Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. november -1. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

30.11 kell 17.52 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Mustakivi teel on kaks autot kokku põrganud ja ühest masinast lekib õli. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 17.57 ning katsid lekke saepuruga.

Harjumaa

30.11 kell 17.45 sõitsid päästjad Saue valda Hingu külla Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla teele, kust oli tulnud teade kolme sõiduki kokkupõrkest. Ühest suitsevast masinast lekkis ka vedelikke. Keila päästjad saabusid sündmuskohale kell 17.58 ja katsid sõiduautost teele valgunud mootoriõli absorbendiga. Keegi kokkupõrkes kannatada ei saanud ja 18.13ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

30.11 kell 19.01 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Ääsmäe külas Tallinn-Pärnu maanteel on veoauto sõitnud teepiirdesse ning Pärnu-poolse sõidusuuna täielikult sulgenud. Kokkupõrke tagajärjel oli veokist hakanud ka kütust lekkima. Päästjad asusid õlireostust likvideerima ning teavitati ka politseid, et antud lõigus liiklust ümber suunata. Kella 19.49ks oli sündmus üle antud politseile, kuid kell 22.13 sõitsid päästjad taas tagasi, et teepiiret veoki kättesaamiseks lõigata. Saku vabatahtlikud sõitsid kohale, kella 23.23ks oli piire ketaslõikuriga lõigatud ja veoauto kätte saadud.

30.11 kell 19.15 said päästjad väljakutse Kuusalu valda Kolgakülla Kolgaküla-Hara teele, kus lumeraskusest teele langenud kaks kuuske takistasid liiklust mõlemal sõidusuunal. Loksa vabatahtlikud käivitasid mootorsae ja kella 19.29ks oli tee taas läbitav.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. novembril kell 11.14 anti häirekeskusele teada tööle rakendunud vingugaasiandurist Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Järveküla tee kortermajas. Päästjad mõõtsid koridori osas väikese reostuse. Kontrolliti ka teisi kortereid, kuid ohtu ei leitud. Korter tuulutati ja paluti välja kutsuda gaasiteenistus. Ühistu esimehele anti ülesanne kutsuda välja ka korstnapühkija.

Lääne-Virumaa

1. detsembril kell 6.18 teatati Kadrina vallas Uku külas teele langenud puust ja sõidutee oli suletud. Päästjad eemaldasid teele kukkunud puu.

1. detsembri varahommikul alates 5.04st käisid Võsu vabatahtlikud päästjad neljal korral Haljala vallas teedelt lumeraskuse tõttu teele kukkunud puid eemaldamas.

30. novembril kell 17.07 teatati Viru-Nigula vallas Aseri alevikus Kesktänaval ohtlikust lumevallist spordihoone sissepääsu katuse kohal. Päästjate saabumise ajaks oli lumevall katuselt alla kukkunud. Hoone esindaja lubas lasta katuse lumest ära puhastada. Kojamees jäi kohapeale ohutust kontrollima.

30. novembril käisid Võsu vabatahtlikud päästjad kolmel korral Haljala vallas ja Kadrina vabatahtlikud päästjad kahel korral Kadrina vallas eemaldamas teele kukkunud puid.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. novembril kell 16.09 käisid päästjad Põltsamaa vallas Tõrenurme külas väikebussi, bussi ja kahe rekkaga juhtunud liiklusavariil. Päästjad aitasid politseil liiklust reguleerida, kõrvaldasid süttimisohu ning eemaldasid teelt avariilistest sõidukitest välja lekkinud vedelikud.

Põlvamaa

1. detsembril kell 6.04 teatati, et Räpina vallas Kikka külas langes murdunud puu sõitvale autole. Inimesed viga ei saanud, päästjad aitasid tee nii puust kui vigastatud esiosaga autost vabastada. Viga saanud sõiduki teisaldati kõrvalteele.

Tartumaa

Alates eile hommikul kella 8.00 käisid päästjad Tartumaal 7 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

Valgamaa

Päästjad käisid 1. detsembril kell 9.05 Tõlliste külas ja kell 9.09 Meegaste külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Viljandimaa

1. detsembril kell 9.22 käisid päästjad Mulgi vallas Sudiste külas eemaldamas teelt murdunud liiklust ohustavat puud.

Võrumaa

Alates eile hommikul kella 8.00 käisid päästjad Võrumaal 11 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid. Kohati oli teelõikudel hulgaliselt lume raskuse all murdunud puid.

30. novembril kell 16.28 teatati, et Rõuge vallas Sänna külas Antsla - Sänna mnt 22. km murdus puu kurvi sõitva auto ette ja sõiduk sattus kraavi. Päästjad vabastasid liiklusohtliku puu teelt. Õnnetusse sattunud auto omanik tellis kohale puksiiri.

Kell 11.13 käisid päästjad Setomaa vallas Napi külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu.

30. novembril kell 11.49 teatati, et Võru vallas Tohkri külas süttis metsas mootorsaan. Ligipääs õnnetuspaigale oli raskendatud, saan kahjuks hävis tules ja päästjatel enam midagi päästa ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

Päästjad käisid eemaldamas raske lume tõttu teedele murdunud puid Harju ja Jausa külas.

Pärnumaa

Möödunud ööpäeva käisid päästjad taas kolmel korral eemaldamas puid, mis lume raskuse tõttu teedele olid kukkunud ning ohustasid liiklejaid. Kõik puud olid Saarde valla teedel.

Raplamaa

Möödunud ööpäeval murdis raske lumi mitmes kohas puid teedele. Raplamaa päästjad sõitsid 14nel korral eemaldama teedele kukkunud puid, mis sealseid liiklejaid ohustasid. Nõlva külas oli teele vajunud lause neli suurt kuuske korraga ning Haimre külla sõitsid päästjad kokku neljal korral.