Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. detsember 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

13.12 kell 13.27 teavitati päästjaid, et Kesklinnas Valli tänava korteris kurdavad inimesed kehva enesetunnet ja kahtlustavad selles gaasileket. Inimesed liikusid korterist õue, Lilleküla päästjad saabusid kohale ning mõõtsid nii trepikojas kui ka helistaja korteris normist kõrgema gaasireostuse. Kontrolliti üle ka maja teine trepikoda ning ümberkaudsed korterid. Leke tuvastati helistaja ja naaberkorteris, kel mõlemal olid gaasiboilerid. Elanikele väljastati gaasiseadme kasutamise keeld, kuni hooldusfirma tehnik on seadmed üle kontrollinud. Kiirabi vaatas kohapeal üle ühe vingugaasimürgistuse kahtlusega korteris viibinu. Helistaja korteris puudusid nii suitsu- kui ka vingugaasiandur.

Harjumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Harjumaal lumeraskusest teele ja elektriliinidele langenud puid eemaldamas 8 korral. Enamik väljakutsetest viis päästjaid puid saagima Kuusalu valda. Üksikud väljakutsed laekusid ka Loksalt ning Raasiku, Kuusalu ja Jõelähtme valdadest.

13.12 kell 09.32 sõitsid päästjad Viimsi valda Muuga külla Õli tänavale, kust oli tulnud teade põlevast pumbaruumist tööstusterritooriumil. Reageeriti suurte jõududega: väljakutsele alustasid sõitu seitsme erineva kutselise ja vabatahtliku päästekomando meeskonnad. Esimesena kohale jõudnud Muuga päästjad nägid aga, et puudub laiem tulekahju leviku oht ning enamik päästeressursist annulleeriti. Kohapeal saadi kokku ala töötajatega, kes informeerisid päästjaid õigetest protseduuridest pumba välja lülitamiseks. Lahtist leeki polnud, päästjad lülitasid pumba välja ning ruumid tuulutati ülerõhuventilaatoriga. Kella 09.49ks olid päästetööd lõppenud.

13.12 kell 18.03 teatati päästjatele, et Kose vallas Raveliku külas metsatukas on elektriliinid maha kukkunud ja liinide all on näha põlevat metsa. Kose päästjad olid kohal kell 18.13 ning nägid metsa all umbes kahe ruutmeetrist põlemist. Maha langenud liinidest teavitati ka elektrikuid, kes eemaldasid liinidest voolu. Päästjad kustutasid ära üksikud tulekolded, misjärel anti sündmus üle elektrikutele.

13.12 kell 22.00 said päästjad kutse Maardusse Ringi tänavale, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Muuga päästjad olid kohal kell 22.13 ja alustasid ühte autosse jäänud juhi masinast hüdrauliliste töövahenditega välja lõikamist. Kella 22.32ks saadi kannatanu sõidukist välja ning anti üle kiirabiarstide hoole alla.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ega teedele langenud puude eemaldamisi ei olnud.

Lääne-Virumaa

Ööpäeva jooksul käisid päästjad kokku 14 korral eemaldamas teele langenuid puid. Väljasõitudest 10 olid Haljala valda, kaks Vinni ja kaks Tapa valda. Kahel korral toimus sõiduauto otsasõit teele langenud puule. Inimesed kannatada ei saanud. Päästetöödel käisid kutselised ning Võsu ja Roela vabatahtlikud päästjad.

13. detsembril kell 19.49 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Salla külla, kus teelt olid välja sõitnud kaks sõiduautot. Päästjad likvideerisid autode süttimisohu ja tõmbasid ühe auto kraavist välja. Kiirabi töötajad vaatasid kannatanud üle.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Lõuna-Eestis 76 väljakutsel, mis olid seotud lumeraskuse all murdunud puudega. Enamuses tuli eemaldada teedele kukkunud puid, mõni väljakutse oli seotud ka elektri- või sideliinidele kukkunud puudega. Kõige rohkem oli väljakutseid Tartumaale – 20, Võrumaale oli 17, Valgamaale 16, Viljandimaale 12, Põlvamaale 10 ja Jõgevamaale 1 väljakutse. Mõnel väljakutsel pidid päästjad eemaldama puid eest juba sündmuskohale jõudmiseks.

Põlvamaa

13. detsembril kell 14.10 teatati, et Põlvas Kesk tn on koolimaja wc-s suits. Päästjad leidsid aknalaualt põlenud paugutid, tõsisemat tuleohtu õnneks ei olnud tekkinud. Ruumid tuulutati.

Tartumaa

13. detsembril kell 14.43 käisid päästjad Luunja vallas Pilka külas veokiga juhtunud liiklusavariil. Päästjad tagasid tuleohutuse, sulgesid lekke ja kogusid kokku paarkümmend liitrit välja voolanud kütust.

Emajõest päästeti läbi jää vajunud 51-aastane mees, politsei otsib kadunuks jäänud 76-aastast naist

13. detsembril kell 16.41 teatasid möödujad, et Tartus Emajõel on Sõpruse silla all kuulda appihüüdeid ja jääl näha meest. Päästjad leidsid paarikümne meetri kaugusel kaldast läbi jää vajunud 51-aastase mehe, kes õnnestus kätte saada ja kaldale tuua. Päästjateni jõudnud esialgse info järgi oli läbi jää vajunud ka 76-aastane naine, kuid teda päästjatel leida ei õnnestunud. Õnnetuse asjaolusid ja võimaliku kadunud naise otsimist korraldab edasi politsei. 

13. detsembril kell 17.13 teatati Tartus Turu tänaval vingugaasimürgistuse nähtudega inimesest. Noormees tundis pearinglust ning krampe. Päästjate mõõtmiste tulemused näitasid gaasireostuse tasemeks 250 ppm-i (info www.vingugaas.ee - 200 ppm 2-3 tunni jooksul tekib pulseeriv peavalu, uimasus, väsimus, ärritunud olek, iiveldus; 300 ppm 1 kuni 2 tunni jooksul tekib oksendamine, uimasus, tahhükardia, peavalu, minestustunne, ärritunud olek ja nägemishäired). Korteri vannitoas oli kasutatud gaasiboilerit, kuid lekke täpsemat põhjust ei õnnestunud päästjatel selgitada. Püstakus suleti gaas ning mürgistusoht taandus. Kohale tulid gaasiavarii spetsialistid, kuid gaasireostuse põhjuse lõplik selgitamine ja remonditööde korraldamine jäi ühistu organiseerida. 

14. detsembril kell 5.04 teatati, et Elvas Vikerkaare tänaval sõitis auto vastu teele kukkunud puud. Päästjad eemaldasid puu, auto sai teed jätakata.

Valgamaa

13. detsembril kella 10.29 ajal teatati häirekeskusele Valga vallas Koobassaare külas Koobassaare - Rebasemõisa küla 2 km. kukkunud puudest. Päästjad eemaldasid poolekilomeetriselt lõigult ligi 40 puud.

Võrumaa

13. detsembril kell 18.14 teatati Võru vallas Sõmerpalu külas sõiduauto ja metskitsega juhtunud liiklusavariist. Päästjad aitasid hukkunud kitse auto mootori alt kätte saada. Selleks kasutati pneumaatilisi tõstepatju.

14. detsembril kell 6.53 teatati, et Võru vallas Juba külas on teel murdunud puu. Päästjad lõikasid teel sündmuskohale eest puid ja kohale jõudes leidsid peale puu eest ka kraavi sõitnud auto. Puu eemaldati ja auto aidati tagasi teele.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad taas eemaldamas lume raskuse tõttu teedele kukkunud puid ning kustutamas maha kukkunud elektriliine- ja poste. Kõige enam reageeriti sündmustele Raplamaal, kus eemaldati 6 puud ja kustutati elektripost, Pärnumaal reageeriti kuuele sündmusele ning Järvamaal kahele sündmusele.

Järvamaa

13. detsembril kell 23.43 kiirustasid päästjad Paide linna Kriilevälja külla, kus kiirabi oli kutsutud vingugaasi mürgistustunnustega inimesele. Päästjad tuvastasid korteris köetud ahju, millel söed veel all, kuid siiber liiga vara kinni pandud. Vingugaasi reostuseks mõõdeti eluohtlikud 200 PPM-i. Korteris olnud mõlemad elanikud olid alkoholijoobes. Päästjad ventileerisid elaniku vastuseisust hoolimata eluruumid ning said vingugaasi näidu nulli. Majas puudus vingugaasiandur ning ka suitsuandur ei olnud töökorras.

Pärnumaa

13. detsembril kell 19.56 said päästjad väljakutse Pärnusse Riia maanteele, kus kaupluse väliseinal olev reklaam särises ja põles. Päästjad kasutasid redelautot, et tõusta reklaamsildini ning otsida põlengu põhjust. Põleng oli alguse saanud harukarbist. Päästjad lülitasid elektri välja ning eemaldasid reklaamtahvli. Edasist ohtu ei olnud ning olukorda asuvad lahendama elektrikud.