit õli. Päästjad katsid õlilaigu absorbentainega, olukorrast teavitati linna teehooldusettevõtet.

Valgamaa

18. juunil kell 16.44 teatati, et Valga vallas Sooru külas sõitis traktori teele kukkunud pidurisüsteemi detailile otsa sõiduauto, purunes toitesüsteemi osa ja teele lekkis kütust. Päästjad katsid kütuse absorbentainega.

Võrumaa

19. juunil kell 8.15 teatati, et Võru vallas Meegomäe külas põleb veok. Päästjate saabudes oli näha veoki kasti tagaosast veidi suitsu. Päästjad avasid konstruktsiooni ja leidsid katkise juhtme, mille isoleerimisega tuleoht taandus.

Lääne päästekeskus

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.