Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 04. jaanuar – 07. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

04. jaanuaril kell 23:37 sai Häirekeskus teate tulekahjust Nõmme linnaosas Värsi tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes ühes korteris toidukõrbemise. Kiirabi vaatas korteris olnud inimese kohapeal üle. Päästjad tuulutasid ruumid ning tegid selgitustööd.

Järgmine teade toidukõrbemisest Lasnamäe linnaosas Punane tänaval laekus Häirekeskusele 05. jaanuaril kell 03:08. Ka seal tuulutasid päästjad ruumid, tegid selgitustööd ning paigaldasid ka korterisse suitsuanduri.

Ka 06. jaanuaril kell 02:02 teatati Häirekeskusele toidukõrbemisest Mustamäe linnaosas, E. Vilde teel. Päästjad tuulutasid ruumid ning tegid selgitustööd.

Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

05. jaanuaril kell 17:22 sai Häirekeskus teate tulekahjust Haabersti linnaosas Meistri tänaval. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid saabudes, et hoones olevas toitluskohas toimus põleng äratõmbe ventilatsioonitorus. Päästjad kontrollisid hoone läbi ning tuli edasi polnud levinud. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Tulekahju likvideeriti kell 18:51. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja menetlus.

Harjumaa

-

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
5. jaanuaril kella 3.07 ajal käisid päästjad Elva vallas Väike-Rakke külas sõiduauto ja metskitsega juhtunud liiklusavariil. Sõiduauto esiosa sai vigastusi, kuid auto sai iseseisvalt liikuma. Surmavalt vigastatud kitsest teavitati keskkonnainfo telefoni 1313 kaudu kohalikku jahimeest.

Viljandimaa
4. jaanuaril kella 16.32 ajal käisid päästjad Viljandi vallas Taganurga külas maasturi ja põdraga juhtunud liiklusavariil. Loom hukkus kokkupõrkes. Päästjad vabastasid tee liikluseks. Avariis osalenud autole kutsuti järgi puksiir. Hukkunud põdrast teavitati keskkonnainfo telefoni 1313 kaudu kohalikke jahimehi.

Valgamaa
5. jaanuaril kella 2.45 ajal käisid päästjad Otepää vallas Nüpli külas sõiduauto ja metskitsega juhtunud liiklusavariil, kus tõmbasid hukkunud kitse tee äärde ja kontrollisid avariijärgset ohutust. Info looma korjuse kohta edastati keskkonnainfo telefoni 1313 kaudu kohalikele jahimeestele. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. jaanuaril teatati, et Ida-Viru maakonnas Voka alevikus kukkus 7-aastane tüdruk pankrannikult alla. Esimesena tuli kohale Sillamäe komando, päästjad läksid alla ning hakkasid kohe last elustama. Kahjuks elustamine tulemusi ei andnud.

Lääne-Virumaa

-

Lääne päästekeskus

Järvamaa

4. jaanuaril kell 12.53 teatati Häirekeskusele maismaasõiduki tulekahjust Türi vallas Lokuta külas. Eramaja hoovis põles lahtise leegiga sõiduauto, mis ohustas ka kõrvalasuvaid hooneid. Päästjad kustutasid auto kell 13.11. Auto süttimise põhjust pole teada.

5. jaanuaril kell 00.04 teatati Häirekeskusele Türi vallas Väätsa alevikus toimuvast garaažitulekahjust. Päästjate jõudes ei olnud leeki näha, kuid garaaž oli suitsu täis. Tulekollete leidmiseks alustasid päästjad suitsusukeldumisega. Päästjad leidsid omaniku mõtlematuse tõttu tekkinud tulekolde ning kustutasid selle.

Pärnumaa

5. jaanuaril kell 17.34 sai Häirekeskus väljakutse Pärnusse Rohu tänavale, kus viiekorruselise maja teise korruse korterist oli tunda vinguhaisu. Korteromaniku magama jäämise tõttu oli pliidil kõrbema läinud toit, lisaks sellele puudus elamises suitsuandur. Päästjad ventileerisid ruumid ning tegid elanikule selgitustööd, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

5. jaanuaril kell 23.04 sai Häirekeskus teate tulekahjust Tori vallas Pärivere külas, kus põlema oli süttinud tühi laut. Tõenäoliselt elektrilühise tõttu tekkinud tulekahjus hävines 10 x 40 meetri suurune laut täielikult. Tulekahju leviku teistele hoonetele hoidsid päästjad ära ning inimesed ega loomad õnnetuses kannatada ei saanud.