Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

7.12 kell 19.07 teavitati häirekeskust, et Kristiines Rästa tänava korteris on põlema läinud köögikubu. Omanik summutas suuremad leegid käsikustutiga ja päästjad likvideerisid kohale jõudes põlengu. Kubu kustutades põletas üks elanikest oma kätt ja kiirabi viis isiku haiglasse kontrolli. Päästjad tuulutasid ruumid.

7.12 kell 19.25 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Rahumäe teel põleb vana kivimaja, mille ahju oldi päeval köetud. Nõmme päästjad olid kohal kell 19.34 ja majast nähti tõusmas ohtralt suitsu. Majja sisenes suitsusukelduslüli tulekoldeid likvideerima, kellega liitusid Lasnamäe päästjad, et tuld katuselt kustutada. Kella 19.48ks oli tulekahju lokaliseeritud, jätkusid lammutustööd ja kella 20.26ks oli tulekahju täielikult likvideeritud.

7.12 kell 20.15 said päästjad kutse Nõmmele Valdeku tänavale, kus oli näha lahtist põlemist taara vastuvõtupunktis ja selle kõrval paiknevas laoruumis. Päästjad jõudsid kohale kell 20.21, avasid jõuga vastuvõturuumi ukse ning likvideerisid tulekahju. Eeldatavasti sai tulekahju alguse taara sisestusruumi prügikastist, mis levis ventilatsiooni kaudu laoruumi.

Harjumaa

7.12 kell 18.51 sõitsid päästjad Saku valda Metsanurme külla Metsatähe teele, kust oli tulnud teade põlevast kahekordsest puumajast. Reageeriti suurte jõududega, kuid õnneks nägid esimesena kohale jõudnud päästjad, et põleng piirdub vaid kärssava sauna korstnaga. Süttinud oli soojustusvill ja puit 1. korruse sauna laes, mille omanik pulberkustutiga kustutas. Päästjad tegid lae sisse kontrollavamised ja likvideerisid põlengu. Kella 19.37ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. detsembril kell 17.32 anti teada esikus voolumõõtjast tulevast kõrbelõhnast Jõhvi linnas Raudtee tänava eramus. Päästjad lülitasid majast elektri välja ja palusid elektrikud kohale kutsuda, sest maja elektrisüsteemi rikke tõttu olid hakanud kaitsmed sulatama. Majas puudus suitsuandur.


Lääne-Virumaa

8. detsembril kel 8.21 tuli teade Haljala vallas Ilumäe külas teele langenud puule otsa sõitnud sõiduautost ja auto oli lumme kinni jäänud. Võsu vabatahtlikud päästjad eemaldasid puu teelt ja aitasid auto välja. Inimestest keegi kannatada ei saanud.

7. detsembril kell 17.24 teatati Kadrina vallas Kolu külas teele kukkunud suuremast puuoksast, millele oli auto otsa sõitnud. Auto sai selle tulemusena mõned väiksemad kriimud, inimesed vigastada ei saanud ja nad jätkasid teekonda. Puuoks eemaldati teelt. Päästjad paluvad olla pimedas metsavahelisel teel ettevaatlikud, sest lumeraskuse tõttu murduvad puud teedele, aga ka elektriliinidele. Ohust tuleb teavitada helistades 112.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

Suitsuanduri puudumine oleks napilt maksnud mehe elu

7. detsembril kell 22.34 teatati, et Räpina vallas Toolamaa külas põleb hoone. Päästjate saabudes oli kuuriga kokku ehitatud elumaja elutoa aknast näha leeke ning klaasid olid purunenud. Tulekahjust andis teada naabermaja elanik, kes põlengu avastas kui tema hoonest elekter ära läks. Ta selgitas, et põlevast hoonest oli elanikust mees ise välja saanud. Suitsu- ja vingugaasiandur kahjuks hoonest puudusid ja see oleks võinud maksta talle elu. Päästjad piirasid tule leviku kell 23.20, kustutustööd lõpetati kell 00.12. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

7. detsembril kella 11.17 ajal süütas Elvas Kõrre tänaval kapoti alla mootori soojendamiseks pandud soojapuhuri rike matkabussi. Omanik piiras tule leviku poole teise meetri kaugusel asuvale elumajale ja bussi teistele osadele kahe mahuka käsikustutiga. Päästjate saabudes olid suuremad leegid maas, veejoaga kustutai põleng lõplikult.

Kell 13.00 eemaldasid päästjad murdunud puu teelt Elvas Vikerkaare tänaval.

8. detsembril kell 1.25 põles Nõo vallas Meeri külas elumaja kelder. Pääste suitsusukeldujad sisenesid keldrisse, kust leidsid tulekolde, mis kohe kustutati. Elanikust naisele andis kiirabi esmaabi ja talle tuli järgi tütar. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kella 8.25 ajal põles Peipsiääre vallas Koosa külas elumaja korstnas tahm. Päästjad kontrollisid elamu tuleohutust ja õnneks tuli korstnalõõridest välja ei olnud levinud. Elaniku ülesandeks jäi kütteseadmete tuleohutuse tagamiseks korstnapühkija kutsumine. Kütteseadet lõhkuvate ja hoonet ohustavate tahmapõlengute ennetamiseks tuleb seadmeid järjepidevalt hooldada ja puhastada.

Valgamaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Valgamaal kolmel väljakutsel eemaldamas teedelt lumeraskuse all murdunud puid.

Viljandimaa

Eile õhtul ühel ja hommikul ühel väljakutsel käisid päästjad eemaldamas teedelt lumeraskusest murdunud puid.

7. detsembril kell 15.13 käisid päästjad Mustlas Lembitu tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad eemaldasid avariijäänused teelt ja painutasid aia sirgemaks. Inimesed õnnetuses tõsisemalt viga ei saanud, juhid said süüs kokkuleppele.

Võrumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Võrumaal kahel väljakutsel eemaldamas teedelt lumeraskuse all murdunud puid.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

7. detsembril kell 11.33 teavitati häirekeskust, et Türi vallas Kärevere külas põleb majast eraldiasetsev saunahoone. Päästjate saabudes oli umbes 5 x 6 meetrine saunamaja lausleekides. Tõenäoliselt saunaahju kütmisest alguse saanud tulekahju kustutati kella 14.32ks. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

7. detsembril kell 14.29 helistas häirekeskusesse inimene Aravete alevikust Põllu tänavalt murega, et peale ahju tule tegemist on tuba vingu täis. Päästjad läksid kohale ning leidsid eest joobes seltskonna ning suitsu sisse ajava, mittetöökorras pliidi. Päästjad nõustasid kohal viibinud inimesi ning ventileerisid eluruumid.

Pärnumaa

7. detsembril kell 11.25 käisid päästjad eemaldamas Kanaküla teele kukkunud suurt puud, mis lauges kurvis liiklejaid ohustas. Kella 15.17 ajal teavitati Leipste külas kolmes kohas maha kukkunud kõrgepingeliinist, mis nüüd aktiivselt põles. Päästjad turvasid ala, kuni elektrike saabumiseni.

7. detsembril kell 16.17 teavitati häirekeskust tulekahjust Pärnus Rohu tänaval. Kohale saabunud päästjad tuvastasid põlengu hoone külge ehitatud puukuuris. Tuli oli levinud ka maja välisvoodri vahele, mistõttu avasid päästjad ka maja fassaadi ca 1 ruutmeetri ulatuses. Põleng kustutati kella 17.23ks. Tulekahju sai alguse koldest võetud tuha vahetult kuuri seina äärde paigutamisest. 

7. detsembril kell 17.22 said päästjad väljakutse Kavaru külla, kus teataja sõnul oli leekides ca 50 ruutmeetri suurune suvila. Kohapealsed inimesed asusid traktoriga lund lükkama, et päästjad hooneni pääseksid. Päästjate saabumise ajaks oli hoone aga täielikult tulekahjus hävinenud, püsti oli jäänud vaid korsten. Päästjad kustutasid veel põlevad varemed kella 20.51ks. Tulekahju tekkimise põhjust teada hetkel ei ole.

7.detsembril kell 18.33 kiirustasid päästjad Häädemeeste vallas Reiu külas toimunud liiklusõnnetusele, kus olid kaks sõiduautot kokku põrganud. Päästjad eemaldasid autodelt süttimisohu ning katsid õlilekke absorbentainega. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

7. detsembril kell 21.06 said päästjad väljakutse Pärnusse Rähni tänavale, kus oli põlema süttinud kahekordne puidust eluhoone. Päästjate saabumise ajaks oli tuli levinud pööningule ning leegid ulatusid katusest välja. Pererahvas oli majast väljas ning keegi tulekahjus kannatada ei saanud. Tulekahjule reageeris enamus Pärnumaa päästemeeskondi, kuna läheduses asus mitu maja, millel oli samuti süttimise oht. Päästjad kustutasid tulekahju nii katuselt redelautoga, väljastpoolt kustutati maja fassaadi ning suitsusukeldusvarustuses päästjad tegelesid leekide summutamisega ka majas sees. Tulekahju levikule pandi piir kella 23.45ks ning põleng likvideeriti kella 02.11ks. Pärnu komando päästjad käisid varahommikul tegemas hoones järelkontrolli ning termokaameraga maja üle kontrollimas. Midagi ohtlikku rohkem ei tuvastatud. Tulekahju tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

Raplamaa

Päästjad eemaldasid lume raskuse tõttu teedele kukkunud puid kolmel korral. Elektriliinidele kukkunud puid eemaldati Saarepõllu külas ja Salutaguse külas. Palamulla külas sai sõiduauto vigastada teele kukkunud kasepuu tõttu.

7. detsembril kell 11.03 teatati häirekeskusele tulekahjust Rapla vallas Kuusiku alevikus. Rohelisel teel asuval kinnistul oli põlema süttinud maapealne kelder, mis omakorda ühenduses garaažiga. Päästjad asusid koheselt kustutustöödele ning suutsid tulekahjule piiri peale panna kella 12ks. Tulekahju likvideeriti kella 12.27ks. Tulekahju tekkis keldrisse põlema asetatud küünaldest. Inimesed ega kõrvalasuvad hooned viga ei saanud.

7. detsembril kell 23.19 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Laukna külas on põlema süttinud korter. Kolmanda korruse bullerjaniga köetavas korteris oli leek laepaneelide ja korstna vahele läinud ning näha oli põlemist ka korstnalõõris. Päästjad asusid tulekahju kustutamiseks avama konstruktsioone ning tulekahju levikule pandi piir kell 23.52. Lõplikult kustutati tulekahju kella 00.27ks. Põleng sai alguse tõenäoliselt nõuetele mittevastavast küttekoldest, kus kütmise tõttu süttis korstna vahelae lähedal kinni ehitatud osas tolm, vill ja saepuru. Lisaks puudusid elamises töökorras suitsu- kui ka vingugaasiandurid.

Saaremaa

7. detsembril kell 22.52 kiirustasid päästjad Kõiguste külla, kus sõiduauto oli metsoomaga kokkupõrke vältimiseks sõitnud teelt välja vastu puud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu. Kiirabi kontrollis sõidukijuhi tervise üle ning puksiirauto aitab auto ära transportida.