Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

5.12 kell 00.41 teatati häirekeskusele, et Mustamäel E. Vilde teel põleb kortermaja ees suures metallist maa-aluses prügikastis praht. Nõmme päästjad likvideerisid põlengu kella 00.56ks.

Harjumaa

4.12 kell 10.31 sõitsid päästjad Saku valda Tammemäe külla Männiku teele, kust oli tulnud teade sõiduteel lebavast suurest jääkamakast. Tõdva vabatahtlikud päästjad eemaldasid teelt 0,5m x 0,5m jäärahnu.

4.12 kell 12.14 teavitati häirekeskust, et Raasiku alevikus Roosi tänaval on ühekordne kivimaja suitsu täis ja kuulda on andurite töötamist. Esimeste päästjate kohale jõudes oli hoone tõepoolest suitsu täis ja töötasid nii suitsu- kui ka vingugaasiandur. Elanik oli suitsusest majast väljunud ning oli kiirabi jõudmiseni naabrite juures. Päästjad sukeldusid suitsu sisse ning leidsid tulekolde keldri katlaruumist, täpsemalt metallämbritest katlaruumi põrandal. Päästjad kustutasid põlengu vahtkustutiga, kontrollisid üle esimese korruse ning tuulutasid ruumid ülerõhuventilaatoriga. Eeldatavasti sai tulekahju alguse ämbrites olnud kuumast tuhast, mis süütas kõrval oleva põlevmaterjali. Majas viibinu viidi kiirabiga haiglasse kontrolli.

4.12 kell 14.55 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Ilmatsalu külas Kuusalu-Kursi teel on teele langenud kaks puud ja sulgenud liikluse mõlemal sõidusuunal. Kolga vabatahtlikud päästjad olid kohal kell 15.22 ja eemaldasid puud mootorsaega teelt.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. detsembril kell 23.46 tunti gaasi lõhna Narva linnas Pähklimäe tänava kortermaja trepikojas. Kontrolliti üle kõik maja trepikojad, kuid gaasireostust ei tuvastatud.

Kell 20.57 anti teada Narva linnas Tallinna maantee kortermaja liftist tulevast suitsust ja kärsahaisust. Liftist olid välja jooksnud noorukid. Päästjad kontrollisid lifti üle ja tuvastasid, et noored olid liftis veipinud ning ohtu ei olnud.

Kell 16.27 tuli teade Sillamäe linnas V.Majakovski tänava kortermaja suitsu täis trepikojast. Maja ühe korteri vannitoas oli põlema läinud kuumaõhu puhur. Korteris oli elekter automaatselt välja lülitunud ja omanik kustutas ise põlengu. Ohtu enam ei olnud. Korteris oli suitsuandur, kuid mitte töökorras, sest patarei oli tühi.

Kell 15.20 nähti Narva linnas P.Kerese tänava äärsel tiigil kolme last tiigijääl. Lapsed olid siiski mitte jääl, vaid mängisid tiigi lähedal lumemäel. Päästjad selgitasid lastele jääle mineku keeldu ja ohtusid.

Lääne-Virumaa

4. detsembril kell 20.28 teatati maja hoovis põlema läinud mootorsaanist Rakvere linnas Lennuki tänaval. Päästjate saabumise ajal kustutati põlengut lumega. Päästjad kustutasid saanipõlengu veega ning lekkinud kütus kaeti absorbendiga. Lähedal olnud autod kahjustada ei saanud. Omanik viis saani eemale lagedale platsile.

4. detsembril ja 5. detsembri varahommikul oli Lääne-Virumaa päästjatel kokku 8 väljasõitu lumeraskuse tõttu teele langenud puude eemaldamiseks. Võsu vabatahtlikud päästjad käisid kokku kuuel korral Haljala vallas puid teelt ära lõikamas ja eemaldamas, seejuures olid kolm väljakutset Eru ja kaks Koljaku külla. Ühel korral käisid Kadrina vabatahtlikud Kadrina vallas Viitna külas puid teelt eemaldamas. Täna kell 7.55 teatati Haljala vallas Rutja külas teele langenud puule otsa sõitnud sõiduautost. Auto oli ka viga saanud. Päästjate saabumise ajaks oli auto ära sõitnud, alustati puu eemaldamist.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

5. detsembril kell 6.38 käisid päästjad Jõgeva vallas Kurista külas eemaldamas teelt lume raskuse all murdunud liiklusohtlikku puud.

Põlvamaa

Eile kell 14.42 käisid päästjad Kanepi vallas Voorepalu külas ja 5. detsembril kell 5.32 Saverna külas eemaldamas teedelt lume raskuse all murdunud puid.

Tartumaa

4. detsembril kell 11.33 käisid päästjad Elva vallas Purtsi külas Viljandi – Rõngu mnt 48. km eemaldamas teelt eri kohtadest lume raskuse all murdunud puid.

Kella 19.55 ajal põles Kallastel Oja tänaval elumajade läheduses kuur. Päästjate saabudes ulatusid leegid katusest välja ja kuumusest olid mõranenud kõrval asuva elumaja aknad. Tule levik elumajale õnnetus ära hoida, kustutustööd lõpetati kell 23.05. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Põles juustutehase hooneosa, päästjad hoidsid ära tulekahju leviku kogu tehasele

4. detsembril kell 23.03 teatati häirekeskusele, et Tartumaal Elva vallas asuva juustutehase vaakumpumpade ruumist tuleb suitsu. Tulekahju avastasid töötajad, kes kohe tehase ruumidest evakueerusid. Päästjate kohale jõudes ulatusid leegid 300 ruutmeetrise (10x30) hooneosa katusest välja. Päästjad piirasid tule leviku juustutehase teistele osadele, mis olid põleva hooneosaga kokku ehitatud. Tulekahju lokaliseeriti kell 1.34. Kustutusvesi saadi ettevõtte territooriumil olevast mahutist ja transporditi järjepidevalt juurde 5 kilomeetri kauguselt Rannust. Tulekahju likvideeriti hommikul kell 4.57. Sündmuskohal töötas 11 ühikut päästetehnikat Elva, Annelinna, Otepää, Tartu, Tõrva ja Rõngu komandodest. Hävinud hooneosa detailide laiali tõstmisel oli abis ettevõtte tõstuklaadur. Tulekahju tekkepõhjust uuritakse. Hommikul kell 8.51 läksid päästjad uuesti sündmuskohale, et kustutada konstruktsioonide vahel uuesti suitsema hakanud tulekoldeid.

Valgamaa

4. detsembril kella 10.42 ajal eemaldasid päästjad Valga vallas Hargla ja Koobassaare küla vahelisel teelõigul ligi 40 murdunud puud. Kell 10.50 eemaldati 3 suurt puud Helme – Holdre – Taagepera mnt 22. km. 5. detsembri varahommikul eemaldati murdunud puu Nõuni külas Tatra – Otepää – Sangaste teelt.

Viljandimaa

4. detsembril kell 11.29 teatati elektriliine ohustavatest puudest Mulgi vallas Tilli külas. Päästjatel õnnestus üks ladvaga vastu liini toetunud puu ennast ohtu seadmata eemaldada, teised viltu vajunud puud otseselt liinil polnud. Liinide töökorrasoleku ja ohutuse tagamine jäi elektrikute ülesandeks.

Võrumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Võrumaal 5 väljakutsel eemaldamas teedelt lume raskuse all murdunud puid.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

4. detsembril kella 21.49 ajal eemaldasid päästjad Hellamaa külas lume raskuse tõttu ohtlikult tee kohale vajunud puu.

Pärnumaa

4. detsembril kell 13.37 teavitati häirekeskust, et Pärnu linnas Tammuru külas on elektriliin kukkunud lume raskuse tõttu põllule ning säriseb ja suitseb seal. Päästjad sekkuda koheselt ei saanud, kuna tegemist oli voolu all oleva kõrgepingeliiniga. Päästjad turvasid ohtlikku liini kuni elektrike saabumiseni. Samasugune olukord, kus elektriliinid põllule vajusid, toimus kell 18.33 ajal Saarde vallas Ilvese külas. Ka seal turvasid päästjad ohtlikke ja suitsevad liine, kuni elektrike saabumiseni.

5. detsembril kella 7.32 ajal eemaldasid päästjad Saarde vallas Marana külas kolm suurt puud, mis sõidutee blokeerinud olid.

5. detsembril kell 8.04 teavitati häirekeskust, et Pärnus Savi tänaval on veoauto koormas olnud akud suitsema hakanud. Tegemist oli alusetäie väiksemate akudega, mis otseselt ei põlenud, kuid suitsesid. Päästjad tegelesid esmase kustutamisega ning tõstsid akude maha jahutamiseks ja lõplikuks kustutamiseks aluse autolt maha. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 8.40.

Raplamaa

4. detsembril kell 11.40 Märjamaal Inda külas kukkus suur puu teele ning sulges mõlemad sõidusuunad. Päästjad vabastasid tee liiklemiseks.

4. detsembril kell 16.57 eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Rapla vallas Purku külas.

4. detsembril kell 22.43 teatati häirekeskusele, et Kohila vallas Loone külas põleb alajaam. Kuna alajaam oli voolu all, ei saanud päästjad seda koheselt kustutama asuda. Alajaam asus elumajast vaid kuue meetri kaugusel, seetõttu jäid päästjad maja turvama, kuni alajaam kustus. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 23.21. Edasi tegelevad olukorraga elektrikud.

5. detsembril kell 8.34 teavitas häirekeskust inimene, kes oli Vahakõnnu külas kitsele otsa sõitnud. Päästjad tõstsid hukkunud looma tee äärde ning teavitasid jahimehi. Juht vigastada ei saanud.