Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. detsember 2023

Põhja päästekeskus


Tallinn

14.12 kell 15.05 said päästjad teate Põhja-Tallinnast Telliskivi tänavalt, kus kolmekordse puitmaja elanik nägi oma trepikojas ohtralt suitsu ning kuulis ülemise korruse korteris töötavat suitsuandurit. Selgus, et suitsu tuli 2. korruse korterist, mille elanik parasjagu kodus polnud. Kesklinna päästjad olid kohal kell 15.13 ning sisenesid suitsu täis korterisse läbi akna. Samal ajal toimetati teiste korterite inimesed majast välja. Suitsusukeldujad leidsid korterist põleva diivani, mis kustutati veejoaga. Maja korterid ning trepikoda tuulutati ning kella 16.28ks oli tulekahju likvideeritud.

14.12 kell 17.48 sõitsid päästjad Lasnamäele Tartu maanteele, kus põles parklas sõiduauto Peugeot. Objekti töötajad oli ise suuremad leegid tulekustutitega maha surunud ning Kesklinna päästjad likvideerisid põlengu vahtkustutiga. Tõenäoliselt sai põleng alguse sõiduki tahmafiltrist, mis levis edasi salongi. Kella 18.30ks oli sõiduk täielikult kustutatud.

14.12 kell 18.34 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Kopli tänava korteris töötab vingugaasiandur ning teataja nägi köögis asuva gaasikatla tagant viivuks leeki. Teataja lahkus korterist ning päästjad olid kohal kell 18.39. Päästjad ei tuvastanud mõõteriistadega gaasireostust, kuid keerasid siiski korterisse viiva gaasikraani kinni. Katlal oli tehniline rike ning omanikul paluti kohale kutsuda tehnik gaasiseadme kontrollimiseks.

15.12 kell 02.19 sõitsid päästjad Lasnamäele Betooni tänavale, kust oli tulnud teade põlengust tööstushoones. Reageeriti suurte jõududega: kohale sõitsid kaheksa erineva kutselise ja vabatahtliku päästekomando meeskonnad. Esimesena kohale jõudnud Lasnamäe päästjad nägid leeki tõusmas hoone katusest. Hoones olnud inimesed olid majast välja tulnud. Kui päästjad hoonesse sisse said, siis põleng leiti hoone vahelaest. Täpsemalt põles plastikust vihmavee äravoolutoru, mille all olev paneel oli samuti süttinud. Põlengule pandi piir kella 03.27ks. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud.

Harjumaa

Saue vallas Kaasiku külas hukkus elumaja tulekahjus inimene

14. detsembril kell 21:32 sai häirekeskus teate ühekordse eramaja põlengust Harju maakonnas Saue vallas Kaasiku külas. Teataja sõnul elas hoones inimene ja maja oli lausleekides. Läheduses teisi hooneid ei olnud.
Esimesed päästjad olid kohal kell 21.40 ja nägid, et puumaja põleb lahtise leegiga. Kustutustöödega alustasid sündmuskohale jõudnud Keila ja Nõmme päästjad ning Kohila, Risti ja Turba vabatahtlikud päästjad. Keila päästekomando suitsusukelduslüli sisenes hoonesse kell 21.43 elanikku otsima ja leeke seestpoolt maha suruma. Kell 22:09 tõid päästjad majast välja hukkunu. Tulekahju lokaliseeriti 23.15 ning likvideeriti kella 00.32ks. Päästetööde juhi sõnul ei leitud eluruumidest suitsuandurit ega kuulnud ka selle töötamist. Tulekahju tekkepõhjused ning täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. detsembril kell 00.26 vajati päästjaid Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Maleva tänava kortermajas. Lifti olid kinni jäänud kolm inimest. Kohale kutsuti lifti tehnikud ning inimesed aidati liftist välja.


14. detsembril kell 23.42 nähti koduaknast Sillamäe linna paisjärvel musta kogu. Päästjad kontrollisid ala üle ja leidsid järve kaldalt kopra, kes võis hämaras eemalt vaadatuna tunduda läbi järvejää vajunud inimesena.

Kell 20.08 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Kalevi tänavale, kus kaks eakat inimest olid oma kodus kukkunud ja ust ei saadud avada. Päästjad avasid korteriukse ja üks eakatest viidi kiirabi poolt haiglasse.

Päästjatel tuli käia 4 korral Alutaguse vallas teedele langenud puid eemaldamas.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud. Päästjad käisid kokku 5 korral eemaldamas teele langenud puid Vinni, Viru-Nigula ja Haljala vallas.


Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

Päästjad käisid möödunud ööpäeval Põlvamaal 8 väljakutsel eemaldamas teedelt lumeraskuse all murdunud puid.

14. detsembril kell 18.05 käisid päästjad Põlva vallas Voorekülas kolme sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid avariijärgset tule- ja lekkeohutust. Seejärel aitasid päästetöötajad ühe kraavi sattunud auto tagasi teele saada. Inimesed õnnetuses tõsisemalt viga ei saanud.

15. detsembril kell 00.00 teatati, et Kanepi vallas Põlgaste külas põleb kõrvalhoone. Päästjate saabudes põles saunaga kokku ehitatud garaaži katus täies ulatuses. Hoones olid ka abiruumid. Päästjad hoidsid ära tule leviku vahetus läheduses olevatele puuriitadele, tulekahju kustutati lõplikult kell 3.16. Hoone sisustus ja seadmed hävisid. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse garaažiosast, põlengu täpne põhjus on selgitamisel.

Tartumaa

Möödunud ööpäeval oli päästjate 14 väljakutset Tartumaale seotud teedele ja elektriliinidele langenud puudega.

14. detsembril kell 16.37 teatati, et Kambja vallas Sulu külas riivas kukkuv murdunud puu sõitvat autot. Päästjad eemaldasid puu teelt, auto jätkas sõitu.

Valgamaa

Möödunud ööpäeva oli päästjate 24 väljakutset Valgamaale sootud teedele ja elektriliinidele kukkunud puudega.

Jahtumata tuhk süütas tulekahju

14. detsembril kell 14.50 teatati, et Valgas Tiigi tänaval põleb kasvuhoone. Päästjate saabudes selgus, et kasvuhoones oli kasti pandud jahtumata tuhast süttinud kast ja turbakoti kileümbris. Elanikud olid põlengusuitsu õnneks märganud ning tulekahju kahe kuuekilose pulberkustutiga kustutanud. Tuhaämbrit oli enne kasti panekut küll hanges jahutatud, kuid sellesse oli siiski jäänud hõõguvaid söetükke, mis kasti süütasid. 

Kella 16.58 ajal sõitis Tõrva vallas Kähu külas murdunud puu tõttu kraavi auto. Päästjad eemaldasid puu ja aitasid auto, kus juht koos kaheaastase lapsega, tagasi teele.

Viljandimaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Viljandimaal 5 väljakutsel eemaldamas teedelt murdnud puid.

Võrumaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad Võrumaal 5 väljakutsel eemaldamas teedelt murdnud puid.
14. detsembril kell 13.50 andis vingugaasiandur Antslas Veski tänaval märku mürgistusohust. Päästjate saabudes oli ruumides näha suitsu ja hakanud tööle ka suitsuandur. Selgus, et elanikust vanem naine oli ahju kütte pannes unustanud avada siibri. Õnneks andis andur märku ning naine sai mürgistuse ennetamiseks reageerida. Päästjad tuulutasid ruumid ja jagasid naisele ohutusalaseid nõuandeid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

14. detsembril kell 23.31 teavitati häirekeskust, et Lääneranna vallas Paimvere külas põleb lausleegis sõiduauto. Hetkel teadmata põhjusel süttinud sõiduki kustutasid päästjad kella 00.27ks.

15. detsembril kell 6.57 teavitati häirekeskust, et Tori vallas Are alevikus Pärivere teel on läinud kortermaja korsten põlema. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid korstnas sees väikese põlengu, mis ise kustus. Pererahvas lubas kiiremas korras korstnapühkija kutsuda, kes kütteseadmed üle vaataks ja puhastaks.