Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. detsember 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

11.12 kell 16.22 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Laagna teel on sõiduauto sõitnud vastu valgusfoori, mille tagajärjel lekib autost vedelikke. Kesklinna päästjad sõitsid kohale ja katsid ca kahe ruutmeetrise õlireostuse absorbentainega.

11.12 kell 16.35 teatati häirekeskusele, et teataja tunneb Mustamäel Sõpruse puiestee korteris ja trepikojas gaasi lõhna. Teataja tuulutas enda korterit, kuid lõhn püsis. Nõmme päästjad sõitsid kohale, kes ei tuvastanud kõnealuses korteris gaasileket. See-eest leiti leke korrus allpool korterist, kus selgus, et köögis asuv gaasikraan lekkis pisut. Elanikul soovitati kiiremas korras kutsuda tehnik väikese gaasilekke likvideerimiseks.

Harjumaa

11.12 kell 12.10 sõitsid päästjad Maardusse Viljapuu puiesteele, kus teataja tundis gaasipliidi juures gaasi lõhna. Muuga päästjad olid kohal kell 12.17 ning mõõtsid detektoriga õhus normist kõrgema gaasi kontsentratsiooni. Ballooni ventiil suleti, ruumid tuulutati ja elanikul soovitati muretseda uus voolik ventiili ja süsteem vahel. Tõenäoliselt lekkiski gaasi just sealt.

11.12 kell 21.41 said päästjad kutse Kuusalu valda Kotka külla Võsu-Kotka teele, kus puu oli langenud teele ning mõlemad sõidusuunad sulgenud. Loksa päästjad eemaldasid puu mootorsaega kella 21.57ks.

12.12 kell 07.44 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Soodevahe külas Tallinna ringteel on toimunud mitu avariid. Päästjad eemaldasid erinevatelt masinatelt akuklemmid süttimisohu välistamiseks ja sündmus anti kella 08.12ks üle politseile.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. detsembril kell 7.24 teatati gaasi lõhnast Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Estonia puiestee kortermaja trepikojas. Hoones puudus tsentraalgaas, kasutati balloonigaasi. Päästjad kontrollisid maja üle, gaasileket ei tuvastatud.

Kell 5.13 teatati tugevast gaasi lõhnast Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Maleva tänava kortermajas. Hoones oli tsentraalgaas. Päästjad kontrollisid üle kõik üheksa korrust, gaasianalüsaatoriga midagi ei tuvastatud.

11. detsembril kell 18.35 teatati suitsu täis koridorist Sillamäe linnas Kesk tänava majas. Päästjad kontrollisid ruumid üle, tulekollet ei avastanud, ruumid tuulutati.

Kell 17.33 tuli päästjatele teade liiklusõnnetusest Toila vallas Pühajõe külas Tallinna-Narva maanteel. Päästjad aitasid ühest autost välja tuua kannatanu ja koera. Täpsem info politseilt.

Kell 17.01 teatati häirekeskusesse majapõlengust Narva linnas Rohelisel tänaval kaubanduskeskuse taga. Teataja sõnul oli kuulda pauku ja tegu võis olla laste lastud ilutulestikuga. Päästjate saabumise ajaks põles hoone garaaži osa lahtise leegiga. Inimesi hoones sees ei viibinud. Kustutustööd lõppesid kell 18.21. Antud hoone on põlenud ka varem. Päästjad tuletavad meelde, et kasutuseta jäetud hooned tuleb omanikul kõrvalistele inimestele sulgeda. Vaid nii saab vältida õnnetusi, aga ka vandaalitsemist ja süütamisi.

Kell 14.58 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Laagna külla Tallinna-Narva maanteele, kus teelt oli välja sõitnud sõiduauto. Päästjad eemaldasid süttimisohu, inimesed kannatada ei saanud.

Lääne-Virumaa

11. detsembril kell 14.37 nähti põlengut Tapa vallas Alupere külas vanas lagunenud kivihoones. Hoones põletati ehitusjäätmeid ja vanu rehve, inimesi juures ei viibinud. Tuletame meelde, et lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, kaableid, plastikut, riideid ja ehitusjäätmeid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega. Lisaks ei tohi lõket kunagi jätta järelevalveta ning enne lõkkekohast lahkumist tuleb veenduda, et see on täielikult kustunud. 

Kell 13.02 tuli päästjatele väljakutse Tapa valda Saksi külla, kus elumaja korstnas põles tahm. Päästjate saabumise ajaks oli põleng kustunud. Päästjad tuletasid elanikele meelde, et korstnat ja lõõre tuleb pühkida igal aastal enne uue kütteperioodi algust, sest igal aastal saab paarsada tulekahju alguse suitsulõõris süttinud tahmast. Kõik taolised põlengud on võimalik ära hoida korstnate ja küttekehade regulaarse puhastamise ja hooldamisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

Täna hommikul eemaldasid päästjad Veia külas teelt murdunud puu.

Põlvamaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Põlvamaal 6 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.
12. detsembril kell 5.31 sõitis Räpina vallas Soohara külas teele langenud puu tõttu kraavi Kia maastur. Inimesed ega auto tõsisemalt viga ei saanud. Päästjad eemaldasid puu teelt ja aitasid auto kraavist välja.

Tartumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Tartumaal 8 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

11. detsembril kell 15.06 teatati, et Tartus Dorpati hotelli läheduses on Emajõe õhukesel jääl kolm last. Päästjate saabumise ajaks olid poisid kaldale tulnud. Nende andmed pandi kirja ja selgitati kool, kus nad õpivad. Kooli informeeriti juhtunust ja päästjad planeerisid sinna vee- ning jääohutusest rääkima mineku.

Valgamaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Valgamaal 10 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid. Üks eilehommikune väljakutse Koikkülla oli seotud murdunud elektriposti ja purunenud sidekaablitega. Info anti edasi kommunikatsiooniettevõttele.

Kahes kohas olid autod purdunud puust mööda põigelda püüdes kraavi sattunud. Viga keegi ei saanud ja autod said pärast kraavist välja saamist teed jätkata.

Viljandimaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Viljandimaal 5 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

11. detsembril kell 12.38 teatati, et Viljandi – Kilingi-Nõmme mnt 56. km sõitis kraavi auto. Päästjad kontrollisid lekke- ja tuleohutust. Kiirabi andis juhile kohapeal esmaabi. Hiljem aidati avariiline sõiduk ratastele ja treilerile.

Kella 12.42 ajal käisid päästjad Mulgi vallas Päigiste külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Kiirabi viis viga saanud naise haiglasse tervisekontrolli. Päästjad kontrollisid lekke- ja tuleohutust ning aitasid auto ratastele ning tagasi teele. Sõiduki teisaldamine jäi omaniku ülesandeks.

12. detsembril kell 6.51 teatati, et Põhja-Sakala vallas Tääksi külas on teele kukkunud ja süttinud elektrikaabel. Juhtunust teavitati elektrikke, kes voolu liinist välja võtsid. Traat tõmmati tee äärde.

Võrumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Võrumaal 6 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

Võru vallas uppus aeraatoriga varustatud tiigil läbi jää vajunud vanem mees

11. detsembril kell 14.45 teatati, et Võru vallas Jeedaskülas on teeäärses tiigis näha läbi jää vajunud uppunud meest. Päästjad tõid ujuva päästelaua abil uppunud 75-aastase mehe kaldale. Uppumispaigas oli jää paksus 2-3 sentimeetrit ning tõenäoliselt takistas paksema jää tekkimist kalakasvatuseks mõeldud tiiki paigutatud töötav aeraator.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

12. detsembril kell 02.47 teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Leedikülas on piimafarmis tulekahju. Päästjad tuvastasid, et farmi osas, kus asus robotlüpsilaut koos kontori- ja teenindusruumidega, põles vahelagi. Tulekahju oli alguse saanud tõenäoliselt katla metallkorstnast, mille ümbert süttisid vahelae konstruktsioonid ning tuuletõkkeplaat umbes nelja ruutmeetri suurusel alal. Tulekahju märgati juba varajases staadiumis ning laiali levida ei jõudnud ja likvideeriti kella 3.47ks. Põlengu all olnud katlaruum sai suitsu- ja veekahjustusi.

Järvamaa

11. detsembril kell 12.36 teavitati häirekeskust, et Järva vallas Järva-Madise külas on elumaja korstnas tahmapõleng. Päästjad sulgesid tule hapnikuta jätmiseks kõik siibrid, lisaks jälgisid temperatuuri korstnas ning kontrollisid ohutuse kindlustamiseks üle ka pööningu ja vaheleae. Korstnapühkija polnud kütteseadmeid hooldamas käinud ning seetõttu palusid päästjad mitte ahju enne tuld teha, kui korstnapühkija on seadmed üle vaadanud ja puhastanud.

Pärnumaa

11. detsembril kella 12.53 ajal kiirustasid päästjad Põhja-Pärnumaa vallas Kangru külas toimunud liiklusõnnetusele. Auto oli Tallinnast Pärnu suunas liikumisel sõitnud teelt välja, maandunud katusele ning hakanud suitsema. Päästjad eemaldasid akujuhtmed ja andsid sõidukis viibinud inimesed tervisekontrolliks üle kiirabile.

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad ohtude likvideerimisele viiel korral. Kolmel korral kutsuti päästjad välja lume tõttu alla kukkunud elektriliinide pärast, kahel korral oli vaja eemaldada teele kukkunud puid.

Raplamaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad viiel korral raske lume tõttu teele vajunud puid eemaldamas.