Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

5.12 kell 09.38 sõitsid päästjad Nõmmele Männiku teele, kus oli toimunud kahe auto kokkupõrge. Inimesed õnnetuses viga ei saanud, ent masinatest lekkis vedelikke. Nõmme päästjad olid kohal kell 09.46 ning katsid väikese õlilekke absorbendiga.

5.12 kell 23.29 said päästjad kutse Nõmmele Viljandi maanteele, kus mööduv teataja oli näinud maja korstnast tõusmas leeki. Lisaks päästjate teavitamisele koputas tubli mööduja ka maja uksele, et elanikke nähtust teavitada. Õnneks omanik avas ukse ning asus korstnas olnud põlengut kustutama. Nõmme päästjad olid kohal kell 23.37, kes tuvastasid korstnas tahmapõlengu ning kustutasid selle pulberkustutiga kella 23.49ks. Seejärel kontrolliti korsten termokaameraga üle ning edasist põlengut ei tuvastatud. Selgus, et korstnapühkija polnud tolles majas mitte kordagi käinud. Selle teadmise valguses väljastati elanikule küttekeha kasutamise keeld, kuni korstnapühkija on küttesüsteemi ära hooldanud. Majas oli olemas suitsuandur, kuid puudus vingugaasiandur.

Harjumaa

5.12 kell 11.57 teavitati häirekeskust, et Kose vallas Kiruvere külas Paunküla veehoidla peal istub kalamees, kes on läinud vaatamata jääle mineku keelule kalastusõnne proovima. Kose päästjad sõitsid kohale ning proovisid põhiauto vilkurite ning signaaliga mehele märku anda, et ta jää pealt ära tuleks. See ei toonud tulemust ning üks päästja läks jääle, et inimest ära tuua. Kalamees toodi kaldale ja talle selgitati, et jää on veel liiga õhuke, et seal viibida.

5.12 kell 18.06 teatati häirekeskusele, et Raasiku alevikus Tallinna maantee kahekordses kivimajas on tuba pärast kütmist suitsu täis. Teataja leeki ei näinud ja asus ise juba ruume tuulutama, kuid tal soovitati majast päästjate jõudmiseni välja minna. Päästjad olid kohal kell 18.18, kes kontrollisid küttekeha koos korstnaga üle. Tahmapõlengut ei tuvastatud, kuid korsten oli sellegipoolest ummistunud, mistõttu ajaski see suitsu sisse. Elanikul soovitati kiiremas korras korstnapühkija kutsuda enne ahju uuesti kasutamist.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. detsembril kell 7.11 tunti kõrbelõhna Narva linnas Rahu tänava kortermajas. Toidukõrbemise lõhna oli tunda ka trepikojas. Päästjad leidsid korteri, kus elanik oli pannud panni pliidile ja ise magama jäänud. Põlenguohtu ei olnud. Päästjad tuulutasid nii korterit kui ka maja trepikoda.

Kell 5.15 tundsid ülemise korruse naabrid Lüganuse vallas Kiviõli linnas Keskpuiestee tänava kortermajas kõrbelõhna, suitsuanduri heli polnud kuulda. Päästjad kontrollisid kortereid ja tuvastasid toidukõrbemise lõhna esimese korruse korterist. Valju koputamise peale äratati elanikud. Pliidile oli jäetud pann, milles olnud toit oli kõrbema läinud. Korter tuulutati. Kuna korteris puudus suitsuandur, vormistati omanikule lühimenetlusega trahv. Elanikud lubasid suitsuanduri koridori lakke ära paigaldada.

5. detsembril kell 20.04 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Auvere külla Tallinn-Narva maanteele, kus teelt oli välja sõitnud veeldatud lämmastikku vedanud veoauto. Tsisternauto oli kraavis külili. Veokijuht kannatada ei saanud. Päästjad kontrollisid auto üle ning gaasi, kütuse ega muid tehniliste vedelike lekkeid ei leitud.

Kell 18.27 sõitsid päästjad Narva linnas Tallinna maanteele, kus oli toimunud liiklusavarii. Päästjad korjasid teelt kokku klaasikillud, absorbendiga kaeti teele valgunud õli.

Kell 15.45 märgati kortermajast tulevat valget suitsu Lüganuse vallas Kiviõli linnas Keskpuiestee tänaval. Päästjad kontrollisid maja ja korterid üle, tuleohtu ei olnud. Tegemist oli ventilatsioonist tuleva auruga.

Lääne-Virumaa

5. detsembril kell 19.35 tuli päästjatele väljakutse Haljala valda Karepa külla, kus sõiduauto juht ei märganud teele maha kukkunud kuusepuud ja sõitis sellele otsa. Puuoksad tungisid läbi esiklaasi salongi, nii juhi kui kõrvalistuja poolt. Õnnetuses siiski keegi kannatada ei saanud. Päästesündmust kajastas Kunda päästekomando oma Facebooki lehel. Päästjad paluvad olla pimedas metsavahelisel teel ettevaatlikud, sest lumeraskuse tõttu murduvad puud teedele, aga ka elektriliinidele. Ohust tuleb teavitada helistades 112.

Kell 19.30 käisid päästjad Tapa vallas Udriku külas eemaldamas teele langenud suurt puud.

Kell 16.48 teatati häirekeskusele elumaja korstnas tulevast tuleleegist Tapa vallas Savalduma külas. Päästjate saabumise ajal tulesammas korstnast enam ei olnud. Majaelaniku sõnul küttis ta natuke liiga palju. Toimunud tahmapõlengu tõttu lubasid päästjad kasutada küttesüsteemi alles peale hooldust. Päästjad tuletavad meelde, et ohtlikke tahmapõlenguid aitab ära hoida ainult kütteseadmete õigeaegne ja järjepidev puhastamine.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

5. detsembril kell12.10 sattusid Tartus Anne kanali ääres jääpatrullil olevad päästjad juhuslikult õnnetusele, kus läbi talisuplejate augu äärele tekkinud õhukese jää vajus parte taga ajanud hundikoer. Loom ise enam jääle tagasi ei saanud. Pinnaltpäästevarustuses päästja kandis looma tagasi kindlale maale ja ta anti üle kohale tulnud omanikule. Selgus, et koer oli kodust üle aia jalga lasknud.

Kell 12.52 teatati, et Elva vallas Väike-Rakke külas on hulk puid elektriliinile vajunud ja näha on kaarleeki. Päästjad valvasid ohuala, kuid liinile lähemale ei läinud, sest see polnud ohutu. Juhtumi lahendamiseks anti info üle elektrikutele.

Kella 13.58 ajal põles Tartus Ravila tänaval elumaja korstna ja katla vahelises suitsutorus tahm. Õnneks tuli maja külge ei levinud. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust ja andsid juhise enne järgmist kütmist kutsuda korstnapühkija, kes lõõrid puhastaks ja küttseadem ohutuse üle vaataks.

5. detsembril kella 20.42 ajal süttis Elva vallas Kaarlijärve külas eelmisel päeval põlenud laohoones paaril ruutmeetril uuesti hoonejäätmete hunnik, mille päästjad kustutasid.

Valgamaa

5. detsembril kell 14.01 käisid päästjad Valgas Kungla tn kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akult klemmid ning tagasid liiklusohutuse. Välja voolanud vedelikud kaeti absorbentainega.

Kella 20.55 ajal süütas Otepää vallas Arula külas purunenud elektriliin paarist kohast maapinna, mille päästjad lumega kustutasid. Enne seda lülitasid kohale tulnud elektrikud liinist voolu välja.

Viljandimaa

5. detsembril kell 17.49 aitasid päästjad Viljandi vallas Puiatu teel asuvas kortermajas kiirabil ja tütrel pääseda kodus kukkunud 85aastase naise juurde, kes oli jäänud abitult lebama. Selleks avati uks kangiga. Tütrele selgitati, et sellisteks puhkudeks on oluline varuvõtme olemasolu.

6. detsembril kella 4.46 ajal süttis Viljandi vallas Tinnikuru külas väikebuss, mille päästjad kustutasid. Tulekolletele ligipääsuks avati bussi konstruktsioone. Selgus, et seisvas bussis oli soojenduseks tööle pandud soojapuhur, mille rike või ümberminek võis tulekahju põhjustada.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. detsembril kell 19.18 helistas häirekeskusesse autojuht, kelle autosse oli sõidu pealt puu sisse kukkunud ning lõhkunud esiakna ja kriimustanud kapotti. Türi vallas Kädva külas juhtunud õnnetuse asukohas oli veel mitmeid puid, mis iga hetk teele olid kukkumas. Päästjad eemaldasid paar suuremat ja ohtlikumat puud ning autoomanik pöördus kindlustuse poole. Päästjad on sel talvel lume tõttu maha kukkunud puude või elektriliinide tõttu saanud üksjagu väljakutseid ning paluvad liiklemisel olla hetkel eriti ettevaatlikud. Teede ääred on lume raskuse all lookas puid täis ja need võivad murduda, tekitades keerulisi olukordi liikluses.

Läänemaa

5. detsembril kell 12.14 käisid päästjad Haapsalu linnas Uuemõisa alevikus likvideerimas õlireostust, mis kahe sõiduauto kokkupõrke tõttu teele valgus. Päästjad korjasid õli absorbentainega kokku. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

Pärnumaa

5. detsembril kell 10.20 said päästjad kutse Pärnusse Uus-Sauga tänavale. Teataja sõnul oli teisel korrusel asuvas toas põleng ning terve korrus suitsu täis. Majaelanikud evakueeriti esimesele korrusele ning päästjad sisenesid hoonesse, kust tulekahju ei tuvastatud. Seekord oli suitsu tekitanud hoopis lahti tõmmatud ning hoonesse tühjendatud pulberkustuti. Päästjatel jäi üle ruumid ventileerida.

5. detsembril kell 17.37 teavitati häirekeskust, et Pärnus Rüütli tänaval põleb tänavavalgustuslatern. Päästjate jõudes oli lamp põlenud ning alla kukkunud, vähesel määral põles veel juhtmete isolatsioon. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult ning kontrollisid põlengukoha termokaameraga veel ohutuse tagamiseks üle. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 17.57.

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad Pärnumaal kolmel korral, et eemaldada lume raskuse tõttu teedele kukkunud puid. Päästjad on sel talvel lume tõttu maha kukkunud puude või elektriliinide tõttu saanud üksjagu väljakutseid ning paluvad liiklemisel olla hetkel eriti ettevaatlikud. Teede ääred on lume raskuse all lookas puid täis ja need võivad murduda, tekitades keerulisi olukordi liikluses.

Raplamaa

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad viiel korral, et eemaldada lume raskuse tõttu teedele kukkunud puid. Kehtna vallas Põllu külas ja Ellamaa külas sõitsid autod teele kukkunud puudele otsa. Sõiduautod said mõlemal puhul kahjustada, inimesed pääsesid õnneks vigastusteta. Rapla vallas Pirgu külas kukkus maha kõrgepingeliin. Päästjad on sel talvel lume tõttu maha kukkunud puude või elektriliinide tõttu saanud üksjagu väljakutseid ning paluvad liiklemisel olla hetkel eriti ettevaatlikud. Teede ääred on lume raskuse all lookas puid täis ja need võivad murduda, tekitades keerulisi olukordi liikluses.