Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29. veebruar-1. märts 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

29.02 kell 23.30 teavitati häirekeskust, et Pirital Randvere tee kolmekordses majutusasutuses töötab automaatne tulekahjualarm ning tunda on suitsulõhna. Pirita päästjad olid kohal kell 23.36 ja tuvastasid, et ühes 3. korruse toas on mikrolaineahjus toit kõrbema läinud. Päästjad tuulutasid ruumid ning taastasid ATeS süsteemi.

1.03 kell 01.40 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Pronksi tänava kortermajas on inimene lifti kinni jäänud. Kesklinna päästjad said inimese liftist välja kella 01.50ks.

1.03 kell 01.49 sõitsid Kesklinna Lastekodu tänavale, kus põletati poe ees lõkkes prahti. Lilleküla päästjad kustutasid lõkke kella 01.59ks.

Harjumaa

29.02 kell 17.58 sõitsid päästjad Harku valda Tutermaa külla Tallinn-Paldiski teele, kus lebas keset sõiduteed autolt löögi saanud kits. Keila päästjad liigutasid kitse tee äärde ning teavitasid kohalikke jahimehi, kes tegelesid loomaga edasi.

1.03 kell 03.01 sai häirekeskus info, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas Hiie teel põleb elumaja hoovis sõiduauto lahtise leegiga. Esimesed päästjad nägid kohale jõudes, et põleva auto läheduses on ka elumaja, mis polnud tuld võtnud. Õnneks saadi sõiduauto kustutatud ilma kahjustusteta elumajale. Keegi kannatada ei saanud ja kella 03.56 oli põleng likvideeritud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. märtsil kell 00.14 tuli häirekeskusesse teade, et Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Järveküla tee kortermajas töötab korteris gaasiandur ja inimesed tunnevad end halvasti. Päästjad kontrollisid kortermaja ja avastasid maagaasi lekke teataja korterist korrus allpool. Gaasikraan suleti ja ruumid tuulutati. Elanikel paluti kohale kutsuda gaasiteenistus. Kuna korteris puudus vingugaasiandur, gaasiseade oli vana ja hooldamata, viisid päästjad läbi kodunõustamise ja leppisid kokku lähiajaks uus kodunõustamine.

29. veebruaril kell 18.48 teatati suitsust Narva linnas Raudtee tänava garaažide juures. Suits osutus siiski auruks ja tuleohtu ei olnud.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

Plastvanni pandud tuhk süütas tulekahju.
29. veebruaril kell 11.17 teatati, et Tartus Kraavi tänaval tuleb garaažiboksist suitsu. Päästjad sisenesid ruumi, kus oli ära sulanud suur plastmassist ehitussegu vann, kuhu garaažiomanik bullerjanist võetud tuhka oli kogunud. Põlengu kuumusest olid seinal ning laes kahjustada saanud elektrikilp, juhtmed ja laelamp. Tulekahju oli tänu sellele, et ust hoiti päästjate saabumiseni suletuna, õhuhapniku puudusest suures osas ise sumbunud. Omanik tunnistas, et küttis ahju iga päev ning kogus hommikuti tuhka plastvanni.

Kella 15.38 ajal põles Elva vallas Lembevere külas elumaja puhastamata korstnalõõrides tahm. Omanik summutas põlengu pulberkustutitega. Õnneks tuli maja külge ei levinud. Ohtlikke tahmapõlenguid saab ära hoida ainult kütteseadmete järjepideva hooldusega. Korstnalõõre tuleb puhastada minimaalselt kord aastas.

Kella 18.10 ajal käisid päästjad tartu vallas Puhtaleiva külas teisaldamas tee äärde hukkunud metskitse. Loomakorjuse äraviimine jäi kohalike jahimeeste ülesandeks.

Valgamaa

29. veebruaril kell 18.47 käisid päästjad Otepää vallas Laukülas auto ja põdraga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid avariijärgset ohutust ning eemaldasid teelt purunenud detailid. Inimesed viga ei saanud. Hukkunud põdra viisid ära jahimehed.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

29. veebruaril kell 9.06 teavitati häirekeskust, et Kehtna vallas Kärpla külas on prügiauto sõitnud elektriliinidesse. Päästjad tuvastasid sündmuskohal vana liini, mille tugipost oli ära kukkunud ning seetõttu ka juhtmed liiga madalale vajunud. Kuna liinid polnud pinge all, eemaldasid päästjad juhtmed teelt. Edasi tegelevad sündmusega elektrikud.