Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

6.12 kell 21.19 teavitati häirekeskust, et Kristiines Kannikese tänava kolmekordse maja 1. korruse korterist tuleb ohtralt suitsu. Päästjad olid kohal kell 21.23 ja nägid, et korter on täiesti suitsu täis. Seda nähes siseneti korterisse jõuga ning sukelduti suitsu sisse tulekoldeid otsima. Korterist leiti põlev madrats, mis kiirelt kustutati. Seejärel kontrolliti ülejäänud maja, põlenud madratsiga korter ning trepikoda tuulutati ja inimesed lubati tagasi oma kodudesse. Inimesi põlenud korteris polnud, kuid paraku leiti sealt hukkunud koer. Tulekahju täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

7.12 kell 07.52 teatati häirekeskusele, et Mustamäel Kadaka teel põleb surugaasil töötav autobuss. Teataja sõnul bussis inimesi polnud. Reageeriti suurte jõududega, kuna seda ümbritsesid ka teised bussid ning oli suur oht tule levikuks. Õnneks suutsid päästjad siiski hullema ära hoida ning kella 08.03ks oli tulekahju lokaliseeritud ning 08.27ks buss täielikult kustutatud.

Harjumaa

6.12 kell 13.53 sõitsid päästjad Saue valda Allika külla Ruila-Allika teele, kust oli tulnud teade teele langenud kuusest, mis oli sulgenud mõlemad sõidusuunad. Nõmme päästjad käivitasid kohale jõudes mootorsae ning eemaldasid puu teelt. Lisaks langetati auto vintsi abil veel kaks puud, mis olid sealsamas ohtlikult rippes.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. detsembril kell 8.25 teatati teelt välja sõitnud bussist Alutaguse vallas Edivere külas. Bussis olid inimesed sees ja ei saanud sealt väljuda, sest buss oli kaldu ja võis külili vajuda. Päästjad fikseerisid bussi ja aitasid inimesed välja. Keegi viga ei saanud. Kohapeal oodatakse veel rasketehnikat, et buss välja tõmmata.

6. detsembril kell 13.51 anti teada põlema läinud kaubikust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Järveküla teel. Põlengut siiski ei olnud, kapoti all oli suitsema hakanud auto eelsoojendus ja sellest tekkis valge toss. Päästjad lülitasid eelsoojenduse välja.

Kell 13.17 tuli teade reisirongi ja sõiduauto kokkupõrkest Toila vallas Vaivina külas Melgapõllu raudteeülesõidukohas. Sõiduauto juht kannatada ei saanud. Päästjad käisid läbi kõik vagunid, keegi reisijatest samuti viga ei olnud saanud. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Kell 13.11 teatati põlevast prügiveokist Jõhvi vallas Jõhvi külas Kaasiku tänaval garaažiboksis. Päästjate saabumise ajaks lahtist põlemist ei olnud, veoki kastist tuli suitsu ja kohapeal tegeleti kustutamisega. Põleng likvideeriti kella 14.30ks.

Lääne-Virumaa

6. detsembril kell 21.10 käisid Kolga vabatahtlikud Kadrina vallas Arbavere külas eemaldamas teele langenud puud. Päästjad paluvad olla pimedas metsavahelisel teel ettevaatlikud, sest lumeraskuse tõttu murduvad puud teedele, aga ka elektriliinidele. Ohust tuleb teavitada helistades 112.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. detsembril kell 18.15 teatati, et Jõgeval Turu tänaval asuvas jäätmejaamas tünnipõhjas põleb magneesium. Väike põleng kustutati liivaga. Tegemist oli aine isesüttimisega.

Põlvamaa

6. detsembril kell 10.37 käisid päästjad Kanepi vallas Tiido külas eemaldamas teelt lumeraskuse all murdunud puud.

Tartumaa

7. detsembril kell 6.56 teatati, et Kambja vallas Soinaste külas on teel vigastatud kits. Päästjad eemaldasid looma teelt ja temast anti teada jahimeestele. 

Valgamaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Valgamaal 8 väljakutsel eemaldamas teedelt lumeraskuse all murdunud puid.

Suitsuandurite laest eemaldamine oleks läinud kalliks maksma

6. detsembril kella 14.50 ajal süttis Valgas Tulbi tänaval asuvas elumajas elektrisüsteemi rikkest juhtmestik ja edasi vahelagi. Majaelanikust naine märkas põlengut voolu kadumise järel, märkas suitsu ja evakueerus hoonest sugulasest naabri juurde. Kohale saabus tema tütar ja tütremees, kes enne päästjaid pulberkustutitega põlengu levikut edukalt piirasid. Päästjad avasid konstruktsioone ja kustutasid viimased tulekolded kell 16.15.

Tulekahju põhjuseks võis esialgsel hinnangul olla vananenud elektrisüsteemi rike, mis ei pidanud pingele vastu ja ka kaitsmed ei rakendunud õigeaegselt. Kahjuks leidsid päästjad ruumide laest ainult suitsuandurite kinnitusalused, andurid olid teadmata põhjusel laest eemaldatud. Suitsuandurite puudumine oleks võinud lõppeda äärmiselt traagiliselt, kui õnnetus oleks näiteks puhkenud öisel ajal. Õnneks süttis tulekahju päevasel ajal, elanikust naine märkas seda ning sai suitsuga täituvatest ruumidest ise välja. Kella 18.11 ajal käisid päästjad majas uuesti suitsema hakanud saepuru kustutamas.

Viljandimaa

Päästjad käisid möödunud ööpäeval ühel korral Mäekülas ja korra Tipu külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Võrumaa

Päästjad käisid varahommikul Antsla vallas Säre ja Koigu külas eemaldamas teedelt murdunud puid. Koigu külas leiti märke auto sõitmisest vastu teel lebavat puud, kuid ilmselt keegi viga ei olnud saanud ja sõiduk oli teed jätkanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. detsembril kella 13.44 ajal teavitati päästjaid põlengust Väätsa prügilas. Päästjate saabumisel põles leegiga umbes 5 ruutmeetri suurune ala. Kohapealne rasketehnika aitas põlengukoha lahti kaevata ning päästjad kustutasid põlengu kella 17.09ks.

Pärnumaa

Möödunud ööpäeval eemaldasid päästjad teedelt kolm puud ning ühe puu elektriliinidelt.

6. detsembril kell 14.43 said päästjad väljakutse Lääneranna valda Liustemäe külla, kus teataja sõnul oli põlema süttinud elumajaga kokku ehitatud töötuba ja garaaž. Suitsusukeldusvarustuses päästjad sisenesid ühekordsesse eluhoonesse ning tuvastasid lahtise põlemise töötoas. Päästjad kustutasid umbes 40 ruutmeeri suuruse põlengu kella 16.41ks. Tulekahju sai alguse tõenäoliselt elektriseadme rikkest. Inimesed õnnetuse tõttu vigastada ei saanud.

Raplamaa

Päästjad eemaldasid lume raskuse tõttu teedele kukkunud puid kolmel korral. Elektriliinidele kukkunud puid eemaldati Saarepõllu külas ja Salutaguse külas. Palamulla külas sai sõiduauto vigastada teele kukkunud kasepuu tõttu.

7. detsembril kell 11.03 teatati häirekeskusele tulekahjust Rapla vallas Kuusiku alevikus. Rohelisel teel asuval kinnistul oli põlema süttinud maapealne kelder, mis omakorda ühenduses garaažiga. Päästjad asusid koheselt kustutustöödele ning suutsid tulekahjule piiri peale panna kella 12ks. Tulekahju likvideeriti kella 12.27ks. Tulekahju tekkis keldrisse põlema asetatud küünaldest. Inimesed ega kõrvalasuvad hooned viga ei saanud.

7. detsembril kell 23.19 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Laukna külas on põlema süttinud korter. Kolmanda korruse bullerjaniga köetavas korteris oli leek laepaneelide ja korstna vahele läinud ning näha oli põlemist ka korstnalõõris. Päästjad asusid tulekahju kustutamiseks avama konstruktsioone ning tulekahju levikule pandi piir kell 23.52. Lõplikult kustutati tulekahju kella 00.27ks. Põleng sai alguse tõenäoliselt nõuetele mittevastavast küttekoldest, kus kütmise tõttu süttis korstna vahelae lähedal kinni ehitatud osas tolm, vill ja saepuru. Lisaks puudusid elamises töökorras suitsu- kui ka vingugaasiandurid.

Saaremaa

7. detsembril kell 22.52 kiirustasid päästjad Kõiguste külla, kus sõiduauto oli metsoomaga kokkupõrke vältimiseks sõitnud teelt välja vastu puud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu. Kiirabi kontrollis sõidukijuhi tervise üle ning puksiirauto aitab auto ära transportida.