Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. detsember 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

12.12 kell 18.43 teatati häirekeskusele, et Mustamäel Keskuse tänaval on üks auto sõitnud teelt välja ning katusele maandunud. Õnneks autojuht viga ei saanud, kuid masinast immitses suitsu ja lekkis vedelikke. Nõmme päästjad olid kohal kell 18.49, katsid teele valgunud AdBlue kütuselisandi absorbentainega ning reguleerisid liiklust politsei saabumiseni. Auto omanik tegeles oma sõiduki teisaldamisega edasi.

13.12 kell 02.11 sõitsid päästjad Mustamäele Ehitajate tee kortermajja, kus naabrid olid ärganud kõrbemise lõhna peale. Teataja käis naabri ukse taga, kust lõhna tuli, ent uksekella helistamisele keegi ust ei avanud. Esimesena olid kohal Nõmme päästjad, kes said kiiresti õigesse korterisse sisse. Korter oli suitsu täis, inimesed olid teadvusel ning tegelesid toidukõrbemise tagajärgede likvideerimisega. Päästjad saatsid nad turvalisuse huvides korterist välja ning kiirabi vaatas nad kohapeal üle, kuna suitsu sees viibiti omajagu aega. Päästjad likvideerisid toidukõrbemise, tuulutasid korteri ja trepikoja ning kontrollisid üle ka teised maja korterid. Toidukõrbemisega korteris leiti defektne suitsuandur, mistõttu polnud see kõrbemise peale tööle rakendunud.

Harjumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Harjumaal lumeraskusest teele ja elektriliinidele langenud puid eemaldamas 20 korral. Enamik väljakutsetest viis päästjaid puid saagima Kuusalu valda.

12.12 kell 11.19 sõitsid päästjad Rae valda Soodevahe külla Tallinn-Lagedi teele, kus oli toimunud liiklusõnnetus kaubiku ning veoauto vahel. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 11.27 ja eemaldasid masinatelt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Inimesed said omal jõul masinatest välja ja kiirabi vaatas nad kohapeal üle.

12.12 kell 12.59 teavitati häirekeskust, et Raasiku vallas Kalesi külas Lagedi-Aruküla-Peningi teel on Peugeot sõitnud küljelt sisse sõiduautole Volkswagen. Kokkupõrke tagajärjel inimesed viga ei saanud, ent sõidutee oli ühe auto poolt osaliselt takistatud ning autojuppe täis. Kehra päästjad puhastasid tee autoosadest, tõmbasid masina tee äärde ning omanikud tegelesid autode teisaldamisega edasi.

12.12 kell 19.19 said päästjad teate töötavast suitsuandurist Kehra linnas Paberi tänava kortermaja korteris. Kehra päästjad olid kohal kell 19.27. Selgus, et andur oli rakendunud toas suitsetamise ning pliidist välja võetud kuuma tuha tõttu. Viimast neist hoidis elanik pliidi ees plekist kausis ning tuhk oli nii kuum, et hõõgus. Mis veel, elanik kuivatas küttepuid pliidi praeahjus ja pliidi kohal kuivatati riideid. Päästjad selgitasid elanikule, et ahju sisemus ei ole õige koht küttepuude kuivatamiseks ning samuti ei tohi kuuma tuhka hoiustada lähedal muule põlevmaterjalile. Küttepuud tõsteti ahjust välja ning kuum tuhk viidi õue jahtuma.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. detsembril kell 21.52 sõitsid päästjad Narva linnas A.Puškini tänaval toimunud liiklusõnnetusele. Päästjad likvideerisid autode süttimisohu. Täpsem info sündmuse kohta politseilt. Päästjatel oli ööpäeva jooksul kokku 4 väljasõitu liiklusõnnetustele.

Kell 13.12 käisid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Põhja allee kortermaja liftist vanemat naist välja aitamas.

Lääne-Virumaa

Ööpäeva jooksul käisid päästjad kokku 8 korral eemaldamas teele langenuid puid. Väljasõitudest 5 olid Haljala valda ja 3 Kadrina valda.


12. detsembril kell 19.16 tuli teade sõiduauto põlengust Vinni vallas Lavi külas. Teataja sõnul oli ta just sõitmast tulnud ja auto põles leegiga. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed põlengu lumega kustutanud. Põles auto mootor. Päästjad eemaldasime akujuhtme ja kontrollisid termokaameraga. Ohtu enam ei olnud.

Kell 18.38 vajas abi Väike-Maarja alevikus Tare tänaval kodus kapi ja voodi vahele kukkunud eakas mees. Päästjad avasid maja ukse ja aitasid mehe kiirabiautosse tõsta.

Kell 16.32 vajas abi Viru-Nigula vallas Kunda linnas Loode tänaval kodus kukkunud eakas naine. Lapselaps ei jaksanud teda üles aidata. Päästjad aitasid vanainimese püsti.

Päästjad sõitsid päeva jooksul Viru-Nigula valda Aasukalda külla, Haljala valda Rutja külla ja Tapa valda Näo külla appi kiirabiautodele, mis olid lumme kinni jäänud.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Lõuna-Eestis 79 väljakutsel, mis olid seotud lumeraskuse all murdunud puudega. Enamuses tuli eemaldada teedele kukkunud puid, mõni väljakutse oli seotud ka elektri- või sideliinidele kukkunud puudega. Kõige rohkem oli väljakutseid Valgamaale – 27. Tartumaale oli 18, Viljandimaale 12, Põlvamaale 12, Võrumaale 9 ja Jõgevamaale – 1 väljakutse. Mõnes sündmuspaigas pidid päästjad väljakutse aadressi teelõigul eemaldama puid mitmes erinevas kohas.

Põlvamaa

12. detsembril kella 18.38 ajal sai Põlva valas Kosova külas viga murdunud puu vastu sõitnud buss. Päästjad eemaldasid takistuse teelt. Juht organiseeris endale ise abi järgi.

Kell 23.26 teatati, et Kanepi vallas Veski külas on purunenud elektriliin süüdanud kuluheina. Liinist lülitati elektrikute abil vool välja ja päästjad kustutasid paar tulekollet.

Tartumaa

12. detsembril kell 18.47 teatati maasturi ja põdraga juhtunud liiklusavariist Tartus Pihva külas Kirbu teel. Päästjad aitasid hüdraulilise tõstukiga auto üles tõsta, et hukkunud põtra auto alt kätte saada. Viga saanud auto teisaldamise korraldamine jäi juhi ülesandeks.

Valgamaa

13. detsembril kell 8.32 teatati, et Valga vallas Lüllemäe külas on purunenud elektriliin maha kukkunud ja süttinud põlema. Vool oli liinis sees ja päästjad pidid jääma distantsile. Juhtunust teavitati elektrikke, kes olukorra lahendamiseks kohe kohale sõitsid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad eemaldamas 11 puud, mis lume raskuse tõttu teedele olid kukkunud. Lisaks käidi turvalisust tagamas ka kolmel korral, kui elektriliinid maha vajunud olid ning sädemeid pildusid.

12. detsembril kell 21.38 palusid kiirabiarstid päästjaid appi Tori valda Aesoo külla, kus kahel inimesel oli bensiinigeneraatoriga ühes ruumis viibimisest halb hakanud ning nad olid saanud mürgistuse. Generaator oli toas töötanud kolm tundi ning päästjad mõõtsid ruumides väga kõrge vingugaasireostuse. Ruumid ventileeriti ülerõhuventilaatoriga.

Raplamaa

Möödunud ööpäeval eemaldasid päästjad teedelt 15 puud, mis sinna raske lume tõttu kukkunud olid. Kella 14.24 ajal teatati aga häirekeskusele, et Märjamaa vallas Naistevalla külas on puu kukkunud koolibussi peale. Bussis olnud seitse õpilast vigastada ei saanud. Päästjad saagisid puu tükkideks, vabastasid bussi ning liiklus teelõigul taastati.

Saaremaa

12. detsembril kell 14.00 teatati häirekeskusele, et Kuressaares Ida tänaval asuvas elumajas on tööle hakanud vingugaasiandur. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid mõõteseadmete abil vingugaasireostuse 88 ppm. Vingugaas oli tuppa imbunud, kuna ahjusiibrid olid peale kütmist liiga vara suletud. Päästjad ventileerisid eluruumid ja andsid inimesele õpetussõnu õigete kütmisvõtete kohta.

12. detsembril kell 21.10 said päästjad väljakutse Kuressaarde Tallinna tänavale, kus naaber tundis kõrvalkorterist tugevat suitsuhaisu ning vingu tulevat. Päästjad kontrollisid korterit ning tuvastasid korteris lahtise uksega küdeva ahju, mida pole korstnapühkija kontrollinud ning millel puudus tõmme. Päästjad kustutasid ahjus olnud põlevmaterjali veega ning selgitasid korteriomanikule, et enne ahju tuld teha ei tohi, kui korstnapühkija pole küttekoldeid hooldamas ja kontrollimas käinud.